Transformers Prime: Will Friedle o Bumblebeem

Transformers Prime: Will Friedle o Bumblebeem

Po celý čas seriálu Prime jsme si pomalu zvykali, že Bumblebee komunikuje pouze přes pískání, ale v posledním dílu třetí série přišel velký obrat, když Bumblebeemu díky cyberhmotě, byl hlasový modul obnoven.

Comicbook.com, kvůli vydání DVD a Blu-ray Transformes Prime: Beast Hunters – Predacons Rising, nyní přinesl rozhovor s Willem Friedlem dabérem Bumblebeeho v sérii Prime. Úryvky z rozhovoru si můžete přečíst níže.

Jaké to bylo připojit se k projektu, který byl už rozjetý?

Bylo to neuvěřitelné. Připojil jsem se v poslední epizodě, a pak později dělal na filmu. Byl jsem fanoušek, nejen seriálu, ale i dlouhodobě obsazených dabérů. Připojit se k nim a hrát, bylo prostě ohromující a hrát Bumblebeeho bylo dost neuvěřitelné.

Jako fanoušek pořadu a fanoušek dabérů, jsem nechtěl přijít dovnitř a pokazit to. Poslední věc, kterou bych udělal, by bylo být slabým článek této fantastické show. Doufám, že jsem udělal charakter plný spravedlnosti a film, který vyšel v úterý je úžasný. Je absolutně úžasné, pokud jste fanoušky animace vůbec. Je to všechno moderní umění a je to nádherné od začátku do konce.

Začal jsem sledovat původní Transformers, když jsem byl ještě malý kluk. To bylo v roce 84, bylo mi osm, hned po škole jsem běžel domů a díval se každý den. Takže být do toho zapojený bylo dost neuvěřitelné.

Připojil jste se k pořadu, který už běží, neměl jste obavy, když jste mluvil o slabém článku, dostal jste se k práci s lidmi, co už to dělají třicet let a za tu dobu viděli Bumlebeeho přicházet i odcházet.

Jo, samozřejmě. Když dostanete Petera Cullen a Franka Welkera, tak máte obavy, ti chlapy začali už kdysi dávno. Určitě nechcete udělat ze sebe blázna, když vstoupíte do místnosti.

A máte pravdu, oni už viděli Bumblebeeho přicházet a odcházet, takže tam chcete jít a udělat ten nejlepší dojem, že je to možné. A to nejen z profesionálního hlediska, ale i z hlediska fanouška, pokud jste jim naslouchali celý život.

Bylo to těžké přijít až v poslední epizodě, ale bylo to tak hezky napsané, že Bumblebee musel mluvit. Jen jste museli čekat až do úplného konce, protože to měl být velký problém a velké odhalení. Naprosto se to povedlo, já jen doufám, že jsem to nepokazil.