Transformers: Rescue Bots

Premiéra: 17.12.2011
Derniéra: 22.10.2016
Produkce: Nicole Dubuc, Brian Hohlfeld a Jeff Kline
Počet epizod: 104, 4 série po 26 dílech
Dabing: Steve Blum, Parvesh Cheena, D.C. Douglas, Imari Williams, Peter Cullen, Maurice LaMarche a další.

Děj:

Rescue Bots je tým nezkušených Autobotů určených především k tomu, aby sloužili jako záchranářský tým na bojišti. Když je jejich plavidlo přitahováno na Zemi, Optimus Prime je považuje za nepřipravené čelit Decepticonům a místo toho je vysadí do technologicky vyspělého města Griffin Rock v Maine, který se nachází na ostrově u východního pobřeží Ameriky. Tam musí pracovat v tajnosti, představující jako obyčejné roboty, které používají jako záchranné vozy rodina hrdinů rodiny Burnse. Vedoucí týmu a tým horké hlavy Heatwave je spárován s egoistickým hasičem Kade Burnsem; pravidly dodržující Chase je partnerem policejního šéfa Charlieho Burnse; přírodu milující Boulder je spárován s inženýrem Grahamem Burnsem, a Blades, který se bojí výšky, má za partnera pilotku Dani Burnse.

Rescue Bots se musí naučit společně pracovat společně s lidskými partnery, aby pomohli lidem z Griffin Rock. Život na ostrově není zdaleka obyčejný – město je dobrovolným zkušebním stanovištěm pro nové a pokročilé technologie, záchranný tým se musí pravidelně vyrovnávat s katastrofami a neštěstím, které způsobila dříve nevyzkoušená technologie. Ačkoli se Decepticonská říše ještě nedotkne ostrova, má své vlastní darebáky: ďábelsky podmanivý Doktor Maroko zřežuje život s jeho Morboty a jinými nepřátelskými technologiemi obtížný; Majitelka Machiavellianské firmy Madeline Pynch je primárně motivována chamtivostí, zvláště kvůli zlatu, které se nalézá pod ostrovem; a hacker / zloděj dvojčata Myles a Evan, kteří jsou schopni využívat technologii města, aby okradli měšťany. Příležitostně, když se věci stanou opravdu těžkými, Optimus Prime, Bumblebee nebo Sideswipe je navštíví, aby si jim podali pomocnou ruku.

Během let se děje mnoho změn. Rescue Bots odhalují svou identitu jako mimozemšťané městským lidem. Pomáhá jim v tomto úsilí mnoho nových spojenců, se kterými se setkali během svých dobrodružství – Blurr a Salvage, dva Autoboti, kteří zjistili, že jsou zmrazeni v čase, jsou nyní trénováni, aby se stali jedni z Rescue Bots. A starý přítel Optima Prima, High Tide, pro záchranu na moři s pomocníkem Servo. Quickshadow, skrytý agent Rescue Bot, byl přiřazen samotným Optimem k práci s týmem. Společně s těmito nováčci rozšířili záchranářští boti své operace na pevnině a založili zde nové školicí středisko Rescue Bot, ačkoli nadále zachovávají své tajemství…

Zajímavosti:

  • Na rozdíl od Prime, Rescue Bots je animován v Toon Boom Harmony (podobně jako kreslený seriál Flash).
  • Seriál je zaměřen na mladší generaci fanoušků Transformers.
  • V seriálu se nevyskytují žádní Decepticoni, což je pro Transformers seriál velice neobvyklé.
  • S celkovým počtem 104 epizod se jedná o nejdelší Transformers seriál vůbec.
  • V seriálu se objevují postavy jako Optimus Prime, Bumblebee a Sideswipe i když ve stejné době byl vysílán seriál Robots in Disguise, kde jsou tyto postavy též zastoupeny. I když se postavy znali, nebyly tyto dva seriály dále propojeny.
  • Na oplátku se do seriálu Robots in Disguise dostala postava Blurra, který se objevuje v Rescue Bots, a tento se po několika dílech opět vrátil k týmu Rescue Bots.
  • Hlavní postavu Heatwaveho, velitele Rescue Bots dabuje Steve Blum, dabér Starscreama z Prime a Robots in Disguise.
  • Televize Minimax vysílala seriál s českým dabingem pod názvem „Roboti záchranáři“.
  • V současné době je ve výrobě pokračování s názvem „Rescue Bots Academy“.