Transformers: Prime

Premiéra: 26.11.2010
Derniéra: 8.10.2013
Produkce: Darby Pop Productions, Digitalscape Co. Ltd., Hasbro Studios
Hudba: Matthew Margeson, Brian Tyler
Počet epizod: 65; 1 série-26 dílů, 2 série-26 dílů, 3 série-13 dílů
Finále: Seriál byl ukončen filmem „Predacons Rising“
Dabing: Steve Blum, Peter Cullen, Frank Welker, Dwayne Johnson, Gina Torres, James Remar, Adam Baldwin, Ernie Hudson, Jeffrey Combs, Markie Post a další …

Děj:

Cybertron, domovská planeta všech Transformerů, byla natolik poničena neutuchající Velkou válkou, při které obyvatelé byli nuceni planetu opustit a hledat nové naleziště energonu – palivo všech Tranformerů. Tým Prime vedený Optimem Primem, jehož základními členy jsou : Arcee, Ratchet,, Bulkhead a Bumblebee, objevili velký zdroj energonu na planetě Zemi. Tým nyní žije na bývalé raketové základně v Nevadě, která byla poskytnuta vládou Spojených států, s nimiž Autoboti vytvořily alianci, pro ochranu Země.. Ovšem přítomnost Autobotů je mezi civilním obyvatelstvem tutlána. Nicméně při napadení Země decepticony se do toho všeho zapletou tři děti: Jack. Miko a Raf. Autoboti je nakonec přijmou do svých řad a každému je přidělen parťák: Jack a Arcee, Miko a Bulkhead, Raf a Bumblebee.

Na scénu však přilétá obávaný lord decepticonů, Megatron. Který byl tři roky ve vesmíru a hledal mocnou zbraň, která by mu pomohla získat vládu nad celým vesmírem. Tou zbraní je Temný energon , který dokáže oživit mrtvé. Zombie jsou sice krutí nepřátelé ale taky nemyslící bytosti, aby je mohl Megatron ovládat, vrazí si kus Temného energonu do vlastní jiskry. Získá tak nejen kontrolu nad mrtvými, ale i větší sílu.

A aby toho nebylo málo, decepticoni nejsou pro Zemi jediným nebezpečím. Jde o lidskou organizaci zvanou MECH vedenou Silasem, která se snaží získat informace o Transformerech a podle nich vytvořit mocné zbraně a nebo nejlépe rovnou vlastní roboty, s nimiž by se tak stali nejsilnější organizací na Zemi…

Zajímavosti:

 • Tvůrci seriálu jsou Roberto Orci a Alex Kurtzman, kteří pracovali na scénáři pro „Revenge of the Fallen“.
 • V tomto filmu se objeví i fembotka Arcee a její další „sestry“, kterou si právě do filmu dosadili Orci a Kurtzman. S touto postavou nicméně pokračovali i do Prime.
 • Arcee se zde poprvé objevuje v jiné barvě, než v růžové, důvodem bylo, že by zřejmě její lidský parťák Jack, nejezdil na růžové motorce.
 • Oproti předchozím seriálům zde Arcee nevystupuje jako naivní a milé stvoření, ale jedná se o ostřílenou Autobotku, která si nebere servítky.
 • V seriálu se objevuje postava Wreckera Wheeljacka, kromě Transformers Armada, byla tato postavy vždy prezentovaná, jako vědec a vynálezce. Wheeljack z Prime rád hází bomby po nepřátelích, což může být odkaz na to, že Wheeljackovi v předchozích sériích a komiksech vždy něco bouchlo do obličeje.
 • Seriál se mnoha ohledech odkazoval na původní seriál Generation 1, inspiraci si bral ovšem i z dalších seriálů, které vznikly před ním.
 • Ze seriálu Transformers Animated se do týmu Prime dostává postava Bulkheada, tentokráte se již jedná o bývalého Wreckere a ne nováčka, který všechno kolem sebe ničí.
 • Postava Airachnid je barvou a pavoučím designem inspirována postavou Blackarachnii, též známou z Transformers Animated.
 • Při dabování Prime se opět od Generation 1 sešli Peter Cullen a Frank Welker při dabování Optima Prima a Megatrona.
 • Stejně jako ve filmových Transformers, má Bumblebee poškozen hlasový modul v Prime však nemluví pomocí rádia, ale pouze „pípá“.
 • Optimus Prime v této sérii dohromady dvakrát “zemře“, což je zatím nejvíce za jednotlivé série, kdy došlo k jeho úmrtí, a poté k zmrtvýchvstání.
 • Seriál byl vytvořen pomocí CGI technologie, což se nakonec ukázalo jako nevýhodný tah, který byl velice finančně náročný (každá epizoda stála 1,6 milionu dolarů). Původně bylo proto plánované větší rozpětí příběhu a dalších sérii, na což nebyly peníze a ani nebylo dostatek lidí.
 • Celkem vznikly tři série, první a druhá měla po 26 dílech a třetí s podtitulem Beast Hunters, už jenom dílů 13. Celý seriál nakonec ukončil film s názvem Predacons Rising.
 • Kromě seriálu vyšli i komiksy, které doplňovaly děj. Dále vyšla i série „Rage of the Dinobots“ a „Beast Hunters“, které se odehrávaly na Cybertronu a hlavními postavami zde byli Dinoboti.
 • TV Barrandon odvysílala komplet celý seriál Prime s českým dabingem, Predacons Rising zřejmě odvysílán u nás nebyl.
 • Na „Prime“ volně navazuje seriál „Robots in Disguise“ z roku 2015.