Transformers Animated

Premiéra: 26.12.2007
Derniéra: 23.5.2009
Produkce: Cartoon Network, Hasbro Studios, Japanese studios Mook, The Answer Studio, Studio 4°C a Barnum Studio
Počet epizod: 42, 3 série po 13ti dílech + 3 pilotní díly Transform and Roll Out
Dabing: David Kaye, Bill Fagerbakke, Bumper Robinson, Jeff Bennett, Corey Burton, Cree Summer, Tom Kenny, Tara Strong a další …

Děj:

Velká válka skončila, Autoboti zvítězily, Decepticoni uprchli ze Cybertronu a v galaxii nastal mír. Jednoho dne v dalekém hlubokém vesmíru se malé posádce Autobotů, stávajících z: Optimus Prime, Ratchet, Bulhead, Prowl a Bumblebee, podaří náhodou narazit na všemocný artefakt AllSpark – prajiskru. Než se jim však podaří jí v pořádku dopravit zpět na Cybertron, zjistí, že je pronásleduje mateřská Decepticonská loď s Megatronem na palubě. Ten toužíc ovládnout Cybertron a navrátit Decepticonům zašlou slávu, se vypraví na Autobotí loď pro Prajiskru.

Z důvodu Starscreamovi zrady a následné bitvy s Autoboty při které se Prajiskra aktivuje jsou tito přeneseni do jiné galaxie, kde se poškozená Autobotí loď zřítí na planetu Zemi.

Megatron je během boje odhozen Optimem z lodi a ztroskotá někde na Zemi, kde ho objeví mladý chlapec. Ostatní Autoboti vstoupí do umělého spánku těsně předtím, než jejich loď havaruje do moře.

O 50 let později v moderním a technologicky vyspělém městě Detroit, který přetvořil geniální vědec Isaac Sumdac dojde vzhledem k poruše strojů k probuzení Autobotů. Ti nakonec město zachrání a spřátelí se dcerou Sumdaca, Sari Sumdac. Autoboti nakonec zůstanou v Detroitu na pomoc místním obyvatelům a Sumdackovi. Nikdo z Autobotů ještě v té chvíli netuší, že v Sumdackově laboratoři se skrývají pozůstatky Megatrona, který se velmi brzy probudí a začne pracovat na obnově svého těla a následné pomstě…

Zajímavosti:

 • Seriál měl premiéru ve stejný rok jako první film od Michaela Baye, který opět „nastartoval“ Transformers vesmír.
 • Dá se považovat po Generation 1, za velmi dobrý projekt v Transformers vesmíru.
 • Oproti předchozím seriálům a filmu se nám tu představuje Optimus Prime jako mladý Autobot, který velí malé skupince Autobotích opravářů mostů. Tento počin se ze začátku nezamlouval fanouškům, ale je jasné, že každý vůdce musel nějak začínat.
 • Oproti předchozím seriálům tu „Prime“ není ve vztahu, jako vůdce, ale jako vojenská pozice.
 • Seriál v některých epizodách odkazuje na Unicron Trilogy, Beast Wars a samozřejmě na Generation 1.
 • Původně byla plánovaná ještě 4tá série, ale k té už nakonec nedošlo, seriál nemá oficiální důvod pro ukončení. Popis několika dílů z 4té série vyšel v knize The AllSpark Almanac II.
 • Společně se seriálem vyšly i další komiksy, které se zaměřovaly na minulost některých postav, případně doplňovaly děj.
 • Vzhledem k tomu, že je seriál i nadále oblíben mezi fanoušky, vyšly další komiksy, které se dějově odehrávají po konci seriálu.
 • Kromě komiksů byly vydáni dva díly The AllSpark Almanac tzn. encyklopedie seriálem.
 • Kromě tohoto vyšlo ještě 9 krátkých vtipných scének a 7 videí s tématem „Poznej se s….“
 • Transformers Animated byl do té doby první seriál, kde dabér David Kaye, který do té doby v Beast Wars, Beast Machines a Unicron Trilogy daboval Megatrona, nadaboval Optima Prima.
 • Do seriálu se nicméně vrátilo více dabérů, kteří pracovali už na předchozích projektech, Susan Blu- G1 Arcee, Corey Burton – G1 Shockwave, John Moschitta – G1 Blurr a další.
 • Japonské studio k seriálu natočilo vlastní intro s písní „Transformers Evo“. Další písní, která následovala byla „Praise Be to Decepticon.“