Transformers: Prime Wars Trilogy

Combiner Wars, Titans Return a Power of the Primes je série tří CG-animovaných web seriálů vyrobených společností Machinima. Každá série je považována za individuální období většího vyprávění „Prime Wars Trilogy“. Trilogie má silnou vazbu na komiksy IDW a Generation 1 seriál. Je určená pro starší fanoušky Transformers.

Combiner Wars

První série z trilogie měla dohromady 8 epizod po 5ti minutách, tyto byly vysílány každý týden od 2.8.2016 do 20.09.2016. Ještě před začátkem vysílání byly zveřejněny 4 prology, které pojednávaly o hlavních postavách série: Optimus Prime, Starscream, Windblade a Victorion.

Děj:

Čtyřicet let po ukončení Velké války na Zemi nejsou Autoboti a Decepticoni již nic a Optimus Prime a Megatron jsou pozůstatky minulosti. Cybertron je konečně v míru, ovládaný triumvirátem, který tvoří Starscream, Rodimus Prime a Mistress of Flame. Nicméně, Enigma of Combination, starobylý artefakt Primuse vyvolal nový konflikt vytvořením obrovských, nebezpečných Combinerů a nyní křehký mír na Cybertron je v nebezpečí…

Zajímavosti

 • Hlavní postavou je zde obyvatelka planety Caminus, Windblade, ze stejnojmenných komiksů, která díky svému talentu komunikace se spícími Titány má tak titul „Cityspeakers“.
 • Postava Mistress of Flame, která je součástí triumvirátu, pochází též z planety Caminus a svůj původ má v komiksech od IDW.
 • Postavu Optima Prima, oproti předchozím sériím, namluvil Jon Bailey.

Titans Return

Druhá série z trilogie měla 10 epizod, tentokráte už po zhruba 11 minutách. Obdobně jako Combiner Wars, byli Titans Return vysíláni jednou za týden od 14.12.2017 do 9.01.2018.

Děj:

Po událostech Combiner Wars  pracují všichni společně na obnově Cybertronu, ale jsou přerušeni probuzením Trypticona a Titán tak spustí další katastrofu na planetě. K zastavení Trypticonových střel se někteří, jako Windblade a Metroplex, pokusí bojovat přímo proti němu, zatímco ostatní se pokoušejí vzkřísit starého spojence Fortresse Maxima. Věci se ještě zkomplikují, když se vrátí Overlord. A zatímco někteří mohou být událostmi navždy změněni, jiní tento boj nemusí přežít…

Zajímavosti

 • Jelikož se jedná o web seriál pro starší Transformes fanoušky, postava Overlorda se charakterově velice podobá svému komiksovému zpracování od IDW.
 • Když Rodimus Prime vrátí Matrix Primům, stane se z něj Hot Rod, stejně tak jako v původním Generation 1 seriálu.
 • Postavu Hot Roda namluvil Judd Nelson, který tuto postavu daboval v Transformers: The Movie a Animated.
 • V Titans Return se k dabingu Optima Prima vrátil opět Peter Cullen.
 • Perceptora dabuje Wil Wheaton, známý např. ze seriálu Teorie velkého třesku, kde hraje sám sebe.

Power of the Primes

Třetí část z trilogie měla 10 epizod opět cca po 12 minutách. Seriál se vysílal jedenkrát za týden od 01.05.2018 do 03.07.2018

Děj:

Po smrti Optima Prima prohlašuje Megatronus Enigmu of Combination a Matrix vůdcovství za své vlastní. K tomu, aby mohl uskutečnit svůj velkolepý plán potřebuje ještě Requiem Blaster. Pod hrozbou blížící se apokalypsy se pod velením Megatrona spojí malý tým Autobotů ve snaze zabránit Megatronusovi zničit jejich druh. Na krk jim však dýchá Overload s Rodimusem Cronem, kteří se neštítí ničeho. Tajemství z minulosti Cybertronu budou odhalena a bude zvolen nový Prime…

Zajímavosti:

 • Postavu Megatronuse namluvil Mark Hamill (Luke Skywalker)
 • Postavu Grimlocka namluvil Gregg Berger stejně jako v G1 seriálů, Grimlock a ostatní Dinoboti rovněž mluví ve třetí osobě jako v G1.
 • Optimus Primal byl vůdce Maximalů v Transformers Beast Wars a Beast Machines.
 • Příběh Megatronuse a Solus Prime je vyobrazen dle skutečného příběhu 13 Primů. Po smrti Solus, kterou způsobil Megatronus, byl tento uvrhnut do vyhnanství a stal se z něho The Fallen.
 • Rodimus Cron ve své následné podobě, kdy je naplno ovládán Unicronem je vykreslen jako v komiksové sérii Shattered Glass, kde byli Autoboti znázorněni jako zlí a Decepticoni jako dobří.
 • V Power of the Primes je spousta odkazů na původní G1 seriál. např. Megatron prohlašující před Unicronem, že nikomu nepatří, odkazuje na rozhovor Megatrona s Unicronem, než z něho byl sestaven Galvatron. Poslední scéna se Starscreamem je odkazem na epizodu „Starscream’s Ghost“.
 • Optimus Prime, jak je již zvykem, je i v této sérii znovuzrozen.