Transformers: Prime Wars Trilogy

Combiner Wars, Titans Return a Power of the Primes je série tří CG-animovaných web seriálů vyrobených společností Machinima. Každá série je považována za individuální období většího vyprávění „Prime Wars Trilogy“. Trilogie má silnou vazbu na komiksy IDW a je určená pro starší fanoušky Transformers.

Combiner Wars

První série z trilogie měla dohromady 8 epizod po 5ti minutách, tyto byly vysílány každý týden od 2.8.2016 do 20.09.2016. Ještě před začátkem vysílání byly zveřejněny 4 prology, které pojednávaly o hlavních postavách série: Optimus Prime, Starscream, Windblade a Victorion.

Děj:

Čtyřicet let po ukončení Velké války na Zemi nejsou Autoboti a Decepticoni již nic a Optimus Prime a Megatron jsou pozůstatky minulosti. Cybertron je konečně v míru, ovládaný triumvirátem, který tvoří Starscream, Rodimus Prime a Mistress of Flame. Nicméně, Enigma of Combination, starobylý artefakt Primuse, vyvolal nový konflikt vytvořením obrovských, nebezpečných Combiners, a nyní křehký mír na Cybertron je v nebezpečí…

Zajímavosti

  • Hlavní postavou je zde obyvatelka planety Caminus, Windblade, ze stejnojmenných komiksů, která díky svému talentu komunikace se spícími Titány má tak titul „Cityspeakers“.
  • Postava Mistress of Flame, která je součástí triumvirátu, pochází též z planety Caminus a svůj původ má v komiksech od IDW.

Titans Return

Druhá série z trilogie měla 10 epizod, tentokráte už po zhruba 11 minutách. Obdobně jako Combiner Wars, byli Titans Return vysíláni jednou za týden od 14.12.2017 do 9.01.2018.

Děj:

Po událostech Combiner Wars  pracují všichni společně na obnově Cybertronu, ale jsou přerušeni probuzením Trypticona a Titán tak spustí další katastrofu na planetě. K zastavení Trypticonových střel se někteří, jako Windblade a Metroplex, pokusí bojovat přímo proti němu, zatímco ostatní se pokoušejí vzkřísit starého spojence, Fortresse Maxima. Věci se ještě zkomplikují, když se vrátí Overlord, hledající boj. A zatímco někteří mohou být událostmi navždy změněni, jiní tento boj nemusí přežít…

Zajímavosti

  • Jelikož se jedná o web seriál pro starší Transformes fanoušky, postava Overlorda se charakterově velice podobá svému komiksovému zpracování od IDW.
  • Když Rodimus Prime vrátí Matrix Primům, stane se z něj Hot Rod, stejně tak jako v původním Generation 1 seriálu.
  • V Titans Return se k dabingu Optima Prima vrátil opět Peter Cullen.
  • Perceptora dabuje Wil Wheaton, známý např. ze seriálu Teorie velkého třesku, kde hraje sám sebe.

Power of the Primes

Očekávaná premiéra je zatím stanovena na druhé čtvrtletí roku 2018