Transformers: Robots in Disguise

Premiéra: 14.04.2015
Derniéra: 11.11.2017
Produkce: Jeff Kline, Steven Melching, Adam Beechen, Polygon Pictures a další.
Počet epizod: 71, 1. série-26 dílů, 2. série-13 dílů, 2,5 série-6 dílů, 3. série-26 dílů
Dabing: Will Friedle, Constance Zimmer, Darren Criss, Khary Payton, Eric Bauza, Roger Craig Smith, Mitchell Whitfield, Peter Cullen, Troy Baker, Frank Stallone, Liam O’Brien, Kevin Pollak a další.

 

Děj:

Příběh se odehrává několik let po seriálu Prime. Válečný veterán Bumblebee na přestavěném Cybertronu působí jako policista v ulicích a cvičí kadetku Strongarm. Tito dva jsou nyní v patách pouličnímu delikventovi Sideswipevi, když náhle Bumblebee spatří ve vodním odrazu Optima, který mu naznačuje, aby se vydal na Zemi.

Tou dobou právě na Zemi blízko města Crown City ztroskotá vězeňská loď Alchemor ze které uteče většina Decepticonských vězně a opravářský bot Fixit se marně snaží volat may-day na Cybertron.

Náraz vesmírné lodi na Zemi je slyšet až k blízkému vrakovišti, jehož majitelem je Danny Clay, nadšený sběratel harampádí a mechanik. Za ním tou dobou přijíždí jeho syn Russel, protože jeho matka odjela pracovně do Kodaně a syn tak nedobrovolně musel k otci, aby se o něj postaral.

Bumblebee se mezitím nelegálně pomocí vesmírného mostu přepraví na Zemi, není však sám, protože ho následuje Strongarm a Sideswipe, který využije příležitosti a Bumblebeemu se Strongarm uteče. Cestou narazí na Russella, který se vydal hledat asteroid, který podle televizních zpráv spadl v blízkosti Crow City. Oba dva napadne jeden z uprchlých Decepticonů Underbite, Sideswipovi se podaří společně Russellem mu ujet, ale Underbite je stíhá dál.

Bumblebee se Stongarm mezitím dorazí k havarované lodi Alchemor, kde je s nadšením, že Cybertron vyslal pomoc tak rychle, vítá Fixit. Z rozhovoru je vyruší Sideswipe, který ujíždí před Underbitem, ten se rychle objeví na scéně. Autobotům nakonec na pomoc přichází další z Decepticonských vězňů, dinobot Grimlock. Underbite je však všechny přemůže a vydá se vstříc blízkému městu Crown City, ale zde nabral síly.

Bumblebee se musí ujmout vedení nad touto malou zvláštní skupinou, aby společně Underbita zastavili….

Zajímavosti:

 • Seriál byl původně ohlášen jako pokračování „Prime“, dnes už se však jenom jako pokračování „Prime“, tváří.
 • Není přesně známo, kolik let by se měl seriál po „Prime“ odehrávat. Cybertron je nyní plně přestavěn a obydlen a vězeňská loď Alchamor je plná Decepticonských vězňů. Pozemské město Crown City, kde se příběh převážně odehrává, je technologicky vyspělé a většina továren v okolí jsou zcela automatizovány stroji, jako i většina dopravních prostředků ve městě.
 • I když Bumblebee se svým týmem navštíví starou Autobotí základnu a Bumblebee párkrát vzpomene na lidské společníky z Prime, Miko, Jacka a Rafa. Nedozvíme se po celý seriál žádnou informaci, co se s nimi stalo.
 • V seriále se ani jednou neobjeví postava Megatrona, který v závěru „Predacons Rising“ odletěl ze Cybertronu neznámo kam. Soundwave se ho sice pokusí přivolat zpět na Zemi, ale je mu v tom zabráněno.
 • Spíše ke konci série se v seriálu objevují postavy známé z Prime, jako jsou Ratchet, Starscream, Soundwave a Bulkhead. Tvůrci původně nechtěli postavy z Prime do seriálu vracet, ale nakonec na protesty fanoušků udělali určitý kompromis.
 • V seriále Bumblebeeho tým pronásleduje uprchlé Decepticonské vězně, ti všichni až do 3tí série mají povětšinou zvířecí formu, která je spíše typická pro frakci Predaconů (Beast Wars), ovšem alt módy Decepticonů jsou již pozemská auta.
 • Nikdy nebylo vysvětleno, proč jsou Decepticoni v “beast“ formách. Seriál si tím tak vysloužil další kritiku fanoušků.
 • Za samozvaného vůdce Decepticonů se na Zemi prohlásí Steeljaw. Tato postava byla původně Autobot a jednalo se o jednoho z Blastrových kaseta-botů. Stejně tak i postava Driftova učedníka Slipstreama, byla původně Decepticonská seekr fembotka z Transformers Animated.
 • Robots in Disguise měl dohromady 4 série, série 3 je však označována jako série 2½ a má pouze 6 epizod. Seriál byl ukončen 3. sérií s podtitulem Combiner Force.
 • Poprvé se zde objevila postava Windblade, která měla svoji premiéru v komiksech Windblade.
 • K Bumblebeemu týmu se na pár epizod přidal Autobot Blurr, který působil v Rescue Bots, které tou dobou již nebyly vysílány a kam se po účinkování v Robots in Disguise opět vrátil. Seriály se poté již nijak nepropojily.
 • I když se postava Drifta objevila zatím jenom dvakrát na televizní obrazovce, poprvé to bylo v Age of Extinction. Robots in Disguise je prvním dílem, kde nám je odhalena Driftova minulost, tak jak je známa z komiksů, kdy působil u Decepticonů pod jménem Deadlock. Ovšem seriál ani film plně nevystihují jeho charakter a podobu jako v komiksech.
 • Optimus Prime v této sérii ani jednou nezemře, právě naopak, na začátku série dojde k jeho znovuzrození.
 • Kromě seriálu vyšlo i 6 komiksů, kde se na Zemi vrátil Ultra Magnus s Bulkheadem a Arcee, aby Bumblebeeho tým sledovali a posoudili.
 • Televize Nova 2 vysílala seriál s českým dabingem do 2,5 série. 3. série zatím odvysílána nebyla.