Transformers: Unicron Trilogy

Na začátku 21. století došlo k celkovému restartu Transformers vesmíru a Hasbro (U.S.A. společnost) začalo spolupracovat s Takarou (Japonská společnost) a vytvořili nové příběhy, Transformers Armada, Energon a Cybertron. Tento společný celek tvoří tzn. Unicron Trilogy.

Unicron Trilogy je tak pojmenována kvůli ústřední roli Unicrona. Všechny tři série představují Unicrona v nějaké klíčové cestě, dokonce i Cybertron, kde jeho zničení vedlo k vytvoření primární hrozby série, hrozivé černé díry.

Armada

Seriál byl vysílán na televizních obrazovkách v letech 2002 – 2003. Jedná se o první díl z Unicron Trilogy, celkem bylo odvysíláno 52 epizod.

 

Armada vesmír se nejvíce vyznačuje přítomností a důrazem na Mini-Cons, malí Transformers, kteří by „napájením“ svých větších bratří rozpoutaly záplavu energie. Vzhledem k velkému potenciálu pro jejich vykořisťování se Mini-Cons pokusit zdržet Autobotí- Decepticonské války a uniknout z Cybertronu a ztroskotaly na Zemi a na Měsíci. Když se v roce 2010 náhodně znovu aktivují s mini-kontaminacemi s neohrabanými teenagery, upozorní na sebe Autoboty a Decepticony na Cybertronu, kteří je sledují na Zemi a pokračují zde v bitvě…

Zajímavost

Několik dílů seriálu Armada vyšlo u nás v čestině na DVD. Včetně i doprovodného DVD s názvem Optimus Prime vs Megatron: Ultimate Battle, kde je zkráceně popisován děj Unicron Trilogy opět s českým dabingem.

Energon

Přímé pokračování Armady, bylo vysíláno od ledna 2004 do června 2005 s celkovým počtem 51 epizod.

Seriál se odehrává 10 let po skončení Armady, kdy se nám otevřel věk míru na Cybertronu a Zemi, tento ale není určen k tomu, aby trval navždy. Znovuzrozený Megatron se opět vrací, aby Decepticoni přešli pod jeho nadvládu a započali novou bitvu s Autoboty…

 

 

Cybertron

Seriál byl vysílán v Americe v letech 2005-2006 a slouží jako třetí a závěrečná část „Unicron Trilogy“. Celkem bylo odvysíláno 52 epizod. Cybertron restartuje sérii a nenavazuje tak dějově na předchozí díl trilogie Energon.

Příběh se soustřeďuje na obří černou díru, která hrozí, že by zničila Cybertron a další světy. Pouze síla Omega klíče ho může zastavit. Optimus Prime a malý tým Autobotů cestuje do různých světů při hledání zámku a čtyři Cyber-planet-klíčů potřebné k jeho aktivaci. Megatron, ještě více posedlý mocí a božstvím, se pokouší zmocnit zámku a klíčů, aby posilnil svou vlastní moc…

Zhodnocení

Klady

Unicron Trilogy je vlastně první Transformers sérii, kde jsme měli možnost vidět postupnou transformaci chování Starscreama.

  • Ve všech dílech trilogie vystupuje jako Decepticon, ale v Armada po přehodnocení celkové situace se i na čas přidává na stranu Autobotů. Spřátelí se s dívkou Alex, která pomáhá se svými přáteli Autobotům a později umírá hrdinskou smrtí, kterou přiměje Megatrona, ale pomohl Optimovi ve zničení Unicrona.
  • Narozdíl v sérii Energon se opět Starscream vrací, tentokráte, už ale jenom jako oddaný služebník Megatrona.
  • Po restartování v sérii Cybertron se Starscream navrací do starých kolejí, tak jak ho známe i dnes.
  • V dalších sérii vzniklých po Unicron Trilogy se už nikdy ze Starscreama nestala hrdinská postava s ušlechtilými rysy. Postupná transformace přichází nyní v komiksech, kde se kaje ze svých hříchů, ale ani tady si nemůžeme býti jistí, zda to není jenom dobře promyšlená hra z jeho strany.

Využití některých konceptů do budoucna.

  • V sérii Cybertron se Autoboti při hledání Cyber klíčů dostali na planetu Velocitron, kde žili Transformeři, jejichž náplní života byly závody. Na stejnou planetu putuje i tým Windblade v komiksech.

V této trilogii se poprvé objevují případy, kdy se Autoboti přidávají na stanu Decepticonů.

  • V Armada, Autobot Wheeljack, kterého z ohnivého pekla zachrání Megatron, protože na něj jeho druhové zřejmě zapomněli, se poté přidává k Decepticonům.
  • V Cybertron, Autobot Mudflap, který zůstal po evakuaci Cybertronu na Zemi, byl tímto velice frustrován a když ho objevili Decepticoni, přidal se ze zoufalství na jejich stranu.

Zápory

V současné době se vůbec nejedná o kvalitní dílo, ze série Transformers.

Odkazy na trilogii v dalších sériích téměř až na pár výjimek, nenajdeme.

  • Postava Hot Shota, který bojuje ve všech sériích Unicron Trilogy po boku Optima Prima a zastupuje tak postavu Bumblebeeho, se objevila pouze krátce v TF Animated.

Změna animace

  • Zatímco Armada bylo celo-kreslený seriál v Energonu a Cybertronu se nám již kombinuje s počítačovou animaci s 2D ručně kreslenou animací se spojením s CGI, která byla též použita v Transformers Beast Wars.