For Toys 2013

For Toys 2013

Dne 10. -13. 10. 2013 jste mohli navštívit veletrh hraček a her s názvem For Toys. Přinášíme vám dojmy a novinky z tohoto veletrhu.

Akce se konala v komplexu PVA Letňany, což je dost velký prostor, avšak po příchodu k těmto budovám, si člověk říkal, že je tam přecpáno. Parkoviště bylo plné i přes nepřízeň počasí. U fronty na lístky, měl člověk dost času pozorovat ostatní. Většinou to byly stejné výjevy. Nadšená děcka poletující kolem rodičů obtěžkaných nacpanými igelitkami a odlehčenými debetními a kreditními kartami. Avšak pár jich odešlo bez tašek, jen s navztekanou ratolestí odmítajíc poslušnosti a tak byly rodiči odvláčeni pryč. Ano, věděli jsme, že jsme tu správně.

Po vstupu nás do uší praštil zpěv holčiček, zkoušející karaoke a určitě přesahovaly denní povolenné decibely. Pak jsme se už mohli rozhodnout, kterou stranou se vydat, komplex představoval cca 7 hal. Které byly rozděleny dle doprovodných programů: For Games, For Babies, For Hobby a For Toys. Jakmile jsme přešli frontu delší jak u lístků – byla to fronta na bankomat. Vstoupili jsme do haly pro akci For Babies, hmm špatně.

Bloudili jsme dál, až jsme nalezli Infostánek, vzali si plánek a vydali jsme se k For Hobby. Kde jsme shlédli krásná diorama pro modely aut, kamionů, lodí, letadel a vláčků. Srdce každého modeláře zde muselo jistě roztát. Některé modely si člověk mohl vyzkoušet, ale hlavně si je koupit, nebo různá příslušenství a náhradní díly. Posléze jsme se střetli s druhou skupinkou známých (např. byl tu i náš velevážený překladatel Geodar) na For Games. Kde bylo opravdu mnoho lidí. Tolik lidí snad není ani u výprodejových dnů v hypermarketech. Když jste měli dost trpělivosti vystát frontu, mohli jste si zahrát různé hry, jako je např. Grant Turismo 6 , my takovouto trpělivost postrádali.

Konečně jsme se dostali k For Toys a marně jsme hledali Transformers. Bohužel na tomto veletrhu, nebylo zastoupeno Hasbro a tak zbývalo doufat jen v prodejce Pompo. Které úspěšně zklamalo. Nepřinesli na pult nic nového a hlavně nic za výstavní cenu. Jediné co bylo zajímavé k vidění, byl Supreme Predaking – dá se srovnat velikostně s figurkami kategorie *leader*. Ale taktéž měl supreme cenu a to 1800Kč, šikovní si dohledají jiné obchody, které ho prodávají podstatné za míň.

Se zklamáním a s doprovodu rozhlasu při *aukci ztracených dětí* jsme putovali pryč, doufajíc v naději s názvem Dráčik. Což je prodejna hraček a her sídlící v nákupním centru Letňany. Bohužel má Dráčik již delší dobu stejné zboží z Beast hunters a Prime seriálu. Za zmínku stojí limitovaná edice dle G1 Seaconů, kteří se kombinují do Prinanacona. To vše za 1500Kč.

Po Dračiku následovalo Tesco, bohužel nás nepoctilo slevama, ale zato nás překvapilo s naskladněním série Predacons Rising figurek: př. Darksteel, Skylynx, Abominus. A to je na závěr dobrá zpráva.

Dále připomínáme, že dne 30.10. – 3.11., proběhne v areálu Výstaviště Praha – Holešovice, akce Dětská planeta a Hray!Expo, kde už bude přítomno i Hasbo. Jako doprovodný program je již tradičně Boys show, kde bude mnoho soutěží pro děti a tématem bude i Transformers. Nesmíme zapomenou na poníky, kteří jsou všude a tím pádem i na této akci.


P1010060


P1010014


P1010026


tra-decepticon-piranacon