Transformers 5 – nové informace 1/2016

Tento rok se začnou natáčet Transformers 5 a na zahraničních stránkách začínají probíhat různé spekulace, např. ohledně náborů nových herců, místa k natáčení, nebo hudebních doprovodů. Pojďme se tedy podívat na zprávy, které kolem nových Transformers kolují.

Jednou z nových postav by měla být čtrnáctiletá herečka Isabela Moner, která hraje a dabuje seriály pro náctileté. (“100 Things to Do Before High School.” a “Dora and Friends: Into the City!”). Informace o tom, že by tato herečka měla hrát v nadcházejícím filmu, jsou zatím považované za fámu, takže je potřeba je brát s jistou rezervou.

Isabela-Moner-Transformers-5

Další informace jsou tedy považovány za případný spoiler.
Její postava Izabella je mladá rebelka, kterou vychovávali pěstouni. Jejím jediným přítelem je prý malý Transformer, dokud se nesetká s nikým jiným než s Cade Yeagerem.

Dalším (ne)potvrzeným hercem by měl být komik Jerrod Carmichael z NBC’s “The Carmichael Show” u tohoto herce není zatím známo, jakou postavu by měl znázorňovat.

LOS ANGELES, CA - FEBRUARY 13: Write/actor Jerrod Carmichael speaks onstage during the 2016 Writers Guild Awards L.A. Ceremony at the Hyatt Regency Century Plaza on February 13, 2016 in Los Angeles, California. (Photo by Phillip Faraone/Getty Images,)

Paramount Pictures zatím ani u jednoho výše zmíněného herce tyto informace nepotvrdil, ale ani nevyvrátil, takže uvidíme časem.

Co ale Paramount Pictures potvrdil je přijetí nového kameramana Jonathana Sela. Sela předtím pracoval na projektech jako „Smrtonosná past: Opět v akci“ či „Max Payne“. Kromě toho pracoval i na hudebních videích. (Miley Cyrus “Wrecking Ball”) Sela se k Transformers dostal prostřednictvím toho, že byl kameramanem skupiny „Green Day“ jejichž píseň „21 Guns“ byla součástí soundtracku „Transformers: Revenge Of The Fallen“ a stala se jednou z nejúspěšnější písní této kapely.

Další informací, která zatím není potvrzená je zpráva z Instagramu člena americké elektronické hudební skupiny Major Lazer. V ní se píše, o velké schůzce s Michaelem Bayem na Transformers 6. Zatím se neví, zda se nejedná pouze o překlep ve zprávě a zda Major Lazer opravdu vystřídají Imagine Dragons.

V Transformers jsme viděli Antarktidu, pyramidy v Egyptě, Vekou čínskou zeď a nyní se připravme na Stonehenge. Michael Bay na svém Instagramu zveřejnil snímek u Stonehenge a zdá se, že nám tak naznačuje, co může v Transformers 5 přijít.

Michael-Bay-Transformers-5-UK-Stonehenge

A poslední zpráva, která je taktéž považována za nepotvrzenou a docela dobře za fámu. Zahraniční stránky přicházejí s informací, že dalším místem pro natáčení Transformers 5 by měla být Česká Republika. Že naše země není zahraničním filmařům cizí, potvrzují filmy jako „Mission: Impossible 4“ či „G. I. Joe: Rise of Cobra“, které byly natáčené v Praze.

Zprávu přinesla už i TV Nova s tím, že si před pár týdny byli producenti obhlédnout případné lokace k natáčení. Za Českou Republiku loboval i náš premiér Bohuslav Sobotka, při své nedávné návštěvě USA. Uvidíme tedy, jak se celá věc vyvine dál.

Některé informace jsou však jisté, Transformers 5 se začne natáčet 15. června 2016 v Detroitu (Michigan). Později se natáčení přesune do Londýna, kde se bude 15. října 2016 končit. Film poté dorazí na plátna 23. června 2017. Mark Wahlberg se vrací jako Cage Yaeger a Peter Cullen jako Optimus Prime. Autorem je Akiva Goldsman a režisér Michael Bay.