Jagex potvrzuje propouštění v Transformers Universe týmu

Jagex potvrzuje propouštění v Transformers Universe týmu

UK developer Jagex potvrdil propuštění 13 lidí z Transformers Universe týmu.

Jagex, coby tvůrce MMo Runescape, oznámil Eurogameru, že toto propouštění nebude mít negativní dopad na MMo (free-to-play) hry. Ale podle jistého zdroje, by mohlo mít propouštění negativní dopad hlavně na kvalitu hry.

Eurogamer chápe propouštění zaměstnanců. Je to vyvoláno následkem změny projektu. Bylo rozhodnuto, že Transformers Universe by měl být postaven spíš za použití zavedené technologie než in-house technologie, a tak bylo potřeba méně zaměstnanců.

Tímto je Transformers Universe v prekérní situaci.Na Jagex je vyvíjen nátlak, aby hru dokončili do konce letošního roku. Pomocí zavedené technologie by měly urychlit proces vývoje, ale někteří se obávají, že tím hra ztratí na kvalitě, jak již bylo řečeno.

„Po přezkoumání zbývající práce potřebné pro nadcházející Transformers Universe vydání jsme učinili rozhodnutí, ubrat na požadavcích, která měla hra obsahovat. Vývojový tým, tak bude mít potřebný čas, který vynaloží na dokončení hry.“

„Vždy jsme byli odhodláni rozvíjet nejvyšší kvality hry a služby a jsme přesvědčeni, že toto snížení nebude mít nepříznivý dopad na hru.“ Drtivá většina TFU týmu tak bude nedotčena. A potencionálně talentovaní jednotlivci, budou přiděleni na podporu plánovaného vydání RuneScape 3 v HTML 5 a RuneScape 3 tablety, který bude oficiálně plánován na konec roku. Bohužel, pro oněh 13 lidí už nezbylo místo a tak opustí studio koncem měsíce.