Hugo Weaving o své roly Megatrona v Transformers

Hugo Weaving o své roly Megatrona v Transformers

Zahraniční stránky zveřejnily dlouhý článek rozhovoru s Hugo Weavingem, dabérem filmového Megatrona. Herec zde vypovídal o své minulosti, přítomnosti a budoucnosti ve filmové práci. V rozhovoru se samozřejmě nezapomněl zmínit i o své práci při natáčení Transformers filmů.

Huga Weavinga jste mohli například vidět ve filmové trilogii: Matrix (agent Smith), Pán prstenů (elf Elrond), či nejnovějším filmu, Capitán Amerika (Johann Schmidt/Red Skull). Nyní si můžete přečíst tento kousek rozhovoru, ve kterém o Transformers právě hovoří.

Redaktor: „Daboval jste Megatrona, chtěl vás Michael Bay, pro další natáčení Transformers?“

Weaving: „Ne, je to divné. Vlastně to pro mě byly dvě hodiny hlasové práce. Zpočátku jsem pracoval ještě na hře, takže jsem ani neměl moc času, tak jako tak. Byla to jedna z mála věcí, kterou jsem kdy udělal, neměl jsem o tom žádné znalost, nestaral jsem se a nepřemýšlel o tom. Prostě chtěli, abych to udělal.

Na jednu stranu mě to trochu mrzí. Nelituji něco dělat, ale jen velmi zřídka, dělám něco, i když je to nesmyslné. A tohle bylo opravdu nesmyslné, nemyslím to nějakým ošklivým způsobem. Udělal jsem to, byla to dvou hodinová hlasová práce, zatímco já jsem dělal jiné věci.

Samozřejmě, že to je obrovský film, který je vyrobený za masy peněz. Náhodou jsem se stal hlasem pro jednu z hlavních postav. Ale můj odkaz na to a na Michaela Baye je tak minimální. Nikdy jsem se s ním nesetkal, nikdy jsem nebyl na place. Viděl jsem jeho tvář ve Skype rozhovoru.

Nic o něm nevím, opravdu. Jen jsem šel a udělal to. Nikdy jsem si nepřečetl scénář, mám jenom své linky a nevím, co znamenají. Zní to naprosto uboze! V mém životě, jsem nikdy nic takového nedělal. Je to těžké, ale více o tom nemohu ani říci, opravdu.“