Transformers Universe na New York Comic-Conu 2012

Transformers Universe na New York Comic-Conu 2012

Naposledy jsme slyšeli o této hře v dubnu na BotConu 2012 a až teď vykoukl tým Jagex, pracující na hře Transformers Universe, z poza rohu na New York Comic-Conu 2012. Hra byla naplánovaná na tento rok, ale šéfdesinger Alex Horton a příběhový scénárista Alex Derakoff, udělali některé velké změny v příběhu a charakterizaci a proto se hra odkládá na rok 2013.

Na NYCC 2012 aspoň autoři uvedli pár informací a trailer který najdete na konci článku.

Zajímavé je to, jak vysvětlovali svou vizi příběhu, svět se bude měnit v závislosti na výsledku bitev mezi Autoboty a Decepticony, které pak mají vliv na tom, kde příběh bude ubíhat a jak bude postupovat.

Dále budeme v konečném hře, moci vytvořit sbírku více Transformerů/charakterů – „Toybox“ podle Hortona, mohou být postavy shromažďovány a vylepšeny pokaždé, když budeme chtít.

Na začátku hry, by se mělo hrát ve zkušební zóně, která je před nepřáteli chráněná, zde si vyzkoušíme ovládání abychom si na hru zvykli.

Boje se budou skládat z tradičních vlastností, jako je boj na dálku v podobě střelných zbraní a boj na blízko. Tak i speciální vlastností, můžete se stát sami zbraní – transformovat se na ní, což budete moct jen na určitý čas, dále by měla hra obsahovat speciální zbraně. A navíc vaše postava bude oplývat nějakými speciálními schopnostmi, jako je neviditelnost, jakousi mlhu, která vás ochrání před ohněm atd.

Vypadá to, že hra bude obsahovat mise a boje, kde bude možno efektivně taktizovat. Zde máme zajímavý příklad, kde je potřeba taktizovat a spolupracovat s ostatními hráči.Na NYCC 2012 si mohli návštěvníci vyzkoušet hrát za Autoboty. Dostali misi vytěžit energon, aby ho dále mohli použít, jedná se o hlavní zdroj ve hře. Jakmile jste blízko zdroje energonu, můžete začít kopat. Ale nebude to tak snadné, párkrát kopnete vedle než narazíte na to správné místo, navíc vás můžou přepadnout nepřátelé, a proto musíte spolupracovat s ostatními hráči, kteří vás budou při těžbě chránit.

Zatím vše zní slibně, ale ještě nevíme spoustu věcí, jako je například datum spuštění beta verze, jak bude ve hře fungovat obchod za reálnou a herní měnu, jaké podpůrné balíčky autoři posléze chystají.

A ani více neprozradili, jaké známé postavy uvidíme. Jen prozradili to, že známé charaktery, jako je Optimus Prime, Starscream apod. budou hrát podpůrnou roli.

My se aspoň můžeme spokojit s vědomím, že autoři evidentně hru nechtějí odfláknout a dokonce se zajímají o názory fanoušků. Doufejme tedy, že výsledek bude stát za to a že se všichni setkáme v této hře.

Oficiálna stránka

Video ze hry