Festival Fantazie 2014

Festival Fantazie 2014

Léto se neskutečně rychle blíží, což neznamená jenom blížící se prázdniny pro studenty, ale i to, že opět začíná to největší setkání fanoušků z České a Slovenské republiky.

Za necelý měsíc totiž začne ten největší festival popkultury v ČR ze série Festivalů fantazie (od 1996). Doslova fantastická dovolená a zábava pro fanoušky, hráče i celé rodiny.
Videohry a společenské stolní hry, taneční hry, hry miniatur, RPG,Sci-fi a technologie, fantasy a horor, mýty a historie ve filmech, seriálech, anime, comicsu, knihách, hrách: přednášky, besedy, workshopy, soutěže…

19. ročník se letos uskuteční od 27. 6. do 6. 7. 2014, tradičně jako každý rok v Chotěboři (okres Havlíčkův Brod, kraj Vysočina). Proč zrovna v Chotěboři a ne v nějakém větším městě, jsme zde vysvětlovali už i minulý rok. Stejně tak i informace o ubytování a dalších důležitých věcech, které je dobré si přečíst dříve, než se na festival rozhodnete zavítat. Bližší informace naleznete na oficiálních stránkách festivalu zde.

I tento rok jsou pro fanoušky připraveny přednášky k jejich oblíbeným seriálům, hrám, filmům, komiksům a knihám. V bohatém programu si jistě vybere každý to, co ho zajímá, nebo to o čem by se rád dozvěděl více. Festivalové kino též pro fanoušky připravilo zajímavý program filmů, které určitě stojí za to shlédnout. Za zmínku určitě stojí i venkovní program, kde můžete například zkusit lukostřelbu. Žádná místnost nezůstane na festivalu nevyužita, tam kde se nepřednáší, nastupují oblíbené deskové hry u kterých je vždy plno. A pro všechny je jako na každém festivalu, přístupný i Gameffest, kde si můžete vyzkoušet nejnovější hry na počítačích, X-boxech, Playstationu a dalších.

Kromě přednášek, filmů, hraní her a venkovnímu programu se na festivalu můžete těšit i na soutěže, z nichž neznámější je určitě Cosplay, kde fanoušci předvádějí své výtvory, na kterých tvrdě a dlouho pracovali. Konec festivalů tradičně ukončuje večer fantazie s tombolou a ohnivou show. Na festival se sjíždí i spousta hostů, čeští spisovatelé, kteří tu jsou mezi fanoušky jako doma a také zahraniční návštěvy z různých oblastí sci-fi a fantasy.

Co se týče přednášek, tak i Transformers tu budou mít své místo. V linii SeriesCon jsou pro fanoušky na den 1.7.2014, připraveny tyto přednášky:

Průvodce světem Transformers (12:00)

  • Velká mlátička s ještě většími roboty? A to vás vážně zajímá?! Budete se divit! Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku fenoménu Transformers, který zaujal miliony fanoušků po celém světě, od jejich skromných počátků až po celovečerní akční filmy a třeba zjistíte, že je v nich více než se zdá…

Transformers: Prime (16:00)

  • Seriál scénáristů prvních dvou hraných filmů Transformers skončil. Pojďte si s námi ještě jednou připomenout seriál, který se u nás po dlouhé době dočkal i českého dabingu.

Transformers podle Baye (19:00)

  • Režisér Michael Bay natočil tři celovečerní filmy Transformers a letos přichází i se čtvrtým filmem. Pojďme si tyto tři díly zrekapitulovat a zjistit co nabízí čtvrté pokračování.

A potom ještě dne 3. 7. 2014 tentokráte pod linií ComicsConu je pro vás připravena přednáška:

Transformers: IDW G1 Continuity (18:00)

  • Intriky, hektolitry prolitého Energonu a válka trvající tak dlouho, že už není jisté, kteří jsou vlastně ti dobří – to a mnohem více nabízí geniální komiksová série Transformers od IDW. Přijďte se přesvědčit, že Transformers nejsou jen pro malé děti, ale mají hodně co nabídnout i dospělému čtenáři.

Kdo se na letošní Festival Fantazie vypráví, určitě nebude zklamán a jistě sem příští rok vyrazí znova. Protože kde jinde byste si užili tolik zábavy a mohli být ve společnosti lidí, kteří mají stejné zájmy jako vy? No jedině v Chotěboři, kde se na vás budeme těšit i my organizační tým Transformers.