Dojmy z Pragoffestu 2013

Dojmy z Pragoffestu 2013

Ve dnech 31.1.2013 až 3.2.2013, proběhl v Praze na Hájích, třetí největší festival fantastiky a her ze série Festivalů fantazie. Ti, kteří tam byli jistě nelitovali a rádi zavzpomínají. Ti kteří si nechali tuto událost ujít, možná ocení tento článek, který se pokusí trochu nastínit, jaké to na Pragoffestu bylo.

Jen co člověk a to třeba úplně neznalý těchto setkání, vešel do Modré školy, hned si všimne různorodosti oděvního stylu. Najdete zde mnoho lidí, nesoucí na různých částech oblečení placky, nebo mají na hlavě umělé uši, taktéž nechybí tématická trička apod. Nebo se vám podaří zahlédnout nějaký cosplay, jako tu byly k vidění například: Vendeta, Poník z My little pony (byl v tom muž), kostými ze Star Wars, Battle star gallactica a jiné. Takže se určitě za nic nemusíte stydět, zde jsou všichni otevření a milí. Nezapomínejme, že sdílíme stejné zájmy a koníčky.


PG1


PG3


PG4

V rámci zábavy bylo pro návštěvníky přichystané promítání filmů a pořady o RPG, fantasy, Harry Potter, Anime, seriálech, historii, sci-fi, komiksech a jiné. Ve kterých jste mohli nalézt různé přednášky, od modování Skyrimu, po historii Marvelu v komiksové brandži. Přednášející jsou obyčejní fandové, nadšenci do dané tématiky, žádní profesionálové a přes to je výsledek vynikající. A pokud se přednášející splete, nebo mu něco vypadne, obecenstvo ho doplní a přednáší se dál, nic se neděje. Stále tu panuje pohodová atmosféra.

A kdyby jste si přeci jen v danou hodinu nevybrali žádný pořad/přednášku. Mohli jste se zabavit v herně. Což je místnost plná počítačů, konzolí a deskových her. Herní vydavatelé zde prezentují své výrobky, jako byla například hra Harry Potter Book of Spells, nebo různé závodní hry a to i s volantem a pedály, i pohybově nadaní si zde nalezli své hry u playstation move, Xbox kinect, nebo na taneční podložce. Pěvecky ladění lidé zas popadli mikrofony a zazpívali si známé hity. Hráči si pak mohli i ve vybraných časech poměřit síly s ostatními ve hře League of Legends v rámci turnaje.

Než všechno tohle projdete, určitě vám z toho vyhládne, ale i na to byl Pragoffest připraven, občerstvit jste se mohli v místní kuchyni, která nabízela fanouškům známé “Chotěbořské tousty“ a další pochutiny.


PG5


PG6


PG2

Na závěr pořadu se tradičně pořádal Večer fantazie, kde jste mohli shlédnout úžasnou světelnou light show, kterou pro festivaly zřizuje známá skupina lidí, která ví, co dělá. V závěru večeru se losovaly lístky do tomboly o hodnotné ceny. Celý Pragoffest skončil v neděli úderem páté hodiny. Fanoušci se rozjeli do svých domovů a zůstala po nich prázdná a tichá škola. V pondělí ráno, když žáci usedli do svých lavic, už nikdo nepoznal, co se tu za těch pár dní dělo.

Pragoffest skončil a na další se můžeme těšit až za rok, ale již nyní se můžeme pomalu těšit na další, ten největší festival a to Festival Fantazie, který na nás čeká už v létě. Tak doufáme, že vás to inspiruje a vrhnete se do propagace a podpory fenoménu Transformers.