Unique Toys – Mania King

Unique Toys – Mania King

Ačkoli mezi figurkami obvykle narazíme hlavně na ty oficiální, je zajímavé podívat se také na tzv. Third Party figurky, které pocházejí od jiné firmy než je Hasbro a Takara, kteří mají na Transformers práva. Tyto figurky jsou obvykle velmi pěkně zpracované, už jen proto, že se na nich podílejí sami fanoušci, ale bývají také o poznání dražší.

Figurka, na kterou se dnes podíváme, je Mania King od firmy Unique Toys a jak už jméno napovídá, jde o Decepticonského vůdce Galvatrona (Third Party figurky nesmí mít oficiální názvy, pod kterými vychází figurky pod Hasbrem a Takarou). Figurka má klasický Generation 1 design a samozřejmě také stejný alternativní mód – cybertronské dělo. Mania King vychází ve velmi pěkně provedené krabičce spolu s informační kartičkou a transformačním manuálem. Návod je bohužel jen pro transformaci z robota na dělo, ale v opačném směru již není transformace tak náročná, takže jde jen o poměrně malý nedostatek.

Ačkoli u Third Party figurek je vydařený design skoro pravidlem, u Mania Kinga je třeba říci, že se opravdu, opravdu povedl. Velikostně spadá do kategorie Voyager, takže to není žádný drobeček a všeobecně je postavený jako celkem masivní figurka. Má ratchetové klouby, které se na rozdíl od klasických ball-joints ani po delší době nepovolují, je velmi pohyblivý a sběratele, kteří si potrpí na vystavování figurek v heroických pózách, určitě potěší i samostatná artikulace kolenních chráničů. Povedený je i headsculpt, ale je potřeba si dávat pozor na rohy na helmě, protože ačkoli je figurka z kvalitního materiálu, rohy samotné jsou relativně tenké.

Transformace může člověka trochu zaskočit, protože patří mezi ty náročnější, ale s trochou cviku a trpělivosti by neměla být příliš velký problém. Výsledkem je navíc alternativní mód, který jako by z oka vypadnul tomu, který známe ze seriálů. Celkový dojem umocňuje i fakt, že se figurka velmi povedla i co se barev týče, na rozdíl od některých Transformers od Hasbra má správný odstín fialové a šedé plochy mají metalický lesk.

Abychom to shrnuli, Mania King je zvlášť pro fanoušky Third Party figurek opravdu must-have. Jak mód robota, tak i děla věrně odrážejí klasickou podobu oblíbeného seriálového záporáka a spolu s barevným schématem a technickým provedením vytváří dohromady opravdu pěknou figurku, která se bude vyjímat na poličce každého sběratele.

Pokud byste měli zájem se o Mania Kingovi dozvědět víc, můžete se podívat na následující recenzi:

Galerie


Generations 1


Generations 1