Transformers Silvestr 2019

Blíží se nám pomalu konec tohoto roku, než však vstoupíme do nového roku 2020, pojďme se ještě rychle ohlédnout za rokem 2019.

Začátek roku 2019 se stále tak nějak nesl na vlně Bumblebee movie, který vstoupil na Vánoce 2018 do kin, reakce byly povětšinou kladné a film nakonec splnil svá očekávání a do něj vkládané naděje.

V průběhu roku 2019 jsem rovněž dostali odpověď na otázku, jak Bumblebee zapadá do celkové Transformers ságy, po několikaměsíčních dohadech, nakonec byl Bee označen jako reboot. Rovněž bylo uveřejněno, že se již nebude pokračovat na žádných filmech po „The Last Knight“.

Pokračování „Bublebee movie 2“ nebo „Optimus Prime“ jsou i nadále ve hvězdách, stejně tak i kdo usedne na režisérskou židli, jelikož Travis Knight zatím nic nepotvrdil a spíše se kloní k tomu, aby štafetu převzal někdo jiný, snad nám v roce 2020 budou tyto otázky zodpovězeny.

Na podzim 2019 jsme mohli začít sledovat druhou řadu seriálu Cyberverse, která stejně jako první skončila s otevřeným koncem, kdy Autobot nadšeně přilétají zpět na Cybertron, ale zatím ještě netuší, že zřejmě padnou do Decepticonské pasti. Třetí série se jistě dočkáme v roce 2020, kdy je zatím ve hvězdách. Dalším seriálem, který pokračoval v roce 2019 byla Rescue Bots Academy, ta bude nastejno pokračovat i v dalším roce.

I tento rok se neobešel bez smutných zpráv. 28.2.2019 zemřel zakladatel firmy Takara Tomy, “King Of Toys”, Yasuta Sato. Čest jeho památce.

V srpnu 2019 se rovněž uskutečnila naše první TF czech invasion na TFNation v Birminghamu v Anglii. Náš tým si odvezl z TFNation spoustu zážitků (figurek, komiksů atd.) a pokud vše vyjde tak jak má, příští rok si tento festival velice rád zopakuje.

na závěr ještě něco málo z komiksového světa. Od března 2019 začala po restartu vycházet nová linie komiksů pod názvem Transformers. V současné době je venku 14 čísel a další budou přibývat, uvidíme, jak jakým směrem se příběh tentokráte rozjede. Další kratší série nese název Galaxies, děj se odehrává s linií série Transformers a jeho hlavními aktéry jsou Constructicons.

V roce 2020 budou tedy pokračovat seriály „Cyberverse“ a „Rescue Bots Academy“, i nadále budou vycházet IDW komiksy a snad se brzy dozvíme nějaké informace o filmových Transformers. Buďte tedy trpěliví a zachovejte nám přízeň i v novém roce, kde Vás i nadále budeme informovat o tom nejdůležitějším, k čemu v Transformers vesmíru dojde.

Za celý administrační tým Transformers-fandomu Vám přejeme příjemný vstup do roku 2020.