Transformers Silvestr 2018

Blíží se nám pomalu konec tohoto roku, než však vstoupíme do nového roku 2019, pojďme se ještě rychle ohlédnout za rokem 2018.

Již od začátku tohoto roku jsme věděli, že se na Vánoce dočkáme nového Transformers filmu, sólovky s Bumblebeem od režiséra Travise Knighta. V některých z nás byly ještě rozporuplné reakce z The Last Knight, ale připravovaného filmu se to nějak netýkalo. Jenomže poté přišla rána od Paramount Pictures, který řekl stop dalším dílům Transformers, protože The Last Knight nenaplnil očekávání a hlavně tržby. Poslední nadějí se tak stal Bumblebee movie, který ještě dostal zelenou a mohl se natočit, své plány na Transformers 7,8… Paramount zrušily.

Celý rok jsme Vám tak přinášely novinky z natáčení Bumblebeeho a film nakonec 21.12.2018 vstoupil do kin. Jak si film ještě povede je zatím ve hvězdách i když recenze jsou převážně pozitivní. Stejně tak jsou ve hvězdách i případné další filmy Transformers, jako třeba sólovka Optimus Prime. Uvidíme tedy jakých informací se nakonec v roce 2019 dočkáme.

V lednu jsme měli možnost vidět ještě pár posledních dílů web seriálu Titans Return a následně v květnu byla spuštěna poslední série Prime Wars Trilogy s názvem Power of the Primes. Dílem “Saga’s End” celá série skončila a my doufáme, že se podobných projektů dočkáme i v budoucnosti.

V srpnu jsme měli možnost začít sledovat další Transformers seriál „Cyberverse“. Ten se původně tvářil, jako volné pokračování „Robots in Disguise“, ale jak to už tak bývá, nakonec došlo zase k restartu série a my tu máme úplně nový Transformers příběh. Do konce roku bylo odvysíláno všech 18 dílů první série a druhá série je naplánovaná na rok 2019.

Kromě „Cyberverse“ byl v prosinci spuštěn ještě jeden Transfomers seriál „Rescue Bots Academy“, pokračování „Rescue Bots.“

I tento rok se neobešel bez smutných zpráv. 12.11.2018 ve věku 95 let zemřel americký komiksový scenárista, redaktor, herec, producent, vydavatel, televizní osobnost, prezident a předseda společnosti Marvel Comics, Stan Lee. Čest jeho památce.

A na závěr zabruslíme ještě do světa Transformers komiksů, všechno hezké musí jednou skončit a není tomu jinak ani u IDW komiksů. IDW ukončil dosavadní Transformers příběhové linie, které začaly v roce 2005 komiksy „The Transformers: Infiltration“. Jednalo se o série „Lost Light“, „Optimus Prime.“ a „Unicron“. Zároveň ale studio uvedlo, že se Transformers vrátí v roce 2019 v nové příběhové linii.

V roce 2019 nás zatím čeká tak nová komiksové série Transformers a budou pokračovat seriály „Cyberverse“ a „Rescue Bots Academy“, časem uvidíme, co dalšího rok 2019 ještě přinese. Buďte tedy trpěliví a zachovejte nám přízeň i v novém roce, kde Vás i nadále budeme informovat o tom nejdůležitějším, co se v Transformers vesmíru udaje.

Za celý administrační tým Transformers-fandomu Vám přejeme příjemný vstup do roku 2019.