Transformers Silvestr 2015

Vážení a milý fanoušci Transformers, uteklo to jako voda a nyní tu máme poslední den v roce 2015. Než však vstoupíme do Nového roku, pojďme si jen tak v rychlosti připomenout, co nám rok 2015 přinesl ze světa Transformers.

Zatímco minulý rok se nesl ve znamení Age of Extinction, tomuto roku vévodili spíše Robots in Disguise, „přímé“ pokračování Prime. Jehož první díly unikly na internet již v únoru, ještě dříve, než se vůbec seriál dostal do televize, poslední díl zatím první série se odvysílal na konci září a na druhou sérii se můžeme opět těšit v příštím roce.

Mnoho fanoušků se jistě těšilo na velkolepý projet Transfomers Univerz, který byl původně plánován jako MMO, bohužel po příchodu nového ředitele to šlo se hrou z kopce, až nakonec Jadex oznámilo její zrušení.

Co se filmových Transformers týče, téměř celý rok internetem kolovaly zvěsti, o tom zda Michael Bay znova usedne na režisérkou židli a bude v točení Transformers pokračovat. Nakonec se potvrdilo to, co už většina z nás moc dobře věděla, že Michael Bay bude v natáčení pokračovat. V roce 2015 se jako tradičně kromě Oscarů udílely i Zlaté maliny, Age of Extinction si nakonec odneslo jenom dvě. Za nejhoršího herce ve vedlejší roli, Kelsey Grammer a za nejhoršího režiséra, Michael Bay. Ovšem v čem má Age of Extinction prvenství jsou zisky, první místo za film který vydělal nejvíce peněž si odnesly právě nejnovější Transformers.

Pokud čtete i Transformers komiksy jistě vám neunikly ani novinky z této oblasti. Robots in Disguise kromě seriálu začal vydávat i komiksy, které by měli doplnit děj, zatím vyšlo pět komiksů a pokračovat se bude jistě i v dalším roce. Kromě pokračující linii „The Transformers vol. 2 issues“ (předtím Robots in Disguise) a „More than Meets the Eye“, jste mohli zaregistrovat i komiks „Drift – Empire of Stone“, který byl spuštěn na konci roku 2014 a zatím nejnovější dílo s názvem „Sins of the Wreckers“, které zatím vydalo dva díly a určitě stojí za přečtení.

Bohužel i letos nás navždy opustili další hvězdy Transformers dabingu. Leonard Nimoy (Galvatrona G1, Sentinel Prima DOTM), John Stephenson (Thundercracker, Kup, Alpha Trion) a George Coe (Que/Wheeljack DOTM).

Bylo toho docela hodně, když se za tím rokem ohlédnete a další věci nás čekají i v roku 2016, ať už budou další informace o Transformers 5 s Michaelem Bayem a Markem Wahlbergem, nebo druhá série Robots in Disguise, či další komiksy a figurky. Jistě se bude na co těšit.

Tímto bychom vám tedy rádi všem popřáli za celý Transformers administrační tým příjemný vstup do Nového roku 2016 ve kterém nám snad též i nadále zachováte přízeň.

TF-MTMTE