Transformers: Rise of the Beast – 01/2022

Po delší době tu máme novinky ze světa filmového Tranformers

Natáčení v Peru již skončilo a štáb se přesunul do studií, do premiéry tedy do 9. června 2023 je však ještě spousta času, takže je načase si jí zkrátit nějakými zajímavostmi.

Jednou z nich jsou fotky filmových aut, které stále čekají v Peru, než se budou moci oficiálně přesunout do Ameriky. Máme tu tak blízké fotky Optima Prima, Scourge, Battletrapa, Mirage (který je tam asi 5x) a Bumblebeeho.

Provozní ředitel Hasbro Eric Nyman v rozhovoru pro CBS Boston uvedl, že se můžeme v budoucnu těšit na nové projekty a to nejen ty filmové, ale i animované. Právě na těch nyní úzce spolupracují s Paramountem a chtějí vytvořit novou verzi příběhů, které budou spuštěny v nadcházejících letech.  

A na závěr tu máme jeden zajímavý rozhovor. Bruno Canale Fossa, generální ředitel APU Productions, měl rozhovor pro web El Comercio Peru a podělil se o několik věcí ohledně natáčení.

APU Productions již dříve spolupracovali v Peru s Paramountem a to na filmech: Indiana Jones a království křišťálové lebky a Dora a ztracené město.  Ale Rise Of The Beasts byl docela jiný film z pohledu logistiky a náročnosti.

Co bylo největší výzvou s Transformers týmem?

Nemohu zacházet do podrobností, ale největší výzvou každopádně bylo přivést všechny herce a přivést vozidla. Všechno byla výzva, protože to se dříve v Peru nedělalo a v tom případě musely zasáhnout státní subjekty, aby nám pomohly.

Ulice obklopující Central Market v San Pedro v Cuscu prošly přestavbou pro akční scény z filmu „Transformers, the awakening of the bests“. Od jakých subjektů jste získali podporu?

Samozřejmě prvním subjektem, který nás podporoval od začátku do konce, byl PROMPERÚ (Komise pro podporu Peru pro export a cestovní ruch). Poté jsme se spojili s agenturami a ministerstvy, každá má jiné role a autorizační procesy pro různé části filmu.

Zmínil jste, že jeho nejtěžší prací bylo přivážet auta z filmu.Jakými procesy prošly?

Proběhlo několik schůzek s Národním inspektorem celní a daňové správy a s nimi jsme viděli, jak dovážet auta, protože to nebyla normální vozidla. S nimi jsme hledali cestu a za konkrétních podmínek byly tyto vozy dočasně přistaveny, a to pouze kvůli natáčení filmu.

S jakým jiným subjektem museli vyřizovat povolení?

Například s DGAC (Generální ředitelství civilního letectví) pro problematiku regulace používání dronů, protože v tomto filmu bylo použito mnoho dronů. Myslím, že předpisy nejsou dobře upraveny.

Transformers: The Awakening of the Beasts již dokončili své nahrávky v historickém centru Cusca, ale Optimus Prime, jeden z mnoha oblíbenců. Měl na natáčení problém s úzkými uličkami historického města.

Neexistuje nějaké nařízení o používání dronů k natáčení filmu?

DGAC nás hodně podporovalo, ale tato regulace natáčení filmů v Peru ještě není dobře regulována. Dali nám zvláštní povolení, které nám umožnilo být v otázce oprávnění klidný. Pravidla, která platí, jsou velmi obecná a filmový průmysl se nebere v potaz. Jsou v rozporu s normálním používáním filmu.

Jak dlouho zůstal tým Transformers v Peru?

Jsou lidé, kteří tam jsou od února. Takže bylo potřeba jim vyřídit vízum, aby mohli bez problémů vstoupit a opustit zemi s co největší flexibilitou. Ve většině zemí je tento detail regulován. Myslím, že musíme najít způsob, jak upravit předpisy, aby film mohl pokračovat ve svém průběhu bez přerušení.

Jak jste řešili otázku uzavření některých obchodů v císařském městě? Dokonce uzavřeli Plaza de Armas v Cuscu.

To bylo řešeno společně s magistrátem Cuzco a obyvateli této oblasti, z čehož jsme měli prospěch všichni. Investice byla realizována tam, kde se hledal přínos filmu a pro město. Mluvím o přestavbě kabelů, které byly ve špatném stavu, nebo o některých ulicích, které bylo možné natřít a umístit rostliny. Jsou to vždy věci, které jdou ruku v ruce.

Jaká byla odezva obyvatel a turistů?

Myslím, že každý přiložil ruku k dílu, aby tento projekt fungoval. Když nastal problém, všichni jsme se sešli, abychom našli řešení.

Co se stalo s autem, které Optimus Prime naboural v  úzkých uličkách císařského města?

Transformers se vrátili do Císařského města, kde v historickém centru natočili poslední výstřely. Jakmile byly scény dokončeny, jednotky se přesunuly směrem k Meloc Street, když řidič Optima Prima špatně vypočítal prostor a srazil se se soukromým vozidlem.

Došlo k několika incidentům, ale vždy byl kontaktován majitel a došlo k opravě vozidla. Ve většině případů to „nabourání“ lidé brali neoficiálně, protože je Optimus Prime šokoval. Byl tam štáb, který měl na starosti řešení takových incidentů. Ulice byly velmi úzké a auta Transformers velmi velká. Vše bylo příjemným a srdečným způsobem domluveno.

Použité materiály: Tfw2005.com