Transformers filmy 01/2019

Po delší době Vám opět  přinášíme nové informacek o budoucnosti Transformers filmů.

Po úspěchu Bumblebee movie se začalo hojně mluvit o budoucích Transformers filmech. Kromě jiného se objevila informace, že by jeden z filmů mohl býti na téma Beast Wars.

Lorenzo di Bonaventura hovořil v Japonsku s tiskem a uvedl, že odhadovaná částka na film Beast Wars by měla být 450 milionů dolarů, od čehož dávají investoři samozřejmě ruce pryč, protože se může jednat o vysoce rizikový projekt. Pokud by tento film, za tyto peníze vzniknul, jednalo by se o film s největším rozpočtem v Holywoodu.

Bonaventura dále uvádí, že mnoho lidí, Beast Wars neznají a tím je projekt předčasně odsouzen k záhubě, i když sám Bonaventura i Hasbro by rádi příběh přenesli na filmové plátno. Zatím tak má Beast Wars nálepku „nerozhodnuto“.

K Beast Wars se pojí ještě jedna smutná zpráva. 16.03.2019 zemřel Larry DiTillio, spisovatel televizního seriálu Beast Wars, který společně s Bobem Forwardem vytvořili nové Transformers příběhy.

Pokud se opět vrátíme k budoucnosti TF filmů, tak se zřejmě ještě dočkáme mnoha překvapení a převratů, než se budeme moci vypravit do kina. Již několikrát zazněla informace, že v přípravách by mohl býti i Optimus Prime movie. Bonaventura se však tvářit skepticky, protože točit film o Optimovi Primovi je jako natáčet film o Obi-Wanu Kenobi, což není vůbec snadné.

Nyní se však nabízí jediná možnost a to, že v Bumblebee 2, bude mít své místo i Optimus, který by Beemu byl ku pomoci. Už od začátku byl Bee Optimovým skautem, není tedy důvod proč by tyto dvě postavy nemohly fungovat na plátně společně.

Bonaventura dále uvádí, že má naplánované i pokračování po The Last Knight, k tomuto nejsou žádné další informace a tedy není možné říci, zda je to pravda.

Dle Paramountu by měl jeden z filmů dorazit nejpozději do 22.10.2022 před uplynutím platnosti stávající smlouvy mezi Hasbrem a Paramountem. Dle této smlouvy musí Paramount vydat jeden akční film ročně (max 1 film za 2 roky) založený na jakémkoliv produktu od Hasbra. Kromě toho může Paramout, pokud se tak rozhodne, vydat 1x za rok jeden animovaný film. V současné době nejsou do října 2021 neplánované žádné TF akční nebo animované filmy.

A na závěr malá vsuvka jak moc je Bumblebee movie v Japonsku populární. Takara zde otevřela oficiální tématickou kavárnu Bumblebee, která bude v provozu do 31.03.2019 v obchodním domě v Tokiu.

Použité materiály – www.tfw2005.com