Transformeři v magazínu

Transformeři v magazínu

Transformers Prime nový seriál ze zahraničí, který je vysílán dokonce i v Německu, ne a ne přijít i sem do Česka nebo Slovenska. A ani komiksy tu nevydají…

O to víc jsem se divila, když jsem spatřila v novinovém stánku Transformers Prime magazín. Jako správný fanda jsem si ho hned koupila. Již na první pohled je patrné, že je určen mladším čtenářům, ale jak se říká „ Někdo z toho dětského Já nevyroste“ a prohlížela jsem si magazín dál. Dalo by se říci, že je užitečný, jelikož jsou zde informace, které horko těžko u nás najdeme, jako je například stručný děj aktuálního dílu (nejspíše má časopis vycházet dle jednotlivých epizod), informace o robotech a lidských postavách a to jsou právě tyto informace, které jsou velice užitečné. Už v prvním díle se dočteme, že Optimus Prime měří 8,4 metrů a Megatron 10,5 metrů a jsou tu i další údaje, jako třeba: váha, tajná zbraň, maximální rychlost atd.

Dále časopis obsahuje rovnou dva komiksy. První bych řekla že je spíše na pobavení. I když byl tu i díl ,který by mohl být brán, jako doplňující děj. Tento komiks nese název „Válečný příběh“. Je to o tom, jak chtěli Decepticoni vyřadit z provozu autobotům zdroj energie. Co je nejvíce šokující, je Soundwave, který tam má obličej a mluví. Na rozdíl od Beeho, který stále jen píská*.
Druhý komiks je komiks oficiální, který byl vydán jako sešitovka, během první série seriálu, možná i dřív, teď nevím. A děj pojednává o setkání Arcee s Cliffjumperem a o jejich cestě na Zem.

Pak povětšinou časopis obsahuje spoustu her, hádanek a kvízů. Dokonce každý díl obsahuje přílohu, v prvním a druhém to byla jakási pistolka pro děti, ve třetím už to byly puzzle.

Celkově bych označila vydání českého magazínu o Transformerech za úspěch a obsahově není špatný, jen se zde vyskytují překladatelské chyby, ale co víc můžeme chtít. Nechci nikoho nutit, ale správný fanoušek by si měl magazíny pořizovat, jelikož tím zvětší zájem nakladatelství něco s Transformery vydávat.
Transformers Prime magazín vydává nakladatelství Egmont , jako dvouměsíčník a předplatit si ho můžete zde:

send.cz

press.sk


Magazín-3-2


Magazín-2-4


Magazín-2-3


Magazín-1-4


Magazín-1-3