Steve Jablonsky, hudba v Transformers 4

Steve Jablonsky, hudba v Transformers 4

Věc, která dodává filmu tu správnou atmosféru, je hudba. A tak vám dnes přinášíme rozhovor s hudebním skladatelem, který složil hudbu k filmovým Transformers. Tento člověk není nikdo jiný, než Steve Jablonsky, který kromě Transformers složil hudbu i k filmu Bitevní loď či nejnovějšímu filmu Enderova hra a samozřejmě mnohým dalším.

Go, See, Talk nyní přináší rozhovor o jeho spolupráci s Michaelem Bayem. Steve Jablonsky k tomu řekl následující:

„Michael Bay je člověk, který tento projekt vytvořil o hodně větší a masivnější. Ale nezapomíná na všechny aspekty, zaměřující se na desing i hudbu. např. do ILM jezdí jednou až třikrát týdně. Řekl mi „Podívej co vše musím dělat a to proto abych byl toho součástí. Rozhodnutí nemohu řešit přes konferenční hovor, musím být u toho s nimi. Těchto sto animátorů mi ukáž svou práci a já řeknu, zda je to dobré, nebo je potřeba to vyladit.“ Je vidět, že Bay ví o všem a má už v tom pevnou ruku, to je důvod, proč je jeho plán tak šílený.“

A něco o Transformes: Age of Extinction…

„Mám na mysli, že když jste v letadle a posloucháte něco se sluchátky na uších, určitě váš námět nebude znít tak obrovsky a důležitě, jako byste byli v mém studiu. Má tolik věcí na starosti, že by mohl mít jenom chvilku na to si poslechnout kousek. A já jsem skutečně o to žádal jeho lidi. Ti mi řekli že.: „Jediná šance, kdy by si to Michael mohl poslechnout je na jeho letadle.“ Protože je na cestě do Číny, nebo tak nějak. A já jsem řekl. „Rozhodně ne, nepředám to, aby si to poslechnul na svém Ipodu.“ Prostě se to tak nestane, není to fér k němu, není to fér ke mně a je třeba to předložit vhodně.

Myslím, že s každým Transformers filmem, chtěl něco odlišného. A vždycky měl tento typ určité téma, kde opravdu chcete něco speciálního. Tak mi dává cíle k dosažení. „Tohle musí být opravdu emoční.“ „Tohle je musí opravdu nakopnout do zadku.“ Vždycky mi dává nové výzvy. O Transformers 4 jsme neměli zatím moc rozhovorů, ale mám pocit, že chce něco jiného, divokého. Z toho vyplývá, že bychom mohli použít některé ze starých témat, i když si nejsem jistý. Protože je tu Mark Wahlberg a úplně jiné obsazení, takže můžeme dělat něco úplně jiného. Faktem je, že mi Michael zaplatil, aby jeho film byl lepší. Ať má jakékoliv myšlenky, budu jim naslouchat, naštěstí má tyto skvělé nápady.

Plně očekávám, že na Transformers 4, ať uděláme cokoliv, tak to bude chtít něco divokého. A my podstoupíme mnoho cest, kde využijeme různé bláznivé nástroje, nebo tak něco. Já ještě nevím, ještě uvidíme, co se stane, ale on je velmi odvážný a flexibilní ve svém tvůrčím procesu. Takže jsem se přizpůsobil jeho myšlení. Miluje smíchané elektronické věci a to je opravdu místo, kde mám hodně zkušeností a teď je to součástí mého zvuku. Myslím, že dostanu vyzvání k tomu, abych toho udělal hodně. Nahrál jsem spoustu věcí, a pak s nimi manipuloval ve svém počítači, opravdu mě to baví. Spojit to s orchestrem, aby to udělalo něco nového. A on miluje takové věci, slyšet zvuky, které předtím ještě neslyšel.“ “

Transformers – Arrival To Earth