Kolik vynáší Hasbru Transformers?

Kolik vynáší Hasbru Transformers?

Hasbro odhalilo své finanční statistiky roku 2012. Ve zkratce: Nebyl to špatný rok, ale mohl být lepší.

Celkově to byl dobrý rok. Spojení s kanálem Hub, bylo pro Hasbro dobrý tah a díky tomu se Hasbro konečně o něco více zaměří na svou, po léta stěžejní značkou a to je Transformers.
Jako novinkou pro tento rok, budou Transformers Beast Hunters, o tom podrobněji najdete v tomto článku.

Podívejme se na příjmovou historii Hasbra. Je vidět že příjmy nebyly velké, ale potom, co se Hasbro zaměřilo na tuto značku a vytvořili plán mergandisingu, příjmy se zvýšily. A dalším stěžejním bodem jsou seriály, příjmy se zvýšily hned potom, co Hasbro vytvořilo po filmu seriál a nenechalo *nevyplněnou mezeru* než vyjde další film. Ovšem Hasbro stále nepochopilo, že nemusí nutně seriál ukončovat, jakmile vyjde film. Doteď nebylo oficiální prohlášení, proč zrušili úspěšný seriál Transformers Animated. Jako důkaz, že mělo mít další série, plno nápadů a konceptů, je kniha Almanac 1 a 2.


Transformers


Transformers


Transformers

Dále Hasbro děkovalo fandům „ Bronies“ neboli fandům My llitle ponny, které je určeno pro teenagery dívky (z nějakého nevysvětlitelného důvodu v těchto fandomech figurují hlavně muži), za velký zájem o tento seriál.

Ale zpět k Transformers a to k seriálu Prime. Nyní je vysílán v 182 zemích po celém světě. Představí se dvě velké nové iniciativy pro Transformers. První se nazývá Beast Hunters a je to zcela nový příběh, kterým se budou řídit všechny produkty, veškerá zábava se stává, tak pro Hasbro ústředním bodem. Druhá je zcela nový hra/řada s názvem Construct-Bots.

O Beast Hunters: „Když se podíváme na příběh, točil se jen kolem Autobotů a Decepticonů. Cítili jsme, že je čas vytvořit nový příběh a nové postavy, které by přijala velká fandovská základna, ale taky chceme nalákat nové fandy. Velitelem nové frakce Predaconů je Predaking. Máme v úmyslu přiřadit Beast Hunters do všeho (Kre-O, Bot shot atd.)

Construct bots: Jedná se o novinku v Transformers produktech. Hasbro využilo výzkumu, kde zjistilo, že chlapce baví více věci, které se umí přizpůsobit a jsou kreativní. Proto vytvořili tento produkt, aby vytvořili tak nový způsob, jak by si chlapci mohli přizpůsobit transformery a přitom dále transformovat do vehicle modu (Hasbro nějak zapomíná že Transformers mají rádi nejen chlapci a nejen děti a děti mají jednu blokádu v nákupech jménem „rodič“). My bychom mohli tento produkt přirovnat k Bionicle stavebnicím – snadno sestavitelné figurky z několika dílů.


Transformers


Transformers


Transformers

Hasbro mělo i velký úspěch s produktem Kre-O a to hlavně s produkty nesoucí název Micro Changers. Proto se rozhodli, že jej rozšíří o Micro Changers: Combiners. A samozřejmě též se objeví v Kre-O tématika Beast Hunter, jak jsme již naznačovali na začátku.

Aby toho nebylo málo. Pro číňánky Hasbro vyvine nový televizní seriál. Který se samozřejmě bude vysílat jen v Číně.

Za překlad a skloubení ho v obsah, děkujeme Sachmet. Obrázky jsou použité z TFW2005.com