Hot Toys Optimus Prime

Vážení a milí fanoušci Transformers, dnes jsme si pro vás připravili speciální článek o nové figurce od společnosti Hot Toys Optimus Prime (Starscream Version). Konečně totiž figurka dorazila, takže jsme se rozhodli se s vámi podělit o pár fotografií a informací.

Zřejmě už z obrázku krabice vám dojde, proč se jedná o „Starscream Version“, Starscreamova křídla jsou totiž hned viditelná. To ovšem není vše, co Optimova figurka ze Starscreama má. Začněme však pěkně od začátku.

Naskladnění figurky trvalo mnohem déle, než se nakonec předpokládalo, předprodej byl započat v srpnu 2014 s tím, že dodání zboží bylo původně stanoveno na září 2015, což se nakonec nestalo a figurka dorazila nyní v prosinci 2015, takže téměř Vánoční dárek.

Samotná krabice má rozměry 40x35cm. Jakmile jí otevřete, objeví se před vámi stručný popis toho, jak Optimus přemohl Starscreama a vzal si jeho křídla a zbraně, čímž se z něho stal ten nejsilnější bojovník ve vesmíru. Po odstranění tohoto papíru se před vámi konečně objeví figurka Optima s veškerým vybavením.

Po vybalení a tak trochu zkoumání návodu (a taky trochu toho nadávání), se můžete podívat na sošku podrobně. Když selže návod, ku ruce jsou hned Youtube videa, kde se vždy dozvíte nejvíce informací. A taky zjistíte, že je možné se setkat i se speciální edicí, kde je součástí i Starscreamova hlava ještě s utrženými drátky na krku.

A co se sošky týče, jedná se o verzi Optima z Generation 1 seriálu, co se týče Starscreamova vybavení, zde není jasné určit, o jaké se jedná univerzum. Čeho si hned člověk všimne, jsou šrámy a šmouhy, které pokrývají celou Optimovu sošku, jakoby se Optimus právě vrátil z bitvy. Kromě již zmíněným Starscreamových křídel, máte možnost ještě Optimovi nasadit null-ray střely, buď na ramena, nebo na ruce. Optimus má k ruce ještě vlastní zbraň a samozřejmě po otevření hrudi naleznete Matrix, který je možný vytáhnout.

Jak je u Hot Toys figurek zvykem, máte tu i náhradní ruce, jedny které se dají ohýbat a druhé, které se nedají. Součástí je samozřejmě podstavec s „kameny“ a Autobotím znakem a držák, protože Optimus s křídly nemá stabilitu a neustále by vám padal, pokud byste si ho bez držáku vystavili. Figurka Optima měří cca. 30 cm a rozpětí křídel je cca. 40 cm, figurka je velice ohebná v rukách, nohách a i v pase. Můžete s ní bez problému manipulovat a nastavit si jí jak potřebujte.

Součástí balení jsou i baterie, protože figurka je vybavena led diodami, po zapnutí mu svítí optiky a když mu otevřete hruď, uvidíte, že svítí i Matrix, otvor na baterie je ukryt na zádech a budete potřebovat opravdu malý šroubovák, aby se vám podařilo otvor otevřít.

Otázka, na kterou určitě také chcete znát odpověď, je jistě cena. Z Fate Gate, odkud figurka dorazila, nyní není Optimus v seznamu zboží, což se může během několika měsíců změnit, zde figurka vyšla na 8.120,-Kč. Co se nabídek dalších českých obchodů týče, cena se už vyšplhala na 10.175,-Kč. Další možností koupě jsou zahraniční obchody, nebo Ebay, ceny jsou však velice podobné.

Celkové zhodnocení, je že se jedná o velice povedenou figurku, její celkové propracování, které dbá i na detaily. Ve sbírce určitě bude dělat radost. K záporům patří bohužel cena, kde si zaplatíte i za jméno. Celkově jí však hodnotíme velmi kladně.

A nyní se můžete podívat na pár fotografií, které jsme pro vás nafotily, abyste si sami mohli na figurku udělat vlastní názor.

Galerie

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA