Festival Fantazie 2014

Festival Fantazie 2014

Přinášíme vám čerstvé dojmy z letošního Festivalu Fantazie.

Sice ještě nejsou zveřejněny statistiky, nicméně letos byl festival opět velice navštěvovaný.

Chotěbořané měli 10 dní pré a zásobovatelé jídla skoro nestíhali dodávat párky a ingredience do toastů. Asi každý návštěvník jednou okusí FFtoasty, FFpárky a FFhranolky – díky jejich specifické nenapodobitelné chuti.

Ale abychom se vrátili k festivalu. Nově byl zaveden *páskový systém*. Tj. na ruku dostanete pásku, která je zároveň vstupenkou. Ač se předem na Xichtbooku vytvořila sáhodlouhá diskuze o délce cca 150 příspěvků, jak se páska rychle zničí, vytvoří se na ni alergická reakce apod., nebyl zaznamenán úraz způsoben páskou – ta držela na ruce velmi pevně.

Letos byl program celkem nabitý, různorodý a jako vždy jste si mohli vybrat z mnoha zajímavých linií. Od Her o Trůny, pc a konzolové hry až po venkovní workshopy i deskovky.


deskovky

Nesmíme však zapomínat na cosplay soutěž, která se konala hned 1. sobotu a byla opravdu překvapující, jak počtem cosplayů, tak i výkonem cosplayerů. Zcela jistě dominovala kategorie Skupin a Ostatních, kde předvedli opravdu vtipné scénky. Avšak Sci-fi též o tolik nezaostávalo a musím postnout pár opravdu vydařených kostýmů… Jako je Kili a Fili, Dalek, Beast, Batman a Joker, Pyro, Tiny Tina…


coffplay014

Zato kategorie Fantasy byla opravdu slabá, byly do ní přihlášeny pouhé tři cosplaye. A tím byly: Daenerys Targaryen ze Hry o trůny, Jack Frost – jehož kostým byl jednoduchý výstižný, ale zdá se, že to stejně nestačilo. A trpaslík v černém ze hry WoW (nevyznám se moc v této hře).

Nejvíce ale diváky uchvátil kostým s názvem „Dva dědci“ kde dvě holky v kostýmech znázornily boj Gandalfa se Sarumanem. Byly tak vtipné, že rozesmály i porotu a byly za to po zásluze odměněny.

Po celý festival byly vidět i nesoutěžní kostýmy a některé byly opravdu nádherné. Například kostým Lokiho, který vypadal opravdu věrohodně.


Loki


herna

A nesmíme zapomenout na poníky. Opravdu jich letos bylo velké stádo, ale přednášky měli zajímavé, to se jim musí nechat, jako například psychologie a její aplikace na členy Bronies komunity.

Pochvalu musí dostat i snaživí Poláci, kteří měli v budově s deskovými hrami stánek, kde jste si mohli potisknou hrníčky, polštářky, plakáty, zapalovače, tašky… dle vlastního výběru obrázku. A ihned se člověku lépe spí, když má pod hlavou polštář s cílevědomým nemilosrdným Megatronem nebo se zlomyslným Starscreamem.

Ale něco nám na stánku chybělo. Říkaly jsme si, kdy asi vymyslí materiál pro potisk v podobě ručníku. No, hned druhý den ho tam opravdu měli…

Abychom se pohnuli dál. Musím vychválit odvahu našich přednášejících. Hlavně bravurně zvládnutou historii IDW Transformers komiksů. Aspoň dál šíříme informaci, že Transformers nejsou jen hračky a kreslené postavičky pro děti, ani nejsou jen vybuchující Bayoviny. Ne, oni mají i minulost, intriky, myšlenky, krize, poslání …


přednáškatf

Doufejme, že tímto jsme navnadili další zájemce o Transformers fandom. Zachovejte nám i nadále přízeň, za to se vynasnažíme zpřehlednit web, udělat nové úpravy a hlavně vás stále informovat o novinkách i historii světa Transformers.