Transformers zajímavosti 01/2019

Protože se zřejmě v nejbližších týdnech nedočkáme žádných novinek o třetí řadě Cyberverse ani o dalších filmových Transformers, pojďme se proto podívat na pár zajímavostí.

Transformers: A Visual History je název edice, který oslavuje 35 let Transformers, jedná se o luxusní limitovanou uměleckou knihu, která potěší všechny fanoušky. Autorem je Jim Sorenson, autor již známého Allspark Almanach, který se účastnil i letošního TFNation v Birminghamu. Vydání knihy je naplánované na 12.11.2019 a na Amazon.com si jí můžete koupit za 69,99 $.

Zahraniční fanouškovské stránky Seibertron.com Jima vyzpovídali a vy si rozhovor můžete přečíst níže.

Seibertron.com: Existují v “A Visual History“ nějaké kousky, které budou pro nás úplně nové? I po všech těch letech sledování Transformers?

Jim Sorenson: Samozřejmě, to je součástí projektu, jako je tento. Většina děl z kapitoly 5 „Filmy“ je z hlubin trezorů. Podle mého názoru nikdo z Hasbra, nebo Paramountu nikdy neviděl všechen materiál zde prezentovaný.

Seibertron.com: Pokud ano, je zde něco, co vynikne z nějaké konkrétního důvodu, co má zábavný příběh při objevování?

Jim Sorenson: Přichází na mysl několik kousků, na straně 269 je několik náčtrů Rescue Bots, které jsou plné emocí. Opravdu zachycují pocity ze série a jsem rád, že jsme našli místo, kde je můžeme ukázat. Na straně 346 je důležitý kus konceptu filmu nazvaný The Ice Man od Jamese Clyna. Je to jeden z prvních kousků do kterého se Michael Bay zamiloval a pomohl nastavit vizuální jazyk pro celou filmovou licenci. Výzvou pro produkční personál bylo to, že se jedná o portrétní kus a samozřejmě filmy jsou krajiny, takže museli přijít na to, jak tento kus převést na velkou obrazovku.

Seibertron.com: Existují zde nějaké nové kousky, které většina fanoušků ještě neviděla?

Jim Sorenson: Ano, tuny. Nebudu říkat všechna překvapení, ale máme tu dosud nikdy nevydané alternativní režimy pro Elitu-One a Oriona Paxe z původního G1 seriálu „The Search for Alpha Trion“ a „War Dawn“, na které jsem velmi hrdý, že jsem je mohl zveřejnit. Najdete je na straně 226 v sekci „Animace“. K dispozici je také úžasná skica od Douga Hearta, který udělal prakticky všechny nákresy na balení Beast Wars, pro sadu krabic 15. výročí, která by zahrnovala hračky Beast Wars a G1. Bohužel, nikdy se tak nestalo, ale umění zde můžete vidět poprvé na straně 44.

Seibertron.com: Byl nějaký konkrétní kousek se který bylo problematické prorazit, nebo který jste předtím neviděl?

Jim Sorenson: Bylo několik kousků, které se dali těžko sehnat na straně 334 máme promo umění z BotCon 1997, High Stakes, což byla moje úplně první transformers konvence. Je to nádherný kus Andrewa Wildmana, který byl mým prvním oblíbeným umělcem Transformers, s moderními barvami a inkousty JP Boveho a Stephena Baskerville. Na stranách 106-107 je také několik obrázků s uměleckým dílem Siege Starscream, vozidlo a robot, což byl velmi pozdní dodatek který jsem vášnivě prosazoval.

Seibertron.com: Ze všech uměleckých děl zde uveřejněných, která část je Vaše oblíbená?

Jim Sorenson: Které z mých dětí nejvíc miluji? Bože! Ani se nebudu snažit vybrat jednu oblíbenou. Ale některé kousky, které pro mě mají velký osobní význam jsou klasický Shockwave cover pro Marvel # 5, můj první komiks, na stránce 127 dvoustránkový přehled všech postav Gobots se cybertronickými těly na stránkách 294-295, které jsem si nechal když jsem pracoval s fan clubem. A řada Transformers klasických komiksů na stránkách 208-209, které jsou v čele s Liefeld-on-Liefeld rekreací coveru pro New Mutants # 87, udělaných pro příběh Dark Cybertron.

Seibertron.com: Jaké bylo přijít s fikcí pro postavy TFCC (Transformers Collectors Club), jsou nějaké příběhy, které se Vám líbí?

Jim Sorenson: Neuvěřitelně uspokojující. Je to něco magického začít s prázdnou stránkou a o 500 stran dále budovat robotickou zombie apokalypsu. Myslím, že poslední dva příběhy Beast Wars „Uprising, Derailment“ (179 stránkový román!) A „The Inexorable March“, se příznivě spojí s jinou Transformers fikcí, kterou byste si přečetli.

Seibertron.com: Jaký je Váš oblíbený oblíbený aspekt TF vesmíru?

Jim Sorenson: Komunita, která se vytvořila. Mám přátelé po celém světě, které bych nepotkal nebýt neuvěřitelného vesmíru Transformers.

Seibertron.com: Fanoušci kteří Vás propásli na minulém BotCons budou mít ještě někdy šanci v budoucnu si od Vás nechat podepsat knihy?

Jim Sorenson: Snažím se udržet krok, ale zatím nemám žádné plány, které bych mohl zveřejnit. Letos jsem stihnul TFCon v Burbank, NYCC na Manhattanu, Bubonicon v mém rodném městě, Albuqurque a TFNation ve Velké Británii. Snad mi příští rok vyjde obdobný plán. Zatím mě můžete oslovit na Facebooku (https://www.facebook.com/jimsorenson) a Twitteru (https://www.twitter.com/jimsorenson).

Na pár ukázek z knihy se již nyní můžete podívat níže.

Společnost Voice Arts & Sciences na svém Twitteru zveřejnila, že Peter Cullen obdrží cenu za celoživotní úspěch.

Peter Cullen, nezaměnitelný hlas Optima Prima, bude dalším příjemcem Ceny za celoživotní úspěch jako uznání za svou dlouhou a úspěšnou kariéru. Cullen bude poctěn na Gala Arts Awards Gala 2019 ve Warner Bros. Studios v Kalifornii v neděli 17.11.2019 ve 15:00. I my rovněž právem blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů do budoucna.

A na závěr si připomeňme Transformers album: Roll Out z roku 2016. Na oficiálním Transformers youtube kanále byl nahrán klip „Roll Out Karaoke“ se scénami z G1. Na kanále můžete najít i další videa z uvedeného alba.

Použité materiály – www.seibertron.com, www.tfw2005.com