Transformers v online světě

Transformers v online světě

Již na minulém BotConu, Hasbro oznámilo spolupráci s jedním s největším nezávislým vývojářským herním studiem Jagex. A tak jak již víme, že se na nás chystá snad poprvé onlineovka zaměřující se na prostředí světa Transformers. Ano, čtete dobře, hra, kde si postavíte svého Transformera a budete chodit po onlinovém světě a potkávat ostatní hráče. Jenže, bude to opravdu tak dobré? To zatím opravdu nevíme, ale pojďme si něco povědět o samotném studiu a jeho historii.

Jagex Games Studio

Mnoho oceňované herní vývojářské studio, se sídlem v Cambridge, Anglie. Jagex se specializuje na vývoj vysoce kvalitních her na bázi prohlížeče a je největší, nezávislý vývojář a vydavatel her ve Velké Británii. Jagex má dlouhodobou pověst ve tvorbě těch nejlepších online her – free to play. Jagex vytvořil a publikoval více než 40 titulů, včetně velice oblíbené on-line hry RuneScape.com.

Teď si něco řekněme o samotné hře, co autoři tedy slibují?

 • Hra má běžet na stejném enginu, jako Runescape, akorát bude samozřejmě aktualizován.
 • Děj se bude odehrávat, dle seriálu na Zemi, autoři však slibují, že se časem dostaneme i do vesmíru.
 • Autoři dále slibují, že budou rozdíly mezi Autoboty a Decepticony zjevné, už na první pohled a to vizuálně, misemi a celkovou hratelností.
 • Velkou slibovanou výhodou, má být vytvoření vlastního charakteru. Od vybrání frakce, velikosti postavy, barvy plátů, až po výběru altmodu a zbraní. Zbraně se budou moci též upgradeovat.
 • Hra má být zdarma a bude se spouštět přes prohlížeč, jediné co bude potřeba, je stáhnout si klienta. Ovšem očekávejme, že sem tam nějaký ten exkluzivní balíček pro vylepšení postavy, bude zpeněžen.
 • Hráči nebudou moci hrát za ikonické postavy světa Transformers, jako je například Optimus Prime, ty tam však budou, ale řízeny počítačem.
 • Hráči budou moc hrát proti sobě a proti NPC postavám, či prostředí.
 • Energon bude sloužit jako měna.
 • Zpočátku si budeme moct vybrat za altmod vozidla, ale později by měly být zpřístupněny i zvířecí formy.
 • Budeme si moci vybrat ze tří tříd: voják, snipper a technik
 • Altmody by neměly být na místo “vozidel k přesouvání se“ – vypadá to, že by jsme se mohli dočkat i nějakých lodí apod.

Pevně doufám, že nám tedy hra nabídne více, než jen pouhé střílení do nepřátel.
Málem bych zapomněla na datum vydání, to je stanovené na rok 2013, tento rok (2012) by měly probíhat betatesty.Oficiální stránky naleznete zde: transformersuniverse.com

Tvorba postavy

Trailer

Koncepty

Galerie


xlarge_trailergrab08


xlarge_biggie_jump2


trailergrab


trailergrabcon"


ransformers-universe-city


mmo9


mmo8


mmo7


mmo5.jpg


mmo4


mmo3


mmo2


mmo1


Prowl


barricade_cutout"


bot


mmo6


decepticon_s0021


Fembot1