Soundwaevovo hláFFení

Soundwaevovo hláFFení

Je po 7.7.2013 a realita je zas mezi námi. Někteří už asi tuší, o čem je řeč. Ano, konec Festivalu Fantazie 2013.

Jako vždy se jednalo o skvěle strávený týden s lidmi stejného, či podobného zaměření. Festival se pořádá ve městě Chotěboř a místní lidé jsou na tuto událost předem připraveni. I o víkendu zůstávají některé obchody s potraviny otevřené, hospodám se zvedá kšeft, lákavá je i nabídka zajít si na fajn filmy za 30Kč do kina atd. A nejen to, místní se už ani neleknou postav z filmů, her, či seriálů, co se promenádují v Tyršově ulici, která je z části uzavřena pro motorová vozidla. Avšak toto neplatilo pro městskou policii, která touto *zapovězenou zónou* projížděla často. Mají štěstí, že je nezasáhl laserový meč, zbraně členů fandomu Star Trek, Battlestar Galactica, kletby studentů z Bradavic, kopýtka stáda poníků atd. I přes to všechno, se všichni dobře bavili. Letos zde byly bohaté přednášky o kultu Hra o Trůny, Simpsons, Star Wars, Star Trek, Battlestar Galactica, Harry Potter, různých anime, Mass Effect, WoW a jiné. Dokonce i Digimoni měli dvě přednášky a místnost byla kupodivu plná. To asi pro to, že díky Digimonům tu máme seriál The Lost, nebo ságu Twilight… a že nevíte o co go? Měli jste jít na přednášku 🙂

Též nesmíme zapomenout na zahraniční hosty, se kterými jste se mohli vyfotit, nebo jít na jejich přednášku. A letošními hosty byli: Tony Amendola, Ruth Lacon, Alex Lewis, David Nykl, Michael A. Stackpole, Marco Turini.

Jelikož nám počasí přálo, ne každý chtěl sedět na přednášce a místo toho mohl jít ven na Outcon, kde se pořádal třeba skřetbal, šiffrovačka, lukostřelba…

Pokud vám z toho všeho vyhládlo, byly zde, krom okolních hospod i kvalitní buffet, bifftro. A pokud vás dostihla i žízeň, byla zde hoffpůdka, čajoffna, kaffekára s ostrou Aztéckou kávou, jen pro otrlé Decepticony – samozřejmě jsme ji hned musely vyzkoušet. Z toho všeho vyplývá jedno, rozhodně zde hlady a žízní nepojdete.

Vrátíme se opět k programu festivalu. Jak již bylo na začátku zmíněno, mohli jsme si zajít do kina za 30Kč, výjimečně 60Kč, na pecky typu: Iron man 3, Star Trek: Do temnoty, Skyfall, Hobit, G.I.Joe 2, Man of Steel a jiné.

Coffplay, další třešnička na již sladkém dortu Festivalu fantazie. Jedná se o soutěž cosplayerů. Celý rok usilovně pracujete na cosplayi svého oblíbeného charakteru, abyste se pak mohli všem ukázat na pódiu. Ale vždy myslete na to, že pokud se přihlásíte na tuto soutěž. Máte nějak vypadat, nějak se předvést. Ano neberu v potaz, když byste se jen promenádovali venku, to o nic nejde. Ale na soutěži, by se měl klást důraz ohromit, či pobavit publikum. Bohužel nestačí jen přijít a odejít. Mnozí ale předvedli parádní kousky. Sweeny propagoval své podnikání nefalšovanou břitvou, Trolice z Wow si zatancovala na Shakiru, Kapitán Czech ukázal, jak to u nás chodí, aneb „ 3x a dost“, Kryton a jeho ukázka pokřivení původního naproprogramování…

Co ale stále chybělo, byly kostýmy Transformers, no snad se už k tomu někdo rozhoupe.

Též tu bylo ke zhlédnutí divadelní představení s názvem Planeta Chotěboř. Kde nejspíše autoři využili svých zkušeností, či jiných s tímto festivalem a přednesli nám ho v tomto pojetí. A konečně se tak dozvěděli ti, co nebyli ubytováni v halách ve spacácích a stanech, o co vlastně přichází.

Krom dalších akcí, jako byly různé party, přednášky o ponících s převážnou většinou mužských diváků, počítačových, konzolových her, deskových her. Byl FF zakončen již tradičně Večerem fantazie, kde jsme si užili tanečních kreací, ukázky bojového umění, vyhlášení vítězů v soutěži Aeronautilus, křest komiksu a venkovní fireshow.

Co se týče Transformers přednášek, úspěšně jsme je i přes technické problémy (Kremzeeka v kabelech) zvládly. Účast byla vyšší, jak v předchozím ročníku, což potěšilo a budeme se těšit, na vaší stálou přízeň. Neb, fanoušci tvoří fandom a udržují ho v chodu.