Jeff Kline o Transformers sérii

Jeff Kline o Transformers sérii

IGN TV udělalo rozhovor s výkonným producentem Transformers Prime, Jeffem Klinem. Ten pohovořil o konečné třetí sérii Beast Hunters a nastínil plány do budoucna.

IGN: Je zřejmé, že Optimus je od konce 2. série docela v úzkých…

Jeff Kline: To je! A snad jsme nastínili v průběhu našeho seriálu, že se nebojíme zbavit charakteru. Pokud to poslouží lépe pro vyprávění, což znamená, že se bude určitým způsobem vracet. Jen říkám, že si nemůžeme bít jisti, tím, co se vždy snažíme navrhnout pro naše vyprávění.

Bude příběh zcela ukončen na konci série?

Zjistili jsme dostatečně včas, že to zabalíme na konci roku epizodou 65. Kde jsme měli čas na to skutečně uzavřít některé z příběhů, které jsme chtěli uzavřít. Snažili jsme se, ale je to opravdu těžké dát uspokojivý závěr k této verzi Transformers ságy. Fanoušci nám budou moci říci, zda jsme uspěli, nebo ne. Ale my jsme šli do toho a opravdu se snažíme uspokojit ty, co s námi ty tři roky byly.

Můžete mluvit o představení Predaconů?

No vlastně jsme začali pracovat na třetí sérii a psát třetí sérii, než jsme dostali povolení od značky použít „zvířata“. A pak když tento druh prošel, trochu jsme modernizovali, ale ne moc. Tímto vlastně skončila pro nás fantastická věc, protože jsme pořád mluvili o tom. Jak zachovat plynulý přechod do beast modu? Jak udržet na stranách rovnováhu? Zejména, když jsou Autoboti v nevýhodě ve srovnání s Decepticony – což přichází s uvedením Predaconů. Myslím, že jsme tento nápad zcela využili a dovršili do bodu překvapení a uspokojení.

Slyšel jsem, že by mohl být nějaký odkaz na animovaný film z roku 1980 v této Transformers sezóně.

Myslím docela upřímně, že máme malou poctu k Transformers vesmíru. Jsou tam malé odkazy na G1, také na jiné série a určitě odkazy na filmy. Všichni jsme fanoušci a tak se snažíme shodit nějaké to velikonoční vajíčko a to pravidelně. Je zřejmé, že my a filmy máme zcela oddělenou linii. Většinou se ujišťujeme, že nejsme v rozporu s ostatními a nekopírujeme se navzájem, ale dostali jsme trochu volnou ruku, za což jsme vděční. Naopak vím velmi málo o tom, jaký příští film bude, ale jsem si jistý, že to bude skvělý.

Dostali jsme tipy na další chystaný Transformers animovaný seriál, přicházející v dalším roce, nebo tak. Budete do toho zapojený?

Jo, v současné době se zdá, že Hasbro a Hub by chtěli tuto skupinu, která dělala Prime, aby se zapojila do další série. To jsem samozřejmě ocenil, rádi bychom na tom dělali. Jsme trochu v nejranějších fázích vývoje, charakterů a prací na koncepčních věcech. Ale pokud vše půjde podle plánu, ano, bude tu další série Transformers a vývojáři Prime, budou skupinou, která to bude řídit.

Je zde nějaká postava na kterou se fanoušci mohou těšit?

Myslím, že budu mít potíže, když neřeknu Predaconi! Jsem si jistý, že to je odpověď. Skutečnost je taková, že Predaking je opravdu nářez – z hlediska designu, z hlediska charakteru. A z úhlu kterého jsme ho vzali, je to docela velký přírůstek.