FanCity 2012

FanCity 2012

Prestižní festival her a fantastiky, zkráceně FanCity se letos uskutečnilo 24.-28.10. 2012 v Praze. Kde se koná již podruhé v době školních podzimních prázdnin.

Program FanCity byl celkem pestrý, každý si zde vybral to, co ho zajímá. Během celého festivalu jeli různé linie, kde jste se mohli dozvědět nové informace o počítačových hrách, svých oblíbených seriálech, filmech, knihách, mohli jste shlédnout nejnovější filmy, či se zúčastnit besedy s českými sci-fi spisovateli. (Františka Vrbenská, Jiří Walker Procházka a další) Letos bylo FanCity propojené ještě s Českým CraftConem, který se zaměřoval na hru Minecraft.

Jako na všech festivalech, i zde jsme se dočkali besedy se zahraniční návštěvou. Letos na FanCity dorazili: Tamara Johansen (Stargate Universe, Smallville), Gary Graham (Star Trek: Enteprise, Lebkouni), Gareth David-Lloyd (Doctor Who), Marian Call (americká zpěvačka, skladatelka a hudebnice) a Lydia Winters (PR manažerka firmy Mojang – fenomenální hra Minecraft)

A pokud si člověk nevybral žádnou přednášku, byla zde možnost navštívit GameFFest, který jel společně s FanCity. Zde jste si mohli zahrát nejnovější konzolové, počítačové, hudební, RPG a další druhy her.

Večer před koncem festivalu se konal Večer fantazie. Ke zhlédnutí tu bylo hudební a taneční vystoupení. Kromě toho se na Večeru fantazie předávaly ceny za literární soutěže. Závěrem se pořádala tombola o ceny.

Kromě přednášek, či GameFFestu jste zde nalezli i Sběratelský ráj, který ve své nabídce měl trička, knihy či figurky ze seriálů, filmů a počítačových her.

Pokud byste rádi nějakou takovou akce chtěli navštívit, nemusíte čekat dlouho, jelikož se bude brzy konat v Praze PragoFFest, bližší informace, či vaše dotazy můžete směrovat na diskusní fórum do sekce Akce, srazy a Soutěže.

Na závěr bychom rádi dodali, že pokud budeme větší, fungující komunita s aktivními členy, můžeme začít přednášet i na těchto festivalech a osvětlit lidem, co je to Transformers.

Galerie


1-Fancity


2-Fancity


3-Fancity


4-Fancity


5-Fancity


6-Fancity