306 – Chain of Command

Někde v polární zemi se začne oteplovat, což probudí Predacona k životu a on se dostane ze svého ledového vězení. Na Decepticonské lodi je stále Starscream proti tomu, aby Shockwave stvořil armádu Predaconů na jejich lodi, Shockwave však říká, že mluvil o své jiné laboratoři, kde by mohl naklonovat Predacony. V té chvíli ale něco dosedne na jejich loď, načež všichni vyjdou na palubu, aby tam nalezli Predacona, který se vrátil zpátky. Megatron hned nařizuje Starscreamovi, aby převzal kontrolu nad jeho příšerou, načež všichni z paluby odejdou a nechají ho s Predaconem o samotě.

Mezitím ve Skotsku, loď Ultra Magnuse přilétá na útes k místu, kde je znát Decepticoská aktivity. Jako první vyběhne Wheeljack aniž by počkal na Ultra Magnusovi příkazy, Bulkhead se ho snaží omluvit, ale Ultra Magnus stejně není spokojený. To už Wheeljack začne sestupovat z útesu dolů, načež ho Bulkhead následuje, dole pod nimi zrovna projde hlídka, ale díky spadlým kamenům je odhalí. To už dolů seskočí Wheeljack a jediným pohybem svých mečů ho přemůže, ale z jeskyně vybíhají další Vehiconi a Wheeljack nakonec s pomocí Bulkheada a Ultra Magnuse nad nimi zvítězí, ale Wheeljack stejně dostane od Ultra Magnuse napomenutí. Ale než se stačí k tomu Wheeljack vyjádřit, ozve se bouchání zevnitř něj, načež po chvíli vyleze Miko.

Starscream se snaží nějak pracovat s Predaconem, ale příšera ho vůbec neposlouchá a dělá mu naschvály. Ultra Magnus mezitím chce po Wheeljackovi vědět, jak mohl sebou vzít člověka. Wheeljack si vzpomene na jejich odlet, kdy za ním přiběhla Miko se slovy, zda může jít s nimi a Wheeljack jí to hned schválil. Ultra Magnus, ale není nadšený, i když mu Wheeljack řekne, že mu přece Prime nařídil vzít sebou Wreckery, což je Miko taky. Starscream si myslel, že nad Predaconem vyzraje, když si vezme Apex brnění, ale Predacon mu ukáže, že ani to není pro něj překážkou, aby s ním mohl zamést. To už se mu, ale ozve Megatron, aby mu sdělil, že jeden jejich tým se neohlásil, načež Starscream dostane rozkaz to prověřit, ale i s Predaconem, z čehož Starscream moc nadšený není.

Autoboti s Miko procházejí jeskyní a pátrají po kostech Predaconů. Bulkhead se snaží Wheeljacka trochu navnadit, že to je jako za starých časů, ale Wheeljack není stejného názoru. Celou dobu než se dostal na Zemi, si představoval, že dají zase dohromady svojí skupinu, pak ale pohlédne na Ultra Magnuse, aby zkonstatoval, že tohle není to setkání, které si představoval. A se slovy, že Bulkhead dobře udělal, když odešel včas, než se na nich usadil prach, pokračuje v cestě. Bulkhead poté řekne Miko, že Wheeljack dezertoval od Wreckerů, když spadli pod velení Ultra Magnuse v té době už byl, ale Bulkhead pod velením Optima. Nakonec vysloví pochybnost, že si myslí, že si Wheeljack myslí, že ho zradil.

V té chvíli se jeskyně otřese, načež se všichni připraví na nepřítele, kterým je Predacon, který za nimi leze do jeskyně. Autobotům se povede mu ujet, ale dostanou se do slepé uličky a je jenom otázkou času, než za nimi Predacon přijde. Ultra Magnus nakonec pošle Miko, aby vylezla nahoru, dostala se do jeho lodi a přivolala posily, načež Miko souhlasí a Autoboti se připraví na vpád Predacona. Miko se vyšplhá nahoru a běží rovnou k lodi, ale ta se najednou otevře a z ní vystoupí Starscream v brnění a dva Seekři. Miko se včas stačí schovat a slyší tak chvástání Starscreama, že se mu podařilo zkrotit to zvíře, načež se ho Seekři ptají, proč tedy nosí ještě brnění, načež si ho tedy Starscream sundá, aby jim dokázal, že ho nenosí kvůli Predaconovi.

Mezitím se už Predacon dostane k Autobotům, kteří na něj zaútočí, Predacon má však stále navrch a dost síly. Nakonec Wheeljacka napadne hodit mu do tlamy granát, ale Predacon granát odrazí těsně před ním než by ho měl spolknout a granát vybuchne v jeskyni. Výbuch zaregistrují i Decepticoni a jdou se podívat blíže, čehož využije Miko a chce se dostat do lodi, ale Starscream jí stačí zatarasit cestu. Predacon se dostane ze sutin a rozhlíží se po Autobotech, když jeho zrak něco upoutá. Přijde blíže a spatří prastarou optiku, načež se mu zjeví výjev Predacona z dob války.

Starscream si mezitím utahuje z Miko a začne jí zavírat vstup do lodi, Miko se však rychle k lodi rozeběhne a skočí na můstek, který se jen pomalu zavírá. Starscream po ní hrábne rukou, ale Miko nakonec skočí z můstku na Apex brnění, které nechal Starscream položené na jednom z kamenů. Brnění se jí začne přizpůsobovat a Miko se najednou vyrovná velikosti a síle Transformerů. Chce se na Decepticony vrhnout, ale tu uslyší řev a z nebe jí spadne na hlavu optika, následně poté přistane Predacon na lodi a Miko se raději dá se na útěk, ale Predacon jí stačí zastavit.

Ze sutin se už vyhrabou i Autoboti, načež Ultra Magnus začne Wheeljackovi vyčítat, že jeho akce je mají akorát všechny sešrotovat. Ale to už jim do toho skočí Bulkhead, který neví co je s Miko a rozeběhne se jí hledat. Predacon mezitím útočí na Miko a dává jí pořádně zabrat, to už se se Starscreamem spojí Megatron, který mu nařídí, aby mu Predacon hned přinesl nalezenou optiku. Predacon zatím odrovnal Miko a hned ukáže Starscreamovi, že mu nevelí a optiku si z jeho ruky vezme sám, načež se rozletí na Decepticonskou loď sám. Starscream si chce vzít své brnění zpátky, ale Miko se probere a začne s Decepticony bojovat ba dokonce i vítězit. Tohle všechno sledují z dálky Autoboti, kteří se právě vyšplhali na útes.

Miko odhodí jednoho Seekra, ale to už se na nohy postaví i Starscream, který se opět pochlubí, že už zlikvidoval Cliffjumpera, načež mu Miko odpoví, že ona zlikvidovala Hardshella. Což Starscreama naštve, ale nakonec nic neudělá, protože uvidí přibíhající Autoboty a zavelí ústup. Miko jim poté řekne, že Predacon uletěl s nalezenou optikou. Wheeljack jí řekne, že bojovala jako Wrecker, a potom se na ní a Bulkheada podívá, rád by si je takto zapamatoval, než se na nich usadí prach. Načež se Wheeljack transformuje a jede pryč. Miko se ptá kam jede, načež jí Bulkhead řekne, že je teď sólo, Wheeljack právě opustil jejich skupinu.