305 – Project Predacon

Fowler přijíždí uprostřed noci na vojenskou základnu, kde nyní mají Autoboti novou základnu. V novém voze speciálně vytvořeném pro armádu, aby si ho mohl Optimus naskenovat, jako jeho nový alt mode. Druhý den ráno přijíždí pomocí pozemního mostu Ultra Magnus s Wheeljackem, kteří prohledávali trosky bývalé základny Autobotů. Ultra Magnus přivezl jednu kostku energonu, zatímco Wheeljack si přinesl wreckerský míč, který vzápětí po Bulkheadovi hodí. Ale ten jeho hod neočekával a míč se od něj odrazí, a letí přímo na Miko, kterou naštěstí strhne Jack k zemi. Míč, ale dopadne na místo, kde má Fowler kancelář a zatarasí mu dveře. Vzápětí se na Wheeljacka oboří Ultra Magnus, který mu vyčte jeho chování a upozorní ho, že nehodlá trpět jeho Wreckerovské chování. Byl to právě Ultra Magnus, kterého Optimus pověřil, aby vedl Wreckery, aby dostal pod kontrolu jejich nevypočitatelné chování a kvůli čemu Wheeljack nakonec od Wreckerů odešel.

Optimus mezitím venku, díky tomu, že může nyní létat, prověřuje nedávné Decepticonské aktivity, načež narazí na Decepticonský důl a rozhodne se ho prozkoumat. Na základnu Autobotů přijíždí Smokescreen, aby se všem pochlubil, že má nový lak, místo toho je, ale poslán Ultra Magnusem, aby poskládal prázdné energonové kostky. Smokescreen to tedy jde udělat, načež si tlumeně říká, že byl skoro Primem, ale stále je pro všechny zelenáč. Náhodou ho zaslechne Ratchet, ale Smokescreen se z toho vykecá. Arcee říká Ratchetovi, že Smokescreen byl jediný, kdo se vrátil pro Optima, kdyby ho nebylo, byl by Optimus mrtvý, načež jí Ratchet říká, že všichni dostali přímé rozkazy, navíc oni museli chránit děti. Přitom ale Ratchet podotkne, že je dobře, že Smokescreen je dost nezkušený, aby dokázal porušit protokol.

Insecticoni v dole na něco narazili, než to ale stačí vzít, vyzve je Optimus, aby opustili vykopávky, načež na něj Insecticoni zaútočí. Optimus je ale lehce ve svém novém módu vyřídí, poslednímu Insecticonovi se podaří utéci, ale nestačí vzít věc, co vykopali. Tu nakonec přenese Optimus na základnu Autobotů, aby jim všem ukázal. Všichni jsou v šoku, když poznají, o co se jedná, jsou to pradávné pozůstatky Predacona.

Ratchet nechápe, jak je možné že se lebka Predacona dostala na Zemi, protože Predaconi na Cybertronu vyhynuli už velmi dávno. Jack podotýká, že pro ně je potkat se s Predacony stejné, jako kdyby se lidé potkali s dinosaury. Optimovi je jasné, že Shockwave naklonoval svého Predacona právě z kosterních pozůstatků na Cybertronu. A Megatron teď bude hledat další kosterní pozůstatky, aby mohli naklonovat další Predacony. Optimus podotýká, že se nyní musí stát lovci příšer, aby zabránili Decepticonům naklonovat Predacony. Smokescreen, ale jedno nechápe, jak se kosterní pozůstatky dostali na Zemi?

To stejné nemůže pochopit ani Starscream na Decepticonské válečné lodi, kde zrovna Shockwave skenuje jeden z kosterních pozůstatků. Megatron mu však vysvětluje, že pozůstatky, které zde nacházejí, nejsou z původních Predaconů, ale jejich klonů, které stvořil právě Shockwave. Během války o Cybertron naklonoval Shockwave armádu Predaconů z kosterních pozůstatků ze Cybertronu. Tito vojáci byli poté poslání na Zemi, kde svedli poslední bitvu s Autoboty, kteří tu přebývali, a poté měli čekat na příjezd Megatrona. Jeho přílet se ovšem opozdil, a tak z Predaconů zbylo jenom to, co teď mají před sebou. Shockwave však z nich může odebrat vzorek CNA a naklonovat nové Predacony. Samozřejmě Shockwave myslel na všechno a své výtvory vybavil mikročipem, takže bude pro ně snazší je teď nalézt.

Na Autobotí základně Ratchet ukazuje jejich historické záznamy, kde jsou ukázání Predaconi, Jack si všimne podobnosti s tvory z řecké mytologie a středověké literatury. Z čehož je jasné, že tu Predaconi pobývali v pradávných dobách. Což je dalším důkazem že minulost Země a Cybertronu jsou neoddělitelně propojeny.

Je noc, děti spí a Optimus přichází za Ratchet, načež zjišťuje, že pracuje na Syntetickém energonu, jelikož se obává, že jim brzy dojdou zásoby energonu. Upozorňuje, ale Optima, aby nepočítal s ničím převratným, jelikož pracuje ještě s horší technikou než předtím. Vzápětí přichází Fowler, aby Optimovi sdělil, že zachytili dvě známky Decepticonské aktivity. Jeho hlas hned probudí Miko. Jeden je v ropné části El Passo, druhý ve Skotsku. Optimus navrhuje, aby se rozdělili, jeden tým povede Optimus, druhý Ultra Magnus, který sebou bere Wreckery. Ultra Magnus ještě požádá Optima, zda by si mohl vzít kladivo tvoření Soluse Prime a Optimus souhlasí, takže Ultra Magnus jde spolu s Wheeljackem a Bulkheadem ke své lodi.

Optimus jde na misi s Bumblebeem a Smokescreenem, zatímco Optimus prohledává vzdušný prostor, Bumblebee se Smokescreen prohledávají ropné pole. Smokescreen se ptá Bumblebeeho, zda ho někdy nenapadlo být Primem, z toho co mu Bumblebee poví si Smokescreen uvědomí, že je velmi trpělivý a možná by si z něj měl vzít příklad. To už ale narazí na Vehicony, kteří na ně zaútočí, Bumblebeemu se Smokescreenem se je podaří, ale porazit a to už narazí na Shockwaveho, který nalezl úlomek Predacona. A jelikož se ho jen tak nevzdá, začne po Autobotech střílet a vzápětí se jim snaží ujet, ale Smokescreen s Bumblebeem, ještě s pomocí Optima ho dohoní. Na pomoc mu ale přijde z pozemního mostu Soundwave, který zaútočí na Optima a pomocí Laserbeaka ho zkratuje a Optimus se zřítí do kaňonu.

Smokescreen s Bumblebeem se mezitím snaží vyrvat ze Shockwaveových rukou úlomek kosti, ale nakonec když zaberou oba dva, tak se jim podaří úlomek roztrhnout v půl a malý kousek spadne dolů do kaňonu. To už se Optimus probere a vyletí nahoru, aby úlomek chytil, ale Soundwave včas spustí most a úlomek spadne rovnou do Megatronových rukou. Následně poté Shockwave se Soundwavem utíkají do mostu a Autoboty nechávají za sebou. Později na Decepticonské lodi Megatron přikazuje Shockwaveovi, aby od teď zůstal v laboratoři, aby se mohl plně věnovat projektu Predacon.