303 – Prey

Decepticoni zděšeně pohlížejí na Predacona, tato rasa měla být už dávno vyhynulá, což Shockwave potvrzuje, ale tento vzorek byl vytvořen v laboratoři, naklonován z ostatků z fosilií. Megatron je z toho nadšený, Starscream ho odrazuje, aby k němu nechodil tak blízko, ale Shockwave ho ubezpečuje, že zvíře, je pod jeho úplnou kontrolou. Shockwave ukáže Predaconovi vzorek Wheeljakova energonu a Megatron nařizuje, aby lov započal, načež Predacon roztáhne křídla a vyletí hledat Wheeljacka.

Miko, Bulkhead a Wheejlack jsou u jednoho Decepticonského dolu, na který chtějí umístit nálože. Výbuch dolu bude vidět do pětiset kilometrů, čímž přiláká další Autoboty na jejich souřadnice. V Harbingeru se zatím pokouší Ratchet dostat k přístupu vesmírného mostu a komunikaci. Mezitím se Arcee ptá Ultra Magnuse, kde celou dobu byl, protože o něm dlouho nikdo neslyšel. Ultra Magnus, si ale zakládá na určitém řádu a vojenských pravidlech, takže se Arcee hned přizpůsobí a vysvětlí totéž Jackovi. Ultra Magnus tedy odpoví na jejich otázky, cestoval vesmírem potom co Cybertron padl, našel nějaké Autoboty, a také viděl, jak padli pod rukou Decepticonů, dokud ho silný proud energie nepřilákal na Zemi. Po příchodu hned věděl, že planeta byla napadnuta, jeho skenery hned zaznamenaly Autobotí signály, jejich byli nejblíže jeho pozici. Celkem pět ze sedmi signálů, Arcee Jacka uklidňuje, že Autobotí signály nemohou být nalezeny, když se ukrývají pod štítem.

Smokescreen se nepozorovaně dostane k Darkmountu, ale ví, že zabere nějaký čas, než by v něm našel kladivo tvoření, ovšem napadne ho, že by ho Megatron mohl mít na Decepticonské lodi, která kotví u Darkmountu. Nepozorovaně se k lodi tedy dostane, a však uskočí z chodby, kterou právě prochází Starscream, stěžujíc si Knock Outovi na Shockwaveho, který se ho chce určitě zbavit. Místnost, do které Smokescreen skočil je náhodou ta, kde Decepticoni uchovávají kladivo tvoření. Je noc a Wheeljack konečně dal výbušniny na důl, vrátí se k Bulkheadovi s Miko a chce důl odpálit, když si všichni všimnou podivného tvora, který se objevil na obloze a hned po nich vychrlí oheň.

Miko nechápe, kde Decepticoni vzali draka, ale Wheeljack s Bulkheadem vůbec netuší, co to je drak, Miko jim to v rychlosti vysvětlí, než na ně Predacon znova zaútočí. Predacon jde po Wheeljackovi a vůbec na něj nic nezabírá střely, ani výbuch granátu, Bulkheada potom napadne, že bude lepší použít větší nálož. Takže se Wheeljack rozeběhne do dolu, načež ho Predacon následuje. Wheeljack z dolu uteče a nechá ho vybuchnout, ale i toto Predacon nezastaví a rozletí se na ně, ale to už po něm začne střílet vesmírná loď.

Bulkhead s Wheeljackem se k ní rozeběhnout a za letu se na ní nalodí, i když netuší, kdo v ní je. To zjistí vzápětí a hned se přivítají s Arcee a Jackem a poznají s Ultra Magnusem, z něhož není zrovna Wheeljack nadšený, ovšem Predacon jim je stále v patách. Loď Ultra Magnuse se po něm snaží střílet, ale Predacon po nich plive oheň, kterému se loď také ne vždy vyhne, nakonec se jim Predacon dostane na vrchol lodi a nechce se pustit. Ultra Magnus, když na počítači uvidí, že prolétávají hornou krajinou, loď obrátí vzhůru nohama a na jednu skálu Predacona nabere. Ten spadne dolů a loď uletí, brzy se ale Predacon postaví na nohy, ale to už jsou Autoboti pryč.

Je ráno a Fowlerovi na stole zazvoní telefon, ten ho otráveně zvedne s tím, že to je Megatron, ale místo toho se ozve Ratchet, který jim pošle své nynější souřadnice. Když v tom za ním přiběhne Bumblebee, že se k nim něco blíží. Ratchet s Bumblebeem a Rafem vyběhnou ven, kde zrovna přistane Ultra Magnusova loď a z ní vystoupí Autoboti. Shockwave ošetřuje Predacona, načež se mu Starscream posmívá, že jim ani nemůže říci, co se mu stalo, protože to je jen tupý tvor, ale Predacon ho moc dobře slyší a vztekle na něj vrčí.

Zatímco se Autoboti vítají, Ratchet říká Ultra Magnusovi, že se mu povedlo zprovoznit vesmírný most. Miko jim říká o tom, že by se jim to docela hodilo, když se je snažil robotí drak sežrat k snídani. V té chvíli se na obloze objeví stíhačka a Ultra Magnus myslíc si, že to je Decepticon na něj chce zaútočit, ale ostatní ho zadrží, protože je agent Fowler s June, která hned běží k Jackovi. Všech pět signálů, které Ultra Magnus viděl, jsou tady s nimi, chybí Smokescreen u kterého nikdo neví, kam odešel a Optimus, který neopustil základnu a ani Fowler s June sledující její výbuch, ho neviděli odcházet. Ultra Magnus, ale chce zaútočit hned na Megatrona, s i bez Optima.

Smokescreen se vrací do jeskyně s kladivem tvoření, ale Optimus mu řekne, že nechtěl, aby ho přinesl kvůli jeho opravě, ale kvůli tomu, že je jedinou nadějí na obnovení Omega zámku. Moc kladiva už začala totiž upadat a přežití jeho samotného není důležitější, než obnovení Cybertronu. Ultra Magnus, který se ujal velení, zavelí aby Autoboti zaútočili na Darkmount, vezme je do své lodi, kde jim dá vybrat ze zbraní, což poprvé nadchne Wheeljacka. Smokescreen Optimovi, ale říká, že kladivo může použít jenom Prime, tedy on, na to mu Optimus odpoví, že povstane nový Prime. Smokescreen mu, ale říká, že o to se budou starat později, až Optima opraví. Ale Optimus ho chytí za ruku a řekne, že čas na nového vůdce nadešel právě teď a věří, že nový vůdce stojí právě teď před ním…