225 – Regeneration

Děti na základně Autobotů se dozvídají o tom, že Autoboti hledali Omega klíče, které mohou oživit jejich planetu, ač jim je ukradl Starscream. Děti však jsou přesto nadšeny možností, že by mohli jít s Autoboty na Cybertron. Hlavně Miko, které Bulkhead nedokáže říci, že s ním jít nemůže. Ratchet, ale všechny usměrňuje, že jim klíče ukradl Starscream, ale je tady možnost, že se odváží jim klíče prodat. V té samé chvíli dostanou na základně vzkaz, ale ne od Starscreama, ale Dreadwinga, který se chce sejít. Autoboti se tedy vypraví na souřadnice, které jim poslal Dreadwing, ten na ně čeká, ale ne, aby bojoval, ale aby jim předal kladivo Soluse Prima chce po nich jediné, aby ho použili ke správným věcem.

Následně jim sdělí, že má Megatron všechny čtyři klíče, které mu donesl Starscream. Dreadwing jim řekne, že Decepticoni byli pošpiněni a on toho nechce být součástí, Optimus mu nabídne místo u Autobotů, ale i to Dreadwing odmítá a odlétá zpátky na loď. Později na Autobotí základně si všichni domýšlejí, k čemu by kladivo použili, Optimus s ním má, ale své plány. Klíče v Megatronově vlastnictví, ale mohou způsobit to, že když oživí Cybertron prohlásí se za jediného vládce a Autoboty prohlásí za válečné zločince. To nemůže Optimus dopustit, ale všem poté sdělí, že sice nemají Omega klíče, ale znají lokaci Omega zámku. Nikdo z Autobotů však netuší, o čem to mluví, Optimus jim tedy řekne, že mu jeho umístění prozradil Alpha Trion, ale Optimus o tom musel pomlčet. Na to odejde s kladivem pryč.

Dreadwing se vrátí na loď, kde ho hned odchytí Megatron, aby mu sdělil, že teď musí všichni spolupracovat, aby mohli ovládnout Cybertron. Dreadwing s jeho slovy souhlasí a rád by si se Starscreamem promluvil. Na ošetřovně se zrovna probouzí Starscream po úspěšně operaci svého T-cogu. V té chvíli přichází Dreadwing, aby Starscreama popravil za to, co udělal jeho dvojčeti. Knock Out před Dreadwingem uteče a nechá mu Starscreama na pospas. Dreadwing na něj vytáhne svůj meč, ale když chce zaútočit, objeví se Megatron a řekne mu, aby ho nechal žít, dá mu to rozkazem. Ten však Dreadwing nemůže uposlechnout a chce Starscreama svým mečem zabít, když ho Megatron jeho vlastním dělem zezadu zastřelí. Dreadwing s dírou v hrudi padá mrtev k zemi, zatímco Starscream žije.

Autoboti následně na základně probírají, proč jim Optimus nic neřekl o Omega zámku. Smokescreen je potom upozorní, že kdyby to udělal, Megatron by mu to vytáhl z hlavy, díky kortikálně-psychické spojce. Mezitím Knock Out se Starscreamem se snaží přijít na to, jak aktivovat Omega klíče. Nakonec díky společné šarvátce, na to přijdou a Decepticoni tak dostanou souřadnice Omega zámku. Megatron tedy nařídí, aby hned nastavili vesmírný most na Cybertron. Tou dobou dodělal Optimus úpravy na jejich pozemním mostě, který se stal nyní vesmírným mostem. Ratchet detekuje energickou vlnu, což znamená jediné, Decepticoni aktivovali svůj vesmírný most. To už k nim přichází Optimus a nařizuje jim, aby si každý vzal relikvii, co mají a vyrážejí na Cybertron.

Megatron s vehicony jsou připraveni proletět vesmírným mostem. Megatron ještě předává Starscramovi velení a odlétá se svojí armádou na Cybertron. Autoboti jsou připraveni odejít na Cybertron, ještě čekají na Optima, který ještě něco na poslední chvíli dělá s kladivem. Když o chvíli později dorazí, všichni vidí, že si díky kladivu zpravil svůj Star Saber, následně poté Autoboti odjíždějí na Cybertron. Později Ratcheta, který zůstal na základně, kontaktují děti, protože je nikdo nevyzvedl ze školy. Ratchet je odbude, aby došly domů pěšky a zavěsí, což je dětem nanejvýš podivné.

Decepticoni postupují po Cybetronu k Omega zámku, když je napadnou Autoboti a díky Iaconským relikviím, se jim podaří Decepticonům sebral Omega klíče a utéci. Smokescreen nakonec použije na Decepticoni extraktor jiskry a též uteče. Megatron ho sice zničí, ale i tak zůstane na všechno sám. Zavolá Starscreamovi o posily, ten mu však sdělí, že mají něco lepšího. Autoboti dorazí k Omega zámku, celý nadšení a už chtějí do něj zasunout klíče, když je zarazí Megatron, aby to nedělali a vrátili mu klíče. Když chtějí Autoboti vědět proč, otevře se most a jím projde Starscream, Knock Out a Soundwave, každý držíc ve vzduchové nádobě uvězněné jedno z dětí. Megatron je chce vyměnit za klíče, a pokud by mu je Autoboti dát nechtěli, nechá nádoby otevřít a udusit děti toxickou atmosférou…