223 – Inside Job

Smokescreen se probouzí na Decepticonské lodi, pevně připoután na ošetřovně, jeho Měnič fáze mu už sebral Knock Out. Megatron po něm chce jediné, relikvii, ale Smokescreen netuší, kde by mohla být. A je o to více překvapen, když vidí, že poslední dekódovaný záznam z Iaconské databáze, je jeho obrázek. To už ho Knock Out naskenuje a najde to, co hledají, Omega klíč ukrytý v jeho těle. Na Autobotí základně si Autoboti snaží domyslet, jak je možné, že měl v sobě Smokescreen Omega klíč. Nakonec dojdou k tomu, že ho do něj musel umístit Alpha Trion, tak aby Smokescreen netušil, že něco přenáší. Protože drží Smokescreena na Decepticonské válečné lodi, nemohou tak vyhledat, jeho signál.

Megatron poručí, aby ihned ze Smokescreena vyjmuli Omega klíče, Knock Out s radostí vytáhne svou kotoučovou pilu a chce Smokescreena s radostí rozřezat. Nakonec mu, ale udělá jenom škrábanec a použije Měnič fáze, díky kterému z něho klíč vyjme. Megatron chce, aby mu řekl, k čemu klíče slouží, ale to Smokescreen netuší. Knock Out si postěžuje, že je škoda, že Měničem nemohou vytáhnout informace i z jeho mozku. Ale Megatron s úsměvem odpovídá, že naštěstí tu mají takové zařízení, které to dokáže. Starscream si maluje nádhernou budoucnost, kdyby získal všechny Omega klíče, mohl by oživit Cybertron a stát se jediným vládce Cybertronu. Ale k tomu všemu mu, ale chybí armáda a loď, nakonec ho napadne, jak by Omega klíč mohl využít, aby získal zpět, co ztratil.

Optimus na základně celému tým Autobotů říká, proč musí získat všechny čtyři Omega klíče, kvůli oživení Cybetronu. Celé tohle poslouchá Megatron, který díky kortikálně-psychické spojce prostoupil do Smokescreenovi mysli. Po odpojení si dává Megatron za cíl, najít co nejdříve Autobotí základnu a vzít si z Optimových mrtvých prstů zbývající klíče, aby si mohl sám oživit Cybetron. Zatímco se vydává, uložil klíč do trezoru, dává za úkol Knock Outovi vytáhnou ze Smokescreena, kde je jejich základna. Knock Out z toho není nadšený a když chce jít opět připojit na Smokescreena kortikálně-psychickou spojku. Dostane se ke Smokescreenovi tak blízko, aby chytil Měnič fáze a tím se dostal ze svého vězení. Začne se se Knock Outem o měnič přetahovat, až oba dva ustoupí ke zdi, kterou Smokescreen propadne na chodbu lodi, ovšem s Měničem v rukou, zatímco Knock Out zůstane uvězněn ve zdi.

Smokescreen se potom rozeběhne po lodi, aby vyhledal Megatrona a sebral mu oba dva klíče, díky Měniči se mu vyhnou střely a on může proběhnout až na hlavní palubu lodi. Ovšem loď stále pluje vysoko na obloze, ani to, ale Smokescreena nezastaví, a když ho obklíčí Megatron s vehicony, neváhá a skočí z lodi dolů. Na Autobotí základně už Ratchet uvidí, že Smokescreenův signál se už objevil a Smokescreen ho vzápětí zkontaktuje o pozemní most. Megatron chce, ale své klíče zpátky a hodí za ním dva vehicony, bohužel jednoho, který se transformuje do auta. Nakonec za Smokescreenem vyrazí další létající vehiconi. Smokescreenovi se podaří některé odstřelit, ale když mu Ratchet otevře most, odhodí ho z jeho dráhy pádu, sám Megatron.

Ratchet se snaží rychle otevřít další, ale to už se blíží zem. Smokescreen nakonec aktivuje Měnič a propadne se zemí. Vehiconi co ho následovali, narazí do země, stejný osud postihne i vehicona v módu auta. To už přistane i Megatron a další vehiconi, kteří začnou prohledávat trosky. Smokescreen se ovšem vynoří o několik metrů dál od nich a zkontaktuje Autoboty, kteří si už mysleli, že je po smrti, o most. Autobotům, ale i tak chybí poslední Omega klíč, v té chvíli dostanou zprávu od Starscreama, který po nich chce vyměnit Omega klíč za operaci svého T-Cogu. Autoboti nakonec souhlasí, ač ví, že může jít o past, ale řádně se na to připraví.

Ratchet s Optimem a Bulkheadem jdou za Starscreamem, zatímco Arcee s Bumblebeem a Smokescreeanem hlídají pozemní most, který zůstal otevřen. Ratchet, Bulkhead a Optimus hned objeví Starscreama, který je, ale už po smrti. To, ale netuší, že zatímco zkoumají mrtvé tělo Starscreamova klona, proklouzne Starscream díky požití rudému energonu na základnu, pohybuje se velmi rychle, takže ho nikdo nevidí. Starscream se hned vypraví pro Omega klíče, který brzy nalezne. Ratchet později zjistí, že Starscream je mrtvý už hodně dlouho, Optimovi dojde, že to byla past a rychle přikáže Arcee vypnout most. To už Autoboti na základně zjistí, že se něco stalo, když se spustila voda ze stropu, protože někde něco vybuchlo. To Starscream se potřeboval rychle dostat ke klíčům, takže na dveře vystřelil. Starscream se ovšem velmi rychle a v poslední chvíli dostane i ze základny, než se most zavře.

Starscream vyskočí z mostu a ještě vidí zpomalené Autoboty, kteří se připravují zaútočit, Starscream se jim, ale vysměje a projde klidně kolem nich. Ale neopatrně se jim vysmívá moc nahlas, v té chvíli se vyčerpá jeho rudý energon a Optimus na něj zamíří. Starscream, ale po nich vystřelí znova a s Omega klíčí, uprchne do Harbingeru, nechávajíc za sebou zdrcené Autoboty. Na Decepticonské lodi žádá Knock Out, aby Megatron dovolil, ho vytáhnout ze zdi. Ale Megatron mu řekne, že bude sloužit, jako upozornění pro ty, co si ho dovolí zklamat a klidně s Dreadwingem odejdou na můstek. Megatron se chce co nejdříve dostat na Autobotí základnu, aby zabránil Optimovi oživit Cybertron. Oba dva, ale překvapí Starscream, který nabízí mírovou dohodu a překládá Megatronovi všechny čtyři Omega klíče.