222 – Hard Knocks

Na Decepticonské lodi se Megatron vysmívá Optimovi a vypráví Soundwaveovi o tom, jak zničil Optimův Star Saber. Netrvá to dlouho a Soundwave objeví další řadu souřadnic Iaconských relikvií. Na můstek přichází Knock Out, který by se rád nějak odvděčil Megatronovi za své předchozí selhání, při honbě za relikvií. A nabídne se, že půjde pro tuto relikvii sám. Megatron mu to však nepovolí, ovšem Knock Out ho přesvědčí tím, že si sebou vezme resonanční dělo. Na Autobotí základně Smokescreen básní o tom, že jednou bude velkým válečníkem, jako Optimus, je to jeho osudem. Optimus v té chvíli též dekóduje další řadu souřadnic, na kterou se vypraví Arcee s Bumblebee.

Oba dva dojedou k místu kde je relikvie a hned jí uvidí, ale to už vystoupí Knock Out, který je potěšen, že narazil zrovna na Autoboty, kteří poničili jeho lak. Než se Arcee, nebo Bumblebee k relikvii dostanou, použije na ně Knock Out resonanční dělo a tím jim znemožní se k relikvii dostat. Když se Arcee s Bumlebeem vzpamatují je už Knock Out pryč i s relikvií. Tu už ji na Decepticonské lodi hrdě ukazuje Megatronovi, který vidí, že se jedná o identickou s tou, kterou mu sebral Optimus. Soundwave už dekóduje další souřadnici a Knock Out je připraven jít opět na misi, ovšem Megatron ho zpraží a pošle ho, aby zjistil více o této relikvii, protože cítí, že je součástí nějaké skládačky.

Ratchet na Autobotí základně opravuje Arcee a Bumblebeeho, Arcee se omlouvá Optimovi, že nepřinesli relikvii. Optimus to, ale chápe a vydá se dekódovat další řady souřadnic, Smokescreen který je otrávený z toho, že nešel ještě do akce. By tak rád viděl Knock Outa, jak použil zvuk, určitě by se do něj pustil a všichni by stříleli. Jeho slova Arcee pěkně naštvou, a nakonec odchází pryč. Bulkhead se ho snaží trochu krotit, ale Smokescreen chce rychle dohnat ztracený čas, kdy byl ve stázi, místo toho, aby bojoval. Mezitím v Harbingerovi Starscream čeká, až se zpracuje rudý energon, je velmi naštvaný, když vidí, jak malé množství získal, když tu zpozoruje Decepticonský pohyb. Rozhodne se použít rudý energon, alespoň na to, aby získal lepší relikvii.

Optimus také dekódoval další řadu souřadnic, již mu zbývá jenom jedna řada, na misi vyrazí Bulkhead se Smokescreenem. Arcee ještě zastaví Bulkheada a upozorní ho, aby dal pozor na Smokescreena, načež jí Bulkheade ujišťuje, že to bude hračka. Oba dva se ocitnou v lese a Bulkhead hned zaslechne známý tikavý zvuk, to už se jim ukáže Dreadwing, po chvíli se ozve tikavý zvuk všude kolem nich. Bulkhead ví, že jsou v pasti, a tak rychle popadne Smokescreena a utíká s ním rychle pryč od vybuchujících bomb, nakonec oba dva odhodí výbuch, ale nic se jim nestane. Dreadwing přistane u nich na zemi, Bulkhead se rozhodne ho odlákat, zatímco posílá Smokescreena, aby našel relikvii. Bulkhead s Dreadwingem začnou bojovat. Načež se hned Dreadwingovi povede dál na Bulkheada záda bombu, když jí chce po souboji, ale aktivovat, zjistí, že mu jí Bulkhead vrátil a umístil též na záda. Dreadwing jí odhodí, ale síla výbuchu zasáhne nakonec jeho.

Tou dobou už Smokescreen nalezne relikvii, když tu ho něco prudce zasáhne do zad a relikvii mu sebere. Smokescreena probudí Bulkhead, který konstatuje, že Dreadwing musel mít posilu. Smokescreen je z toho zdrcen, že neuspěl, Bulkhead ho nakonec cestou do mostu uklidňuje, že se jim povede získat další relikvii a najdou způsob, jak získat od Megatrona zbývající relikvie. Všechno to poslouchá Starscream s ukradeným Omega klíčem. Smokescreenova nálada se však nezměnila ani na základně, nikdy z něho nebude dobrý bojovník. Arcee to, ale už s ním nebaví a rovnou mu řekne, že by se raději měl soustředit na spolupráci, než na svůj osobní rekord. Smokescreen však nakonec ze základny ujede, Bulkhead ho chce jít hledat, ale Optimus ho zastaví, ať ho nechá, aby si utřídil myšlenky. Sám Optimus se dá do dekódování posledního záznamu.

Na Decepticonské lodi také dekódují poslední záznam a zprávy o tom, kde je poslední relikvii přijdou ve stejný čas, jak u Autobotů, tak i u Decepticonů. Překvapení je to pro obě strany, když se objeví obrázek Smokescreena, aniž by někdo věděl jak je to možné, ví Optimus, že Smokescreen může být ve velkém nebezpečí. Zkusí ho kontaktovat, ale Smokescreen si vypnul komunikační kanál. Ratchet ho tedy začne hledat, aby k němu mohli vyslat most. Na Decepticonské lodi už, ale ví kde se Smokescreen pohybuje, díky Laserbeakovi, který obhlížel místa, kde by se mohla skrývat Autobotí základna.

Smokescreena jede po silnici, co to dá, když na něj Laserbeak začne střílet, ten se mu vyhne, načež se transformuje a chce po něm též vystřelit. Když ho srazí k zemi výstřel z resonančního děla, které ovládá Soundwave. V té chvíli se otevře pozemní most, ze kterého vyskočí Autoboti, ale to už Soundwave vchází do Decepticonského mostu a vláčí za sebou Smokescreena v bezvědomí, ale než k němu stačí Autoboti doběhnout, most se zavře…