219 – The Human Factor

Vědcům z MECH se podaří oživit Silase v novém těle Breakdowna. Silas je novým tělem nadšen, a protože již získal, to co potřeboval, aby se zařadil mezi titány, chladnokrevně své lidi postřílí. Později putuje v módu auta na vojenskou základnu, kam vstoupí pod svým jménem plukovníka Lealenda Bishopa. Na Autobotí základně se snaží Ratchet Bulkheada ujistit, že jakmile se mu vrátí jeho síla, půjde znova do akcí. Ale Bulkhead je pořád naštvaný, že z něho bude tak záloha, protože teď tu mají Smokescreena. Ten vzápětí přichází za Bulkheadem s nápadem použít brnění Apex, aby mu pomohli v boji, ale Bulkhead ho rozčíleně odhodí Ratchetovi na počítače, za což mu Ratchet, moc nepoděkuje.

Jack zrovna mluví s Rafem, který dostal od matky zaracha, kvůli zameškaným pracím do školy a zhoršením známek. Dokud si je neopraví, je venku z týmu Prime. Na Decepticonské bitevní lodi, Knock Out detekuje signál Breakdowna, Megatron ho posílá to zjistit, zda to není léčka Autobotů. Knock Out, který by byl rád, kdyby to léčka nebyla, protože Breadown byl mistr v leštění kotoučem, se vypraví s pár vehicony na souřadnice. Ocitnou se na polo zničené vojenské základně, ze které právě vychází Breakdown. Ale Knock Out si hned všimne, že je jiný, hlavně, když na něj promluví cizí hlas, který ho vyzve, aby ho vzal za svým vůdcem. Na Autobotí základně informuje agent Fowler Autoboty o tom, že vojenská základna byla napadena Decepticonem Breakdownem, který ale sebou vezl člověka. A jelikož byl odcizený satelit, projektem Damocles, je hned všem jasné, že jde o Silase.

Silas se mezitím na Decepticonské lodi, snaží přemluvit Megatrona, aby využil jeho služeb, jako lidského faktoru, který Autoboti využívají, díky svým přátelům. Knock Out, ale vůbec není nadšený Silasovou návštěvou a nejraději by ho rozřezal za to, co udělal Breakdownovi. Megatron, ale nakonec se Silasem souhlasí a nechá ho, aby mu ukázal svůj vynález, Silas za to požaduje jediné, místo u stolu. Satelit, který s naprostou přesností sestřelí jakékoliv místo z oběžné dráhy Země, je v rukou Megatrona nejnebezpečnější zbraň. Jediné kopie operačních kódů k projektu Damacles, je uložené v zabezpečeném serveru v Coloradu. Autoboti se tam, ale vydávají, aby centrálu ochránili před Decepticony, kteří by se kódu chtěli zmocnit. Agent Fowler nechá vyklidit základnu, ale i tak se tam Decepticoni dostanou včas a Soundwave, začne stahovat kódy.

Agent Fowler s Miko a Jackem projdou mostem k Rafovi domů, ten je jediný, kdo může zabránit Decepticonům, aby kódy stáhli. Autoboti se mezitím snaží odlákat Decepticony od toho, aby přišli na to, co dělá Raf. Ale Silas už může ovládat satelit i bez kódů, proto hned začne sestřelovat Autoboty, ti se snaží střelám vyhýbat a ještě útočit na Decepticony. To už Decepticoni zjistí, že mají v systému hackera, Megatron posílá tedy Silase, aby to vyřídil osobně. Bulkhead na základně úpěnlivě žádá Ratcheta, aby ho poslal do akce, ten nakonec souhlasí, ale pustí ho jenom do akce, kterou předem schválí. Silas se dostane rychle na souřadnice hackera a zamíří svým dělem do Rafova okna, kde zrovna všichni stojí a povzbuzují Rafa u práce. Než, ale stačí vystřelit, odtlačí Silase Bulkhead, který hlídal jejich dům.

Decepticoni se nakonec dostanou ke kódům a začnou úplně ovládat satelit a jejich první místo na odstřel, se stane Rafaelův dům. Bulkhead se dá hned do souboje se Silasem, který je mnohem silnější, než on a nakonec Bulkheada srazí k zemi, naštěstí mu na pomoc přispěchá Smokescreen. Rafael tedy co nejrychleji přeprogramuje kódy a nakonec se mu podaří, aby satelit změnil dráhu letu, tím že vypustil trysky. Satelit mine jejich dům a jediné, co zničí je kousek billboardu rychlého občerstvení, kde pracuje Jack. Všichni se v Rafově pokoji raduje, ale to už je uslyší, Rafova matka, která vběhne do jeho pokoje, kde nalezne, jak jí Raf řekl, jeho studijní skupinu. Autoboti vzápětí porazí zbylé Decepticoni a dostanou na centrálu, ale to už Soundwave odlétá zpátky na loď.

Silas po dalším souboji se Bulkheadem a Smokescreeanem, je odvolán Megatron též na loď. Bulkhead, když vidí hořící satelit si se Smokescreeanem plácne na dobře odvedenou práci, ten mu potom sdělí, že přečetl všechny záznamy o bitvě Wreckerů. A Bulkhead nakonec uzná, že Smokescreanen není tak špatný. Později na Decepticonské lodi Megatron dává Silasovi místo na stole, ale na Knock Outově pitevním stole. Protože Damacles, bylo to jediné, co mohl nabídnout a lidský faktor nakonec zvítězil u jeho nepřátel. Silas je omráčen Knock Outovým kopím a za zoufalého řevu, odtažen k rozpitvání, kterého se ujímá Knock Out sám, na památku Breakdowna.