218 – New Recruit

Rafael vyměňuje Bumlebeeho fotografii na netu za tančící opici. Mezitím Miko cvičí s Bulkheadem hybnost jeho nohou, když najednou Jack na netu objeví další obrázek. Když ho Raf zvětší, zjistí, že se jedná o cybertronský únikový modul, který vstoupil do pozemské atmosféry. Autoboti, ale netuší, jestli je Autobotí či Decepticoni, takže až na Bulkheada, který nemůže stále do akce, kvůli nohám, se vydávají modul prozkoumat. Arcee hned zjistí, že je Decepticoní, ale to už je napadnou vehiconi s Insecticony.

Strhne se hned přestřelka a Autoboti jsou nuceni se bránit, když si Arcee s Bumblebeem všimnou, že se k nim blíží nějaký cybertroňan v domnění, že jde o Decepticona z modulu, na něj Arcee s Bumblebeem namíří. Jaké je, ale jejich překvapení, když se z lesa vynoří Autobot a hned na Decepticoni zaútočí s Autoboty. Při střílení, se mu ale povede zapálit unikající energon. Autoboti se rychle stáhnou, než modul vybouchne. Nováček se už chlubí, jaký to byl skvělý plán, ač se to stalo spíše omylem, jeho zběsilou střelbou. To už mu, ale Optimus děkuje, že jim přišel na pomoc. Nový Autobot je v šoku, když poznává Optima, hned na to se představí jako Smokescreen.

Autoboti, ale mají už jednu špatnou zkušenost s kolegou Autobotem, který se ukázal jako zvěd Decepticonů. Nezbývá tedy než Smokescreena vyslechnout, čehož se hned ujme Optimus. Všimne si totiž na jeho rameni znaku elitní gardy. Smokescreen potvrdí, že byl u nich cvičen a že měl za úkol chránit Alphu Triona. Který se přimluvil za Optima u rady, aby ho zvolili novým Primem. Díky této informaci, Optimus dovoluje, aby Smokescreen mohl vstoupit na základnu. Protože jeho učitel by se nepodělil o tuto informaci s někým, komu by nedůvěřoval.

Jakmile Smokescreen vstoupí na základnu, už je bombardován Miko dotazy. Ovšem i ostatní Autoboti by rádi věděli, jak se tu Smokescreen objevil a ještě k tomu v záchranném modulu Decepticonů. Smokescreen jim tedy poví o tom, jak chránil sál Záznamů, byl připraven na Decepticony, kteří se blížili, když všechno zahalila temnota. Stal se vězněn Decepticonů, ale podařilo se mu osvobodit a dostat se do modulu, nakonec se probudil až pádem na zem. Optimus se ho ptá ještě na Alphu Triona, ale Smokescreen ho už potom neviděl.

Smokescreen je celý nadšený z místa kde je a ještě, že je tu s Optimem Primem, vyhrát válku nemůže být už vůbec těžké. V té chvíli se, ale k nim dobelhá Bulkhead a ukáže mu, jak těžké to všechno je. Optimus nakonec vyšle Smokescreena na prohlídku základny, které se nakonec ujme Jack. V Harbingerovi prohledává i Starscream lidský internet, ale nachází jenom tančící opici, ovšem potom narazí na unikátní snímek z lidské těžby. Zatímco Jack ukazuje Smokescreenovi relikvie, které zde našli, z nichž některé sám Smokescreen poznává. Se Autoboti baví o novém členovi, Bulkhead je navíc naštvaný, že ho tak rychle vyměnili, načež ho Optimus uklidňuje, že není nahrazen, ale že už dlouhou dobu potřebují více palebné síly.

V té chvíli ovšem i Rafael objeví podivný snímek a ukáže ho všem Autobotům, ti hned poznají, že se jedná o rudý energon. Extrémně vzácnou, ale těkavou forma Energellia, která po rafinaci na palivo, umožňuje Hyper-rychlost. Optimus nařizuje ihned informovat agenta Fowlera, aby ho mohli vyzvednout dřív, než tyto snímky objeví někdo jiný. Smokescreen by se s nimi rád vypravil, ale Optimus to ještě nedoporučuje, navíc Smokescreen ještě nemá svůj alternativní mód. Tou dobou dorazí Starscream na staveniště, kde byl vytěžen rudý energon, ale už tam nikoho nenajde, ani rudý energon. Smokescreen prohlížející si z vrcholku základny automobily s pomocí Jacka, je zklamán, že tohle je jediné, co může jejich planeta nabídnout. Ale Jack ho ujišťuje, že tady jsou jenom v Jasperu.

Autoboti dorazí do doků, kde už byl přichystán rudý energon na převoz, ale to už se tam objeví i Starscream se svým brněním Apex, aby si mohl vzít rudý energon pro sebe. Smokescreen dorazí na základnu s tím, že již má svůj alternativní mód, ale Ratchet ho nechce za ostatními pustit, teprve až když Optimus požádá o posily. Autoboti se mezitím snaží, co nejrychleji dostat k rudému energonu, který navíc visí na jeřábu, dost vysoko nad zemí, Starscream jim je však v patách.

Ratchet se nemůže spojit s Autooboty, navíc ho stále otravuje Bulkhead, aby ho tam poslal. Ale Ratchet se místo toho rozhodne pro Smokescreena, ale ten najednou není s nimi v místnosti. Ratchet ho, ale rychle najde v místnosti, kde mají relikvie, zrovna ve chvíli, kdy si chtěl vzít posouvač fáze. Optimovi se povede Starscreama srazit k zemi, ten se však chytí bedny ve které je rudý energon a pár kousků se s ním zřítí k zemi. Než, ale Autoboti vezmou všechen rudý energon, už je Starscream na nohou a chce s nimi jeřáb shodit. V té chvíli vyjede z pozemního mostu Smokescreen ve svém novém módu sportovního auta.

I když ho Optimus odrazuje, aby se stáhnul, že proti Starscreamově brnění Apex nemá šanci. Smokescreen přesto proti Starscreamovi vyběhne, ještě předtím, ale zapne posouvač fáze a Starscreama z brnění vyhodí. Ten je naštván, že přišel o brnění, ale dopadne blízko kousku rudého energonu, nakonec vystřelí na bednu se zbylým energonem, a potom se s jedním kouskem zmizí. Smokescreen později na základně vysvětluje, že nechtěl posouvač fáze ukrást, jenom si ho vypůjčit, Ratchet ho za to pokárá, že se musí řídit nějakými pravidly. Ale nakonec je Smokescreen za svoji chrabrost pochválen a přivítán v týmu Prime. Celé to sleduje z povzdáli Bulkhead, kterého si všimne i Miko a se slovy, že až bude opět ve formě, pozná Smokescreen, kdo má tu největší ránu. Bulkheada ovšem tohle moc nepřesvědčí, a nakonec smutně odchází.