217 – Out of the Past

Arcee vzpomíná na Cybertron, jak byla zajata Decepticony a vyslýchal jí Starscream. Decepticoni zachytili šifrovanou zprávu Autobotů a Starscream chce po Arcee, aby mu jí dešifrovala. Ale Arcee mu nic neřekne, Starscream jí tedy dá důvod spolupracovat. Mají totiž dalšího vězně Cliffjumpera, který kdysi Arcee s Bumblebeem zachránili před Airachnid, když jí zabila parťáka Tailgateho. Arcee, ale i tak nic Starscramovi neřekne, ten se naštve a udeří ji. Arcee se probouzí ze svého denního snění, po nárazu, kdy Bulkhead dopadl na zem. Miko ho kárá za to, že musí víc cvičit, aby se vrátil dvakrát tak silný, Bulkhead dělá, co může, ale stejně po chvíli chození skončí opět na zemi.

Miko ho už žene, aby si stoupnul, když jí zarazí Ratchet se slovy, že si Bulkhead musí odpočinout a i přes protest Miko, ho odvede. Arcee to celé sleduje a nakonec jde za Miko, která se usadila venku na vrcholku základny, kde brečí. Arcee jí chce nabídnout pomoc, ale Miko jí odmítne, že vůbec nemá představu, jak se může cítit. Ale Arcee to moc dobře ví, přitom pohlédne na památník Cliffjumpera, který na vrcholku základny vztyčili. To už se jí Miko omluví, a poté se zeptá Arcee, jaký Cliffjumper vůbec byl. Arcee se dá tedy opět do vzpomínání.

Cliffjumper byl vhozen do vězení za Arcee, oba dva se nechali chytit, když zachytili zprávy Decepticonů, že se na Cybertornu něco chystá. Starscream už neví, jak má získat dekódování od Autobotů, Soundwave ho nakonec přesvědčí, že by měli zamířit na povrch Cybertronu. Starscream s vehicony, hlídající jejiho vězně, tedy zamíří do Kaonu, kde se Autoboti setkávají se Shockwavem. Ten ví, jak z Arcee dostat šifrování zprávy, a pomocí kortikálně-psychické spojky z ní získá potřebné informace.

Starscream si tedy vyposlechne vzkaz Optima Prima, který žádá všechny přeživší Autoboty, aby ho následovali na Zemi. Arcee po vypojení kortikálně psychické spojky, předstírá usmažení obvodů a to jí dává čas se dostat z pout. To už se Shockwave chystá zlikvidovat Cliffjumpera, když Cliffjumper řekne Starscreamovi, že by neměl nechávat dělat jeho špinavou práci, někoho jiného. Starscream tedy nechá Schockwaveho odejít a zůstane s Cliffjumperem sám.

Cliffjumper se snaží díky klábosení, získat pro Arcee čas, ta zasáhne ve chvíli, kdy se ho Starscream chystá zlikvidovat. Povede se jí ho odstrčit na lůžko, kde ho uvězní pouta na rukou. Potom osvobodí Cliffjumpera a začne se Starscreama vyptávat, co Schockwave chystá, Starscream jim nakonec řekne, že Shockwave staví vesmírný most. Arcee omráčí Starscreama a nakonec se s Cliffjumperem vydává vesmírný most zničit. Ten s plánem souhlasí a hned Arcee považuje za parťáka, ta s něčím takovým nesouhlasí. Cliffjumper jí řekne, že tím, že se uzavře před city, nikomu nepomůže a připomene jí, že ví o smrti Tailgateho. Miko už chápe, jak to Arcee myslela, když jí nabídla, že si s ním může kdykoliv promluvit. Nyní by ráda slyšet, jak to pokračovalo.

Arcee s Cliffjumperem se dostanou k vesmírnému mostu, který se zaměřuje na souřadnice místa, které poskytl Optimus Prime. Pokud se tam Decepticoni teď dostanou, nebudou se jim moc Autoboti ubránit a válka skončí vítězstvím pro Decepticony. Cliffjumper nakonec sehraje scénku, před vehicony, že se přidal na jejich stranu. Zatímco Arcee se snaží nějak narušit vesmírný most od řídícího panelu. Ale brzy dorazí Shockwave a Cliffjumperovu komedii zkazí, přitom odhodí Arcee od řídícího panelu. To už se Cliffjumper pustí do Decepticonů a nakonec i do Schockaweho, aby nemohl opravit, co Arcee napáchala. Shockwave ho odhodí k vehiconům, kteří ho chtějí zlikvidovat, v čemž jim zabrání Arcee. Přibíhají další a další vehiconi, které Arcee úspěšně likviduje, když zpozoruje, že Shockwave se chystá zabít Cliffjumpera.

Arcee začne střílet na zeď a Shockwaveho a řídící panel zavalí sutiny, Cliffjumper stačí uskočit, to už přichází i Starscream a na Autoboty se opět začne střílet. Arcee s Cliffjumperem nemohou utéci, ale před nimi je otevřen vesmírný most na Optimovi souřadnice, oba dva se nakonec rozhodnou tam běžet. Most, ale začíná být nestabilní a jako první opouští místo Starscream. Cliffjumper s Arcee vběhnou dovnitř, ale to už jim je na stopě Schockwave, který se vyhrabal ze sutin. Arcee se ho, ale povede střelit do optiky a následně, poté než most exploduje, skočí s Cliffjumperem do víru vesmírného mostu. Který je vyhodí na Zemi, kousek od místa, kde stojí Autobotí základna, na které právě teď, sedí Arcee s Miko.