216 – Hurt

Arcee s Jackem a Bumblebee s Miko se vrací z New Yorku na základnu, Miko se už těší, až se vrátí ke svému parťákovi Bulkheadovi. Když po výjezdu z mostu uvidí Bulkheada ležet v bezvědomí na zemi a nad ním se sklání Ratchet s oživovacími přístroji. Bulkhead je za pomoci Arcee a Bumblebeeho odnesen do lékařského bloku, kde se Ratchet hned pustí do operace. Miko si vyčítá, že šla do New Yorku, ale Fowler jí říká, že to nebyla její chyba, že to Hardshell proděravěl jejich člena týmu. Na Decepticonské lodi Megatron zjišťuje, zda se Hardshellovi povedlo přinést relikvii, ten pro něj nemá dobrou zprávu, jelikož Tox-En skončil v lávě, ale Hardshell se mu hned pochlubí, že zabil Bulkheada.

Bulkhead byl velmi oslaben látkou Tox-En, a tak ho Ratchet byl nucen dát do stáze, aby nabral sil a on mohl pokračovat v operaci. Arcee Autoboty informuje o tom, že Wheeljack je na cestě, to uslyší Miko a je naštvaná, že Autoboti to s Bulkheadem vzdali. Na to odchází k výtahu na povrch v domnění všech, že se sveze s agentem Fowlerem. Který byl nucen odejít vyřídit jednu situaci, protože kamery v New Yorku zachytili Autoboty. O chvíli později dorazí Wheeljack, načež ho Ratchet informuje o stavu Bulkheada. Wheeljack chce po Optimovi, aby mu řekl, kdo to udělal, ale Optimus mu nechce říci kdo, že nyní není čas na pomstu. Wheeljack odchází pryč, přičemž si je Optimus jistý, že by ho stejně v pomstně nezarazili.

Wheeljack ve své lodi letí neznámo kam, když narazí ve své lodi na Miko, ta se chce, jako on pomstít, ale Wheeljack jí chce odvést zpátky. Miko s ním udělá dohodu, když jí vezme sebou, řekne mu jméno toho, který ublížil Bulkheadovi. Hardshell se vychloubá ostatním Insecticonům, jak zabil Wreckera, cestou míjí vehicony, kteří na jejich adresu utrousí pár nadávek, což se Insecticonům nelíbí. Knock Out, stěžujíc si, že mu šlo leštění lépe, když tu byl Breakdown, je vyrušen podivnými ránami. Jde se podívat na chodbu a následně je sražen Insecticonem na zeď a opět to odnese jeho nově vyleštěný lak. Wheeljack s Miko dorazí k jednomu Decepticonskému dolu. Miko se vypraví dovnitř, aby Wheeljacka informovala, kolik je tam vehiconů, načež se tam poté vypraví Wheelack a všechny vyřídí.

Knock Out si stěžuje Megatronovi, co mu Insecticoni provedli, Megatron ho však odbude, ale Knock Out pokračuje, že Insecticoni na lodi dělají jenom problémy. To už jeden z vehiconů dostane zprávu z dolů, volající chce mluvit s Megatronem. Wheeljack informuje Megatrona, že bude odpalovat všechny doly Decepticonů, dokud mu nevydají Hardshella. Který se pokusil zabít Bulkheada, následně Wheelack předá Decepticonům souřadnice, na kterých ho naleznou a odpálí jejich důl. Megatron zaražen zprávou, že Bulkhead není mrtvý, jak Hardsheel říkal, ho posílá za Wreckerem, že pokud nezabil Bulkheada, může alespoň zabít Wheeljacka.

Wheeljack s Miko doráží na místo a Wheeljack říká Miko, že pokud se mu něco stane, stiskne znak na přístrojové desce a autopilot jí dopraví na základnu Autobotů. Na to Wheeljack odchází ven za Hardshellem, Miko vše sleduje zevnitř jeho lodě. Hardshell hned začne s Wheeljackem bojovat. Síly jsou nejdříve vyrovnané, ale Hardshell je přeci jen silnější a nakonec se mu podaří Wheeljacka porazit. Wheeljack se podívá ke své lodi a jenom hlesne, aby Miko odletěla, ta se vypraví k přístrojové desce a je připravena stisknout autopilota. Hardshell se chystá vytrhnout Wheeljackovu jiskru, když ho vyruší jeho loď, ale ta místo aby odletěla, na Hardshella vystřelí. Hardshella zasáhnou střely a roztrhají ho, Miko místo autopilota zmáčkla jiné tlačítko, které viděla, že zmáčkl Wheeljack, když vystřelil na důl.

Jenomže smrtí Hardshella to neskončilo, protože vzápětí se objeví celý roj Insecticonů. Zraněný Wheeljack, se dobelhá k lodi a oba dva rychle odletí, Insecticoni jim jsou však v patách. Wheeljack nakonec po nich hodí všechny své granáty a výstřelem na ně, je odpálí. Na to Miko přivítá mezi Wreckery, ač Miko se necítí po aktu pomsty o moc lépe. Nakonec se oba dva vracejí na základnu, kde Miko zjišťuje, že Bulkhead bude žít, ale už nemusí fungovat, jako předtím. Wheeljack nakonec odchází, protože nechce vidět Bulkheada v tomhle stavu. Miko sedící u Bulkheada mu slibuje, že ho už nikdy neopustí. Na Decepticonskou loď přenesou Insecticoni mrtvé Hardshellovo tělo a oznamují Megatronovi, že ho nezabil Autobot, ale lidská dívka.