215 – Toxicity

Miko se právě chystá vyrazit na misi s Bumlebeem, Arcee a Jackem. Ještě se loučí s Bulkheadem, který žádá Bumblebeeho, aby na ní dal pozor, o to samé žádá, Raf Miko, aby dala pozor na Bumblebeeho. Megatron tou dobou vchází do úlu Insecticonů a hledá toho nejlepšího, načež se mu představí Hardshell, který je hned vyslán na misi.

Netrvá to dlouho a Bulkhead odchází na svoji misi do oblasti rovníku. Bulkhead se ocitne na místě se sopečnou aktivitou, ale relikvie na ní na místě, které udávají souřadnice. To už na místo, ale také dorazí Hardshell, který ne že by znal Bulkheada, ale hned pozná, že je Wrecker. Což je pro Hardshella výzva, protože už se s několika Wreckery setkal. Bulkheadovi se ho, ale povede omráčit a rozhodne se pokračovat dál, po stopách relikvie.

Chce se spojit s Rafem, ale místo toho mu odpoví Fowler, který se už probudil a protože je Raf zaneprázdněn Ratchetem, který po něm chce virus, rozhodne se Bulkheadovi pomoci on.
Bulkhedad z toho není nijak nadšený, ale nakonec oba dva zjišťují, že si, jsou svými životy dost podobní. Fowler byl dříve armádním Rangerem. To už Bulkhead narazí na relikvii, ale není z ní vůbec nadšený, jedná se o Tox-En, toxický energon, který oslabuje a nakonec zabíjí. Megatron ho během války použil, jak zbraň hromadného ničení. Ví, že ho tady nechat nemůže, protože by ho Insecticoni sebrali a odnesli Megatronovi, proto se rozhodne nastražit na Insectiony past.

Další Insecticoni naleznou omráčeného Hardshella, ten při bitvě s Bulkheadem přišel o jedno klepeto. Ale i když ho nechal naživu, rozhodne se ho i tak zabít. Brzy Insecticoni naleznou relikvii a hned se k ní vrhnou, načež zjistí, že to je Tox-En. Než stačí, ale něco udělat, nádoba ve které je relikvie vybuchne a všechen Tox-En vyletí na nejbližší Insecticony a hned je zabije.

Jelikož Bulkheada při souboji zranil Hardshell zanechává za sebou krvavé stopy. Vzal zbytek Tox-Enu a udělal falešnou stopu, načež se poté hned vydal k vrcholu sopky, aby se zbavil posledního velkého kusu Tox-Enu. Toxická látka ho, ale začíná oslabovat, ale nakonec díky povzbuzování Fowlerem, se nakonec povede Bulkheadovi dostat na úpatí sopky. Ovšem Insecticoni, kteří prokoukli jeho lest, jsou tam vzápětí taky.

Bulkheadovi se ovšem povede zbavit se všech Insecticonů a nakonec i shodí Hardshella s posledním kusem Tox-Enu do lávy. Fowler mu v té chvíli oznamuje, že Miko splnila misi a vrací se domů. Na to se otevře pozemní most a Bulkhead unavený, ale spokojený kráčí do něj. Co ale nevidí je, Hardshell, který vylezl z lávy a vypálí na Bulkheada. Toho rána zasáhne do zad a Bulkhead dopadne v bezvědomí na zem základny…