214 – Triage

Ratchet nakonec souhlasí a jde na misi s Wheeljackem, který ho už čeká u své lodi Jackhammera. Ani jeden si moc nepadnou do noty, Wheeljack navíc stále Ratcheta oslovovuje, Doktore, což leze Ratchetovi na nervy. Jejich let netrvá moc dlouho, když se za nimi objeví Soundwave, mířící na stejné souřadnice jako oni dva. Soundwave po malé přestřelce, za nimi nakonec pošle Laserbeaka, aby je odlákal. Wheeljack i přes to za Laserbeakem vyrazí a nakonec se mu ho povede sestřelit, ale zbloudilá Laserbeakova střela je také pošle k zemi.

Po ztroskotání naleznou Ratchet s Wheeljackem Laserbeak a režimu offline. Wheeljack navrhuje, aby do něj dali bombu, až Soundwave půjde svého mazlíčky hledat, dostane se i bomba do něj a na Decepticonské lodi to udělá alespoň nepořádek. Ale Ratcheta napadne něco jiného, dát do Laserbeaka virus, který až přejde do Soundwaveho, stáhne Iaconskou databázi do jejich počítačů. Hned se spojí s Rafaelem, který celý virus připraví a začne nahrávat. Poté přece jenom Ratchet vezme od Wheeljacka granát a umístí ho do Laserbeaka, aby odlákali Decepticonskou pozornost od skutečné hrozby. Wheeljack se mezitím vypraví za Soundwavem, aby dal Ratchetovi čas.

Soundwave tou dobou již nalezne relikvii, ale to už dorazí i Wheeljack a oba dva spolu o relikvii začnou bojovat. Wheeljackovi se podaří Soundwaveovi nakřápnout jeho vizor a nakonec ho i srazí k zemi, ale Soundwave na něj v poslední chvíli použije relikvii a Wheeljack zůstane ležet na zemi. Soundwave by ho chtěl dorazit, když dostane zprávu, že Laserbeak je opět v režimu online, rozhodne se ho letět najít, aby se mohli vrátit na loď. Ratchet, který zapnul Laserbeaka, aby se virus mohl nahrát, ho nyní musí držet u země, aby se vše povedlo. To už se mu ozve vysílený Wheeljack s tím, že má pár minut, než k němu dorazí Soundwave. To už je, ale nahrávání viru kompletní a Ratchet se rychle schová, aby ho Soundwave neviděl. Ten nakonec i s Laserbeakem odlétá. Ratchet zjišťuje stav Wheeljacka, který se mu neozývá a hned za ním vyrazí.

Soundwave ja na lodi Decepticonů pochválen, že úkol splnil, rezonanční zbraň je nyní v rukou Decepticonů. Za to Dreadwing, který přišel s prázdnou, se dočká od Megatrona opovržení. To už na můstek přiběhne hysterický Knock Out, který mu hned ukazuje, jak ho Autoboti poničili, on je též bez relikvie. Megatron ho tedy hned pošle na ošetřovnu, aby prohlédl Laserbeaka, tam také zjistí, že je uvnitř něho granát. Megatron tedy nechá Knock Outa, aby granát zničil a zatímco Knock Out, co nejrychleji utíká s granátem po lodi. Říká Megatron Soundwaveovi, že rozluštění Iaconské databáze bude nyní jeho jediná práce.

Ratchet nalezne Wheeljacka, který je naštěstí v pořádku a oba dva se vydají k jeho lodi, kde se ho Ratchet snaží přesvědčit, aby s ním šel na základnu, kde ho ošetří. Ale Wheeljack nesouhlasí, že jeho loď potřebuje sama opravit. Ratchet mu tedy poděkuje za to, že mu kryl záda, poté vstoupí do otevřeného pozemního mostu. Když se s ním Wheeljack rozloučí a použije i jeho jméno, nad čímže je Ratchet rád.

Rafael ho hned informuje, že se do jejich počítače stahuje Iaconská databáze. Na Decepticonské lodi se totiž Soundwave napojil na počítač a začal pracovat na Iaconské databázi. Megatron nakonec nařizuje Knock Outovi, aby mu brzy opravil prasklý vizor, nad čímž Knock Out tiše, podrážděně zavrčí. Na Autobotí základně, se znova otevře most, protože se Bulkhead vrací ze svojí mise. Ratchet je nadmíru spokojený a už se těší, až mu řekne novinky. Vše ale přeruší fakt, že Bulkhead dopadne na zem základy a ze zad se mu ještě kouří po střelné ráně…