213 – Triangulation

Arcee s Bumblebee odešli na misi, Bulkhead také vzápětí mostem odchází na souřadnice relikvie. Optimus se rozhodne jít na Antarktidu za další relikvií a žádá Ratcheta, aby zvážil možnost vzít sebou na misi Wheeljacka, aby mu kryl záda. Na Decepticonské lodi též Megatron přiřazuje Decepticonům mise v honbě za relikviemi. Na Antarktidu se vydává Dreadwing se týmem vehiconů. Starscream se mezitím připravuje na operaci sebe sama, aby mohl opět létat, ale v jeho úmyslu ho vyruší signál z Decepticonské lodi. Kdy se jejich most otevřel na čtyřech souřadnicích současně. Starscream tedy odloží svou operaci a s pomocí nalezeného vozítka vyráží na Antarktidu.

Tam se hned střetne s Decepticony, kteří ho sestřelí a Dreadwing ho zajme, jako zrádce Decepticonů. Starscream s pouty na rukou, tedy putuje za relikvií společně s Decepticony, celou cestu se vyptává, o co se jedná, ale Dreadwing mu nic neřekne. To už dorazí na místo, ale zjistí, že už je někdo předběhl. Myslí si, že to byli Autoboti, ale Starscream tomu nevěří, když uvidí vlajku, domnívá se, že šlo o lidi. V té chvíli na místo dorazí i Optimus, Dreadwing po něm chce vydat relikvii, ale Optimus jí nemá a požaduje po něm tedy to samé. Dreadwing, ale nechce Optima jen tak odejít a zavelí na něj zaútočit. Vehiconi společně s Dreadwingem s Optimem začnou bojovat, ale nakonec zbude jenom Dreadwing.

Celé to sleduje Starscream s dvěma vehicony, kteří ho měli hlídat. Optimus nakonec pomocí lsti nechá na Dreadwinga spadnout lavinu a sám uteče včas pryč. Vehiconi kteří hledají svého velitele, tak narazí jenom na Optima. Starscream když si uvědomí, že by z toho mohl vytěžit něco pro sebe, napadne druhého vehicona. Poté předstoupí před Optima a chce po něm sundat pouta, za to ho dovede k relikvii, Optimus na něj však namíří zbraní a poručí mu, aby ho vedl.

Starscream tedy neochotně postupuje vpřed, přitom se snaží Optima obměkčit slovy o tom, že Autobotům několikrát pomohl. Optimus ho, ale odbude, že i když jim pomohl, sledoval spíš své vlastní zájmy. To už oba dva dojdou k lidským stavbám, Optimus, ale zavolá agenta Fowlera, který se už probudil z rány na Decepticonské lodi, a slíbí mu, že to zařídí. Tou dobou se Dreadwing dostane ze sněhu a vydá se po stopách Starscrema a Optima. Lidé opravdu odlétají pryč a Optimus se Starscreamem mohou pokračovat dál.

Naleznou relikvii ještě v ledu, ale také je nalezne Dreadwing, zatímco se Optimus s Dreadwingem do sebe pustí. Starscreamovi se povede sebrat relikvii, která mu nyní dobře poslouží. Jedná se o brnění Apex, nezničitelné brnění, jak se vzápětí Dreadwing s Optimem sami přesvědčí. Kvůli společnému nepříteli, se nakonec spojí a díky spolupráci a Dreadwingovým bombám, se jim povede pod Starscreamem prolomit led a on se zřítí do vody pod ním.

Optimus znova přesvědčuje Dreadwinga, aby mu pomohl ukončit tuhle válku a odešel od Decepticonů. Ale Dreadwing odmítá, i když mu dneska Optimus zachránil život, slibuje mu, že příště ho zabije, na to se Dreadwing transformuje a odletí zpátky na Decepticonskou loď. Hluboko pod hladinou oceánu, kráčí mezitím Starscream chráněn svým brněním Apex.