206 – Loose Cannons

Agent Fowler volá na základnu Autobotů, dva roboti, neznámého původu na sebe útočí, blízko obydlené zóny. Autoboti hned zjišťují, že jeden z nich je Decepticon, zatímco ten druhý je Wheeljack. Autoboti hned jdou za nimi, aby tento souboj ukončili a nebyli přitom spatřeni lidmi. Decepticon nakonec uletí pryč a Wheeljack s Autoboty míří na základnu, kde Ratchet opraví Wheeljacka, ten jim řekne, že Decepticon se jmenuje Dreadwing. Wheeljack se na svých cestách potkal se Seaspreym, jedním z bývalých Wreckerů a dohodli si, že se společně setkají na určených souřadnicích. Bohužel toto hlášení vyslechl i Dreadwing a na Seaspreyovu loď umístil bombu, kterou na dálku odpálil. Wheeljack ho poté začal stíhat, až ho jejich cesta přivedla opět na Zemi.

To už ho i agent Fowler přijde seřvat, že měl co dělat, aby odklidil zbytky havarované lodi a zahladil stopy po mimozemské existenci. Wheeljack není situací nijak nadšený a odchází do své lodi, Bulkhead jde za ním. Dreadwing tou dobou dorazí na Decepticonskou loď, kde slíbí věrnost Megatronovi. Přiletěl, aby sloužil, ale také aby zjistil okolnosti smrti svého dvojčete Skyquaka, který zahynul rukou Autobotů, pod velením Starscreama. Dreadwing slibuje, že za to všichni Autoboti zaplatí, ale Megatron mu nedovoluje, tuto pomstu uskutečnit.

Wheeljack dostane zprávu od Dreadwinga a společně s Bulkheadem letí na jeho souřadnice, oba ví, že to je past, ale rozhodnou se na to připravit. Ovšem Dreadwing byl chytřejší a všude nastražil bomby, jednu i blízko Bulkheada, který měl zabránit Dreadwingovi odletět. Dreadwing aktivuje bombu a Bulkheada s Wheeljackem zasype kamení. Optimus dostane od Ratcheta informace, že Bulkheadův signál je na míle daleko, je mu hned jasné, proč tomu tak je. Wheeljack se mezitím snaží dostat sám z kamení, Optimus v té chvíli dorazí a pomůže mu ven, načež oba dva podle hlášení Ratcheta zjistí, že Bulkheadův signál je opět mimo jejich dosah. Optimus tedy s Wheeljackem odlétají jeho lodí na Bulkheadovi souřadnice.

Naleznou ho v nelehké situace, připoutaného na kontejnerech v dokách s Dreadwingovou bombou na hrudi. Wheeljack se snaží jí deaktivovat, ač tomu vůbec nerozumí. Dreadwing pochvalující si, že jednou ranou zničí tři boty, se ozve Megatronovi, který ho postrádal a nakonec na památku zemřelého dvojčete dostává povolení, dotáhnout svou misi do konce. Načež Megatron se později zmiňuje, že bude zázrak, pokud o Dreadwingovi ještě někdy uslyší. Dreadwing si všimne, že Optimus zmizel od Bulkheada a Wheeljacka, brzy se ale Dreadwingovi ohlásí sám, žádá ho, aby bombu deaktivoval. A aby tak slepě nesloužil Megatronovi, jako jeho dvojče, ale Dreadwing mu na to odpoví střelami. Wheeljackovi se stále nedaří přijít na to, jak bombu deaktivovat, nakonec ho Bulkhead odhodí stranou a sám se vypraví na místo, kde nenapáchá výbuchem sebe sama, tolik škody.

Wheeljack ho zarazí právě v čas, než skočí do vody, začal mít o Optimovi jiné mínění, když si uvědomil, že se snaží Dreadwinga zastavit, aby mohl deaktivovat bombu. To se nakonec Optimovi podaří a nakonec i Dreadwing bombu deaktivuje. Nechá ovšem vybuchnout jiném bomby, a to mu dá možnost uletět na Deceticonskou loď, kde ho opět Megatron přivítá, Dreadwing slibuje svoji loajálnost k Megatronovi. Na Autobotí základně Wheeljack omlouvá své chování a Optimus mu nabízí připojení k Autobotům. Toho se Wheeljack stále brání, ale nakonec se nechá přemluvit, aby zůstal alespoň na Zemi. Wheeljack souhlasí s tím, že si nejdříve musí tenhle kámen obletět, nakonec přijme i mód auta.