205 – Operation Bumblebee část 2.

Bumblebee se probouzí na základně, kde ho Ratchet opravil po pádu do kaňonu. Bohužel Decepticoni získali další nalezený artefakt, který slouží majiteli jako štít. Ratchet na základně navrhuje Optimovi, že když nemohou získat Bumblebeeho T-Cog, mohli by použít dárce. Což ihned navrhne Ratchet, že by dárcem byl on, jelikož nepotřebuje svůj T-Cog tolik, jako Bumblebee. Optimus s ním tedy nakonec souhlasí a Autoboti se připraví na operaci, které se má ujmout Arcee. Ta uvede Ratcheta do stáze, ale než stačí udělat to samé s Bumblebeemu ozve se další maják Iaconu. Takže všichni kromě Bumblebeeho odcházejí na misi.

Starscream mezitím nalezne s MECHem dostatečně velké naleziště surového energonu, aby ho mohli použít na palivo pro jejich transformera. Na základnu volá agent Fowler, že nalezli základnu MECHu, děti správu přijmou s tím, že jí předají hned Optimovi. Ovšem místo toho se sám Bumblebee vydává na základnu pro svůj T-Cog.

Autoboti naleznou Breakdowna s Knock Outem, kteří odhalili další artefakt z Iaconu, kladivo Soluse Prima. Chtějí ho tedy získat, aby nepadlo Decepticonům do ruky a hlavně, aby s jeho pomocí, mohli zhotovit pro Bumblebeeho nový T-Cog. Bulkheadovi se povede dostat ke kladivu, zatímco si Knock Out zkouší svůj nový štít na Autobotech. Ale Bulkhead štít s pomocí kladiva zničí, než ho ovšem stačí odnést na základnu, projde mostem Megatron s kladivo si vezme sám.

Bumblebee se dostane na základnu MECHu, ale kvůli spojenectví se Starscreamem, se mu nepodaří svůj T-Cog odnést, protože ho Starscream střelí. MECH se evakuuje a Starscream má donést později na místo setkání T-Cog. Bumblebee se začne se Starscreamem prát a svůj T-Cog mu vyrazí z ruky. Starscream však po T-Cogu vystřelí, načež uletí pryč. Ratchet, který se probouzí po stázi, zjišťuje, že je Bumblebee pryč, pošle za ním hned Autoboty.

Starscream se dostaví na místo setkání se Silasem, ale musí mu oznámit, že T-Cog nemá, ale ujišťuje ho, že brzy určitě seženou nový. Silas, ale nechce čekat, a tak nechá Starscreama omráčit. Autoboti přichází na Bumblebeeho souřadnice, ale naleznou už jenom jeho s poničeným T-Cogem. Starscream se probouzí a zjišťuje hroznou věc, MECH mu sebral T-Cog a jelikož jsou na dohled Autoboti, musí utéci po svých.

Optimus zkonstatuje, že sice kladivo nezískali, ale že Megatronovi nebude na nic. Protože jeho sílu může obnovit, pouze Prime o čem se přesvědčuje i Megatron. Ratchet se tedy dal hned do oprav Bumlebeeho T-Cogu. Oprava se naštěstí povede a Bumlebee se opět může transformovat, takže ihned s Rafem vyráží na projížďku.