204 – Operation Bumblebee část 1.

Autoboti se dostanou k Decepticonům, kteří něco urputně hledají, dokonce i Megatron nad nimi dohlíží. Netrvá to dlouho a Decepticoni mu již předávají, co nalezli v té chvíli na ně zaútočí Autoboti, ale Megatron je zarazí, jelikož artefakt, který nalezli je Extraktor Jiskry, který by je na místě všechny zabil. Megatron nechá Autoboty Vehiconům a sám s Extraktorem vstoupí do mostu, za ním se hned pustí Bumblebee a vezme mu ho. Autoboti se rychle stáhnou na základnu. Je jasné, že Decepticoni začali po Zemi hledat relikvie ze Cybertronu, které jim odhalil nevědomky Optimus, když jako Orion Pax dekódoval část projektu Iacon.

Autoboti tedy musí zajistit všechny relikvie Primů, aby je Decepticoni nemohli použít. Již brzy se ozve další maják. Bulkhead s Bumblebeem se vydávají k jeho souřadnicím, první je tam Bumblebee, ale celé to byla past MECHu, který narychlo Bumlebeeho omráčí a něco si od něj vezmou. Celé to pozoruje Starscream, kterého také přilákal signál. Jakmile dorazí Bulkhead myslí si, že Bumblebeeho napadli Decepticoni, Bulkhead se hned rozjede na základnu, ale Bumblebee nemůže, nemůže se transformovat. Na základně potom s hrůzou Ratchet zjišťuje, že Bumblebeemu chybí T-Cog. Důležitá součástka, bez které se nemůže transformovat a Autobotům je už jasné, kdo za tím může stát.

MECH vloží T-Cog do svého stroje-transformera a naskenují vrtulník, což se povede, ale transformace neproběhne. Starscream pozorujíc je z nich má legraci, hned ale vystoupí ze stínu a nabídne MECHu spolupráci. Bumblebee který musí zůstat na základně, se nudí a je vynervován, že mu chybí T-Cog. Navíc na základně, ač se všichni snaží sebevíc, mu situaci moc neusnadňují, protože vždycky nějak mu transformaci a jízdu připomenou.

Druhý den, vyzvedne Rafa, Ratchet ze školy, načež se ho Raf zeptá, co se stalo s Bumblebeem hlasovým modulem. Ratchet mu poví, že Bumblebee byl během války, zajat Decepticony v Tiger Paxu. Byl dlouho mučen, ale odmítl prozradit informace, takže mu byl vyrván Megatronem hlasový modul. Když ho Autoboti našli, byl na šrot, ale zdravotník, který mezi nimi byl, se dal hned do jeho opravy. Bohužel se mu nepovedlo už opravit jeho hlasový modul, tím zdravotníkem byl Ratchet.

Bulkhead s Bumlebeem na základně zachytí další signál a Bumblebee nakonec Bulkheada přemluví, aby ho vzal sebou. Ti dva narazí na Breakdowna a Knock Outa, kteří už odvážejí, to co našli. Zatímco Breakdown se zdrží s Bulkheadem, Knock Out už ujíždí pryč, načež ho Bumblebee začne stíhat po svých, nad tím se Knock Out baví, takže Bumblebee nakonec vezme staré auto a začne ho v něm stíhat, ovšem následující zatáčku Bumblebee s autem nevybere a zřítí se do kaňonu…