203 – Orion Pax část 3.

Arcee s Jackem díky kartě najdou Vector Sigma, který byl ukrytý v podzemí Kaonu, které si, později Megatron zvolil za své hlavní město, aniž by tušil, co má pod nohama. Ovšem než mohou vstoupit na cestu k Vectoru Sigmovi napadne je Insecticon a Jack musí jít dál sám.

Orion se omlouvá Megatronovi, že nedokázal rozluštit více záznamů z projektu Iacon, zřejmě zrezl víc, než si myslel, Megatron, ale ví o jeho hledáních mimo pracovní náplň. Orion chce znát odpovědi, kdo vůbec je, ale Megatron po něm chce, aby pokračoval v práci. Což Orion odmítá a chce své dosavadní bádání vymazat, ale Decepticoni mají jeho práci již uloženou. Následně za ním přijde Soundwave, aby Megatrona spravil o tom, že byla aktivována hlídka na Cybertoronu. Megatron tedy nařizuje, aby Oriona hlídali stráže a sám se vydává zjistit, co se stalo.

Jack se mezitím dostane až k Vectoru Sigmovi a začne stahovat jeho informace do karty, přitom, ale jeho aktivita přiláká nechtěné návštěvníky Scraplety. Kteří se hned dají do okusování Vectora Sigmy, čímž mohou přerušit jeho nahrávání do karty. Megatron dorazí k vesmírnému mostu a nalezne tem Ratcheta, Bulkhead a Bumblebeeho, kteří hlídají vesmírný most, aby se mohla Arcee s Jackem vrátit v pořádku zpět. Všichni tři jsou odhodlaní vesmírný most ubránit, takže s Megatronem začnou bojovat. Insecticon, který přemohl Arcee se vydává za Jackem k Vectorovi Sigmovi, což se Jackovi zrovna hodí a pošle na něj Scraplety, kteří ho zneškodní. Naštěstí se v pořádku karta nahraje a Arcee se Jackem se mohou vrátit zpátky.

Orion přestane s prací na projektu Iacon a žádá své strážné, aby mohli varovat Autoboty, že Megatron má s informacemi špatné úmysly. Dostane se mu ovšem výsměchu a útoků od Vehiconů. Orion se je snaží přemluvit, aby toho nechali, načež zjistí, že má zbraně, a tak se mu povede zneškodnit stráže. Megatronovi se již podařilo zneškodnit všechny Autoboty a nyní čeká u vesmírného mostu, čekajíc na Arcee. Arcee se pokusí spojit s Ratchetem, ale nikdo jí neodpovídá.

V té chvíli přichází mostem Orion za Megatronem a chce ho zastavit, protože jeho sympatie jsou nyní u Autobotů. Ovšem i jeho Megatron rychle přemůže a chce ukončit jeho život, když z mostu vyjede Arcee a Megatrona z Oriona srazí. Jack projde hned za Arcee mostem a informace z karty přenese do Orionova Matrixu. Toho si všimne i Megatrona a chce Oriona zabít, ale informace se přenesli včas a z Oriona je opět Optimus. Který Megatrona rychle vyřídí a všem Autobotům se povede dostat včas na svou základnu, nechajíc Megatrona se svým vztek samotného. Na základně se všichni vítají s Optimem, který ač se přidal nevědomky na stranu Decepticonů, nepřestal být nikdy Autobotem ve své jiskře.