202 – Orion Pax část 2.

Orion Starscreamovi řekne, že nemá špatné úmysly, takže na něj Starscream přestane mířit. Orion je zmaten jeho slovy o tom, že ho oslovil, jako Optima Primea, když on má k Priomovi daleko. Starscream překvapeně hledí na jeho znak frakce, a rozhodne se hrát tuhle hru. Orion je zmaten a žádá ho o více informací, než mu ale Starscream stačí něco více říci, najdou ho další strážní. Starscreamovi se s částečnou Orionovou pomocí podaří uletět z Decepticonské lodi, ale je sestřelen a spadne neznámo kam.

Ratchet, který se dal do tunění vesmírného mostu, zkouší s Rafem test ohledně jejich mostu, ale ten nepřinese žádné výsledky. Raf se snaží Ratcheta povzbudit, ale Ratcheta tím spíš naštve. Megatron mezitím zjišťuje, zda je Orion v pořádku, ohledně Starscreamovi nechtěné návštěvy. Orion mu řekne, že se nic nestalo, ale Megatronovi je jasné, že v něm začínají hloubat pochybnosti.

Ratchet s Bulkeadem zůstali na základně, zatímco Arcee a Bumblebee hledají vesmírný most. Když jim přijde zpráva od Starscreama, který žádá pomoc. Ratchet tedy s Bulkheadem se za ním vydají. Starscream je zraněný a vytéká z něj palivo, řekne jim o tom, že viděl jejich vůdce, že si teď říká Orion Pax a že je Decepticon. Autoboti tohle, ale už vědí a nechávají Starscreama svému osudu, ten je žádá, aby mu pomohli, ti ale odmítají. Bulkhead mu navrhne, že by mu mohli pomoci, kdyby věděl, kde je umístěn vesmírný most. Což Starscream samozřejmě ví, protože ho stavěli za jeho dohledu, Ratchet ho tedy nakonec, výměnou za souřadnice opraví.

Autoboti tedy naplánují obsazení vesmírného mostu, což se jim nakonec povede a poté pošlou pro Jacka se kterým Arcee projde mostem na Cybertron. Zatímco je Jack nadšený, že se dostal na cizí planetu, Arcee je smutná, když opět vidí, co zbylo z jejich domova. Nikdo, ale netuší, kde leží Vector Sigma, to ví jenom Primeové, ale karta, kterou dal Optimus Jackovi, je začne ihned navádět k Vectorovi Sigmovi. Mezitím se ovšem Breakdown spojí s obsluhou vesmírného mostu, protože zapomněli na hlášení, nakonec mu odpoví agent Fowler, na což Breakdown skočí.

Orionovi plnému pochybností se podaří dekódovat všechny Decepticonské záznamy a narazí na pravé záznamy o Optimovi Primeovi, kterým je k jeho překvapení, on sám. To už i Megatron zjistí, že Orion se k těmto záznamům dostal. Jack s Arcee dojedou až k hranicím Kaonu, hlavního města Decepticonů, oba dva se tam vydají pěšky, protože Arcee nechce hlukem upozornit havěť, žijící na Cybertronu, ovšem po jejich přechodu po mostu se jedna z nich právě probudí…