201 – Orion Pax část 1.

Optimus Prime poté, co se vzdal Matrixu Vůdcovství, přišel o své vzpomínky a nyní je z něj Orion Pax, archivář v rukou Decepticonů. Takto přesně vysvětluje Ratchet lidem na základně. Mezitím na Decepticonské lodi nařizuje Megatron své posádce, že se k Orionovi budou chovat, jako k jednomu z nich a ten, kdo ho osloví Optimus Prime, bude potrestán. Knock Out tou dobou zhotovuje Orionovi na ošetřovně nový znak frakce na rameno, znak Decepticonů.

Je jediný způsob, jak znova udělat z Oriona, Optima, díky kódovací kartě, kterou Jack dostal od Optima, které slouží, jako klíč k Vectorovi Sigmovi. Ten je ale umístěn na Cybertronu. Megatron přivádí Oriona k hlavním počítačům, aby mu navykládal další lži o tom, že byl dlouhou dobu uvězněn Autoboty a držen ve stázi a o tom, jak generál Ratchet zničil Cybertron. Orion je tím rozhořčen a slibuje, že udělá všechno, aby Autoboty porazili. Jelikož Jack přijal od Optima klíč k Vectorovi Sigmovi obtiskla se do něho jeho stopa a tedy je jediný, kdo může stáhnout Optimovi vzpomínky z Vectoru, jeho matka s tím, ale nesouhlasí, aby šel na jinou planetu. Ovšem Autoboti ani nemohou na Cybertron, protože nemají vesmírný most.

Orion se dá hned do práce na projektu Iacon, který Decepticoni ukradli ve dnech války v sále záznamů. Ale nemohli ho rozluštit, protože byl kódován Autoboty, nyní ovšem mají někoho, kdo ho může rozkódovat. Decepticoni mu poskytli přistup do svých záznamů, ale Soundwave zakódoval záznamy týkající se Optima Primea. Orion, ale sám přiznává, že musel hodně zreznout, protože se mu podařilo zatím rozluštit jenom tři záznamy, které by měli být souřadnice artefaktů odeslaných ze Cybertronu. Podle Oriona to mohou být zbraně hromadného ničení. Megatron je nadšen a chválí Oriona, že ho mají na své straně a mohou tak tyto nebezpečné věci zajistit před Autoboty. Orion se ho ještě ptá na to, že našel v záznamech zmínku o commanderovi Starscreamovi, ale ještě ho neviděl na lodi, Megatron mu tedy oznámí, že Starscream je mrtvý. Později si Soundwaevovi stěžuje, že se Orion moc vyptává a doufám, že dokončí projekt Iacon dřív, než mu všechno dojde, potom ho už Megatron potřebovat nebude.

Agent Fowler se ohlásí Ratchetovi, že Decepticoni zaútočili na vojenskou základnu a opět se snaží ukradnout zdroj energie, potřebný k dostavení vesmírného mostu. Autoboti se dostávají na místo, ale Decepticoni už mizí v mostě, Arcee se povede dostat do mostu a tím i na Decepticonskou loď ve snaze najít Optima. Orion si též všimne povyku a rozhodne se to jít obhlédnout. Arcee ho má skoro na dosah, když se Soundwaveovi povede otevřít most a tím jí z lodě dostane pryč. Na Autobotí základně se všichni pohádají, a nakonec Jack přijde s nápadem, že když Decepticoni mohli dokončit pozemní most, mohou ho tedy oni najít a projít jím na Cybertron. Mezitím se na Decepticonskou loď dostane i Starscream, aby si ukradl pár kostek energonu, zabije stráže, ale musí se ukrýt, před přicházející posilou, místo úkrytu je i místem, kde Orion pracuje. Starscream překvapen jeho přítomností, na něj hned zamíří…