126 – One Shall Rise část 3.

Autoboti s Megatronem postupují dál do Unicronovi jiskry, ten o nich už ale ví a sleduje je. Situace na Zemi se stále horší, agent Fowler by nejraději nechal do zemského jádra, vypálil všechno střelivo. Ratchet také není z toho nadšený, hlavně ze spojenectví s Megatronem. Vlastně toto spojenectví není poprvé, už dříve se Megatron a Optimem spojili pro společnou věc. Ratchet nakonec dětem povypráví o tom, že Optimus dříve býval úředníkem v Iaconské Hale Záznamů a jmenoval se Orion Pax. Orion se začal zajímat o korupci na vysokých místech a nakonec se ztotožnil se slovy gladiátora, který se rozhodl bojovat za stejné šance pro všechny cybertroňany, Megatronuse, který se pojmenoval po jednom z původních třinácti Primů.

Megatronus, když se začal věnovat politice, si jméno zkrátil na Megatron a nakonec s Orionem předstoupili před radu. Megatron ovšem chtěl svrhnout starou diktaturu násilím a silou, ovšem Orion nevěřil, že násilí má být prostředkem k dosažení spravedlnosti. Po tomto rozhovoru s radou Megatron přetrhal s Orionem veškerá pouta a spolu se svými přisluhovači vyhlásil válku všem, kteří byli proti němu, pojmenoval je Decepticony. Brzy začala na Cybertornu válka, která otrávila planetu. Orion se tedy vydal do jádra a nalezl, tam Primuse, který když vycítil jeho dobré úmysly, mu sám daroval Matrix vůdcovství a díky tomu se z Oriona stal Optimus, poslední z Primů.

Autoboti s Megatron postupují dál, na Bulkheada začne působit temný energon, který ho začne oslabovat, to už na ně zaútočí ochranné mechanizmy v těle Unicrona. Optimus a Megatron bojujíc bok po boku se je snaží setřást. Bulkheadovi se zamotá hlava z působení temného enegonu a spadne dolů, Bumlebee ho zachytí, ale nedokáže ho vytáhnout, to se povede nakonec Optimovi. Všichni běží co nejrychleji k jiskře Unicrona, který začíná více a více Megatrona ovlivňovat, i on ví, že musí spěchat. Optimus s Megatronem, tedy projdou k Unicronově jiskře, zatímco ostatní Autoboti zůstávají a brání se dalším a dalším ochranným mechanizmům.

Mezitím na Decepticonské válečné lodi se Airachnid rozhodne převzít velení nad lodí, protože lord Megatron je opustil a nehlásí se jim. V odletu z planety jí zabrání Soundwave, který se za svého pána postaví a nakonec Airachnid porazí, takže Decepticoni zůstávají, čekají na zprávy od Megatrona. Optimus s Megatronem dorazí k jiskře Unicrona, ten se je ale pokusí zastavit, tím že poručí Megatronovi, aby Prima zabil, Megatron odolá, ale nakonec ho Unicron ovládne a pokusí se Optima zabít sám. Ten ovšem stačí včas vypustit sílu Matrixu na Unicrona a ta ho uvrhne opět do stáze. Země byla zachráněna a vše se vrací do normálu.

Megatron s Optimem se probouzejí a Megatron se rozhodne skoncovat s Optimem, jelikož jejich mise skončila. Optimus ho překvapí tím, když ho osloví, jako Megatronuse. Když se objeví Autoboti, Optimus je vůbec nepoznává a netuší, proč ho oslovují jménem Optimus. To už se objeví most a Megatron s tím, že Autoboti jsou jejich úhlavní nepřátelé, ho nechá vběhnout do mostu, zatímco střílí po Autobotech. Nakonec sám vběhne do mostu, který se hned zavře.

Autoboti se vracejí zdrcení na základnu, kde sdělí, co se stalo s Optimem. Ratchetovi je jasné, že když se Optimus vzdal Matrixu, ztratil nejenom vědění Primů, ztratil i své vzpomínky. Na Decepticonské lodi vítají Decepticoni svého vůdce o to více, jsou překvapeni, když uvidí Optima. Ale Megatron je brzy vyvede z omylu, když jim představí dlouho ztraceného bratra, který je nyní opět jedním z nich. Oriona Paxe.